Kezdőlap Hírek Wizz Air: egy új gép és két új útvonal tavasztól
No menu items!

Wizz Air: egy új gép és két új útvonal tavasztól

Tavasszal a Wizz Air egy új Airbus A321-essel bővíti budapesti flottáját, ugyanakkor London Gatwick és Oslo új útvonalként kerül a légitársaság hálózatába, Frankfurt, Tel-Aviv és Szentpétervár felé induló járatait pedig sűrűbben indítja. Mint AzÜzlet.hu beszámolt róla, idén kevesebb nyereségre számít a magyar hátterű fapados légitársaság, a népszerűsége is megcsappant, ennek ellenére szánta rá magát a bővítésre.

A Wizz Air bejelentette, hogy egy új repülőgép érkezésével, két új útvonal indításával London Gatwick és Oslo irányába, valamint három népszerű útvonal járatsűrűségének megemelésével tovább bővíti budapesti hálózatát. A jövő évben a WIZZ összesen heti tizenhét járatindítással bővíti budapesti menetrendjét, amellyel a magyar fővárosból elérhető 2019-es kapacitása 6 millió utas fölé emelkedik – ez éves szinten 8%-os növekedésnek felel meg.

Az új Airbus A321 2019 márciusában csatlakozik a Wizz Air budapesti flottájához, ami közel 120 millió dolláros befektetést jelent a WIZZ részéről Magyarországon, és negyvenkét újabb közvetlen helyi munkahelyet teremt a légitársaságnál. A Budapesten szolgálatba álló, valamint a korábban bejelentett, 2018 decemberében Debrecenbe érkező Airbus A321-es repülőgéppel a Wizz Air magyarországi flottája tizenhat tagúra növekszik, ebből tizennégy a budapesti, kettő pedig a debreceni bázison teljesít majd szolgálatot. A flottabővítés éves szinten 8%-kal növeli a Wizz Air magyarországi kapacitását, ami részben új útvonalak indításának, részben a népszerű meglévő járatok gyakoriságának növekedésének köszönhető.

A Wizz Air legújabb útvonala 2019 márciusától naponta közlekedő járattal köti össze Budapestet a London Gatwick repülőtérrel, amely az Egyesült Királyság második legforgalmasabb légikikötője a London Heathrow után. 2019 áprilisában a Wizz Air újabb útvonalat indít Oslóba, Norvégia hegyek és a tenger által körülölelt fővárosába, amely újító építészeti stílusával folyamatosan újrateremti önmagát. Az új úti célokon túl a WIZZ megnöveli három budapesti járatának sűrűségét. Frankfurtba, Tel-Avivba és Szentpétervárra akár heti hattal több járat indul majd Budapestről.

AzÜzlet.hu számos írásában foglalkozott a Wizz Airrel, a társaság nyereségkilátásairól például azt írta: a járatkésések miatt kevesebb nyereségre számíthat a fapados társaság. A diszkont légitársaság népszerűtlen intézkedéseit is ismertettük. Arról is beszámoltunk, hogy november 1-jétől a társaság  a kézipoggyászon túl  legfeljebb 10 kilogrammos csomagot enged gépre 7 euró ellenében. Emlékezetes: Budapesten fogyasztóvédelmi vizsgálat is indult a magyar hátterű Wizz Air légitársasággal szemben. A fővárosi kormányhivatal “utasok tucatjainak nyaralását tönkre tevő “, tisztességtelen gyakorlata miatt büntetést is kiszabott egy másik légitársaság mellett a Wizz Airre.

 

A WIZZ AIR LEGÚJABB ÚTVONALAI BUDAPESTRŐL

Útvonal Indulási napok Indulás
London Gatwick, Egyesült Királyság naponta 2019. március 31.
Oslo, Norvégia hétfő, szerda, péntek, vasárnap 2019. április 5.

MEGNÖVELT JÁRATSŰRŰSÉG BUDAPESTRŐL

Útvonal Heti járatszám Indulás
Frankfurt 10 (7 helyett) 2018. március
Tel-Aviv 12 (10 helyett) 2018. március
Szentpétervár 5 (4 helyett) 2018. március

 

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ilyen volt 2025 a pénzügyekben: itt az év végi összegzés

2025-ben egymást követték a lakosságot érintő pénzügyi döntések: új,...

Hazai pezsgőpiac – a tavalyinál gyengébb keresletet várnak az év végén

Hazánkban évente mintegy 200 ezer hektoliter pezsgő készül, aminek a jelentős része a magyar piacon kel el.

Miénk itt a tér! – Hat kiemelt forgalmú budapesti téren már szolgálatba álltak a térgondnokok

Az eddigi tapasztalatok és a lakossági visszajelzések alapján igény van a térgondnokok munkájára, már lehet érzékelni ezeken a tereken a fokozatos változást, a járókelők is jobban figyelnek a köztisztaságra

Ez biztos fájt – 2025-ben 29 vállalkozással szemben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki

Augusztusban újabb eljárások indultak a világ legnagyobb online szálláshely-foglalási platformjaival, a Booking.com-mal és az Airbnb-vel szemben.
Hirdetés

Hírek

Ilyen volt 2025 a pénzügyekben: itt az év végi összegzés

2025-ben egymást követték a lakosságot érintő pénzügyi döntések: új,...

Hazai pezsgőpiac – a tavalyinál gyengébb keresletet várnak az év végén

Hazánkban évente mintegy 200 ezer hektoliter pezsgő készül, aminek a jelentős része a magyar piacon kel el.

Miénk itt a tér! – Hat kiemelt forgalmú budapesti téren már szolgálatba álltak a térgondnokok

Az eddigi tapasztalatok és a lakossági visszajelzések alapján igény van a térgondnokok munkájára, már lehet érzékelni ezeken a tereken a fokozatos változást, a járókelők is jobban figyelnek a köztisztaságra

Ez biztos fájt – 2025-ben 29 vállalkozással szemben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki

Augusztusban újabb eljárások indultak a világ legnagyobb online szálláshely-foglalási platformjaival, a Booking.com-mal és az Airbnb-vel szemben.

Rentingo: az otthon start évekre befagyaszthatja a bérleti díjakat

Decemberben átlagosan 244 ezer forintot kértek egy kiadó lakásért a bérbeadók, miközben a bérlők 221 ezer forintot voltak hajlandók fizetni, így az árolló 10 százalékra szűkült.

Nyáron indul a Halms Hungary Miskolcon épülő üzemének első gyártóegysége

A debreceni székhelyű Halms Hungary Kft. tavaly 17,318 millió eurós nettó árbevételre tett szert, 2023-ban ez az érték 10,015 millió euró volt.

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A NAV soha nem küld az adótartozás aktuális egyenlegéről, a rendezéséről, vagy az adó-visszatérítés lehetőségéről szóló tájékoztatást e-mailben vagy SMS-ben.

Moody’s – A befektetési szint alatt Budapest

A Moody's Ratings szerint mindehhez társul a szolidaritási hozzájárulás ügyében a főváros és a kormány között fennálló viszály.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás