Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter javaslatára a Garantiqa Hitelgarancia Zrt.Garantiqa Hitelgarancia Zrt. igazgatósága Szabó István Attilát választotta meg a társaság vezérigazgatójává.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium közölte: a szakember széleskörű pénzügyi tapasztalattal rendelkezik, vezető pozíciót töltött be több kereskedelmi banknál, továbbá az Eximbank Zrt-ben, 2022 decembere óta pedig az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. vezérigazgatói feladatait látta el.
A kormány célja, hogy a háború és szankciók sújtotta gazdasági helyzetben is kivédje a recessziót és letörje az inflációt – írta a minisztérium. Ennek érdekében a miniszter az új vezérigazgatótól elvárja, hogy a már eddig is nagyon sikeresen működő Garantiqát egy új, magasabb hozzáadott értékű működési szintre emelje, a minisztériumi tulajdonosi joggyakorlása alatt álló pénzügyi intézmények által működtetett új, innovatív gazdaságtámogató rendszer egyik meghatározó részeként – közölték.
Ehhez tovább kell erősíteni a Garantiqa magyar gazdaságban betöltött szerepét, szorosabb kapcsolatot kell kialakítani a kkv-szektorral, segítenie kell a vállalkozásokat a gazdasági szintlépés- és az exportképesség megteremtésében és elő kell mozdítani a cégek kutatás-fejlesztési tevékenységét is. Mindezeknek köszönhetően a Garantiqa továbbra is érdemben járulhat hozzá a munkahelyek, a teljes foglalkoztatottság, így pedig a családok megvédéséhez – olvasható a Gazdaságfejlesztési Minisztérium közleményében.
Szabó István Attila Búza Évát követi a poszton, akit a múlt hónapban a monetáris tanács tagjává választottak.
Kiemelték: az új vezérigazgató korábban banki vezetőként aktív kapcsolatot ápolt az 1992 óta működő, a kis- és középvállalkozások hitelezését részben állami viszontgaranciával támogató, részben piaci garanciavállalással segítő szervezettel, november óta pedig a társaság igazgatóságának elnökeként tevékenyen részt vett a Garantiqa üzletpolitikájának megvalósításában.
A Garantiqa Hitelgarancia Zrt. történetének legsikeresebb évét tudja maga mögött – írták. A társaság kezességvállalási állománya 2022-ben 27,5 százalékkal 2473 milliárd forintra emelkedett, amely háromszorosa a 2019-es évi portfoliónak.
Hozzátették, a társaság az elmúlt évben több mint 36 ezer új készfizető kezességvállalási szerződést kötött, aminek köszönhetően ma már a hazai kis- és középvállalkozások számára nyújtott hitelek 40 százalékát védi a Garantiqa kezességvállalása.