Hirdetés
Kezdőlap Hirdetés Három tipp, hogy távolról is jól látható legyen az üzleted
No menu items!

Három tipp, hogy távolról is jól látható legyen az üzleted

Bármilyen kiváló termékeket is árul egy vállalkozás, ha a vevők nem térnek be az üzletbe, az semmiképp sem jó jel. Ilyenkor érdemes elgondolkodni azon, hogy mivel dobhatnánk fel üzlethelyiségünket, amely láttán a potenciális vásárlók azonnal megállnak és benéznek. Nem feltétlenül kell hatalmas változtatásokra gondolni, hiszen már egy egyszerű dizájnelem is rengeteg hozzátehet a forgalomszerzéshez.

Miért kell cégér még a jó üzleteknek is?

Az üzleti életben otthonosan mozgók nem győzik hangsúlyozni, milyen elképesztően nagy ereje van a marketingnek, ez az ág ugyanis sok millió vállalkozás sikeréért felel. Szinte papírforma alapján garantálja, hogy a megfelelő kellékekkel, például ablakmatrica, LED reklámtábla és további hasznos marketing eszközök beszerzésével jönni fog a várt siker és ezzel együtt a magasabb bevétel is.

A siker eléréséhez azonban sosem vezet könnyű út. A világ legnagyobb cégóriásainak vezetői is mind kemény munkáról, áldozatkészségről és számos különböző marketing eszköz kipróbálásáról nyilatkoznak, ha a sikerről kérdezik őket. Érdemes megfogadni a tanácsaikat, és nem szabad abba a hitbe ringatni magunkat, hogy egyik napról a másikra válhat virágzóvá üzletünk.

Három tipp, hogy távolról is azonnal felfigyeljenek az üzletedre

Mivel az emberek figyelmét leginkább a vizuálisan feltűnő, kiemelkedő dolgok fogják meg, ezért ehhez az alapvető módszerhez célszerű nyúlni elsősorban. Egy üzlethelyiség különösen nehéz helyzetben van, hiszen jellemzően egy épületegyüttesben helyezkedik el sok másik üzlethelyiséggel, vagy éppen egy lakóház mellett található. Így még ha konkurencia nem is áll a szomszédságban, nehéz kitűnni a sokszínű üzletek közül.

Lássuk, hogyan érdemes belevágni az üzlethelyiség dekorálásába!

  1. A túlzsúfoltság elkerülése végett ne feltétlenül csak a kirakatba kihelyezett termékekkel próbáljuk letudni a dolgot. Használjunk olyan feltűnő, mégis egyszerű eszközöket, mint az ablakmatrica, amely az üvegre ragasztva hasznos információk szolgáltatása mellett felhívja a figyelmet például az éppen akciós termékekre is. Húsvét, karácsony és egyéb fontos ünnepek vagy évszakváltás során is ünneplőbe öltöztethetjük a helyiséget, amely remek hangulatba hozza a látogatókat.
  2. Nagy segítség lehet üzletünk kiemelésében a LED reklámtábla is, amely a régi cégérek mintájára az ajtó felett helyezkedik el. Így messziről is jól látható, a villogó, színes fények pedig garantáltan azonnal odavonzzák a tekinteteket. Feltüntethetjük rajta a nyitvatartási információkat, az aktuális ajánlatokat vagy a sláger termékeket is.
  3. Használjunk megállítótáblákat, amelyeket a üzlethelyiség elé helyezhetünk ki! Érdemes feltüntetni a kedvezményes termékeket, a várható áremelés dátumát. De akár egy kedves, barátságos üzenetet vagy szlogent is felírhatunk. Így a látogató egyből barátságos hangulatban tér be az ajtón, és nagyobb lesz a vásárlási kedve is.

Hogyan érdemes elkezdeni?

Az üzlethelyiség ablakának matricázásához, plakátok vagy megállítótáblák kihelyezéséhez előzetesen mindenképpen konzultáljunk egy grafikussal vagy egy reklámtáblákat készítő céggel. A kreatív grafikusok ugyanis pontosan tisztában vannak azzal, hogy milyen színek, betűtípusok és minták mutatnak jól együtt, és melyek csábítják be a vásárlókat leginkább.

Tanácsos profi szakemberekre bízni az arculat kialakítását, hogy egységesség uralja a grafikai terveket. Így a vásárló is könnyebben képes majd azonosítani a logót, a betűtípust és a grafikai mintákat a márkával. A logó kapcsán is ajánlott feltűnő, de egyszerűen megjegyezhető mintát készíttetni. Gondoljunk csak bele, a világ nagy márkáinak logóit akár száz másik közül is felismernénk, és rájuk pillantva pontosan tudjuk, milyen tulajdonságok jellemzik az adott céget és az általuk forgalmazott termékeket.

Törekedjünk a profi megoldásokra, hiszen egy arculattervezés egyszeri befektetés, amely aztán kedvünk szerint változtatható és bővíthető, mégis ad egy remek kiindulási alapot. A fenti 3 tipp megfogadásával és a célközönség helyes megcélzásával pedig garantált a siker!

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

A rezsistop azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a családoktól a kormány átvállalja.

Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV-nál

2025 óta 19 százalékkal nőttek a bérek a BKV-nál, ami megfelel a Fővárosi Közgyűlés által tavaly elfogadott, öt évre szóló bér- és foglalkoztatáspolitikai céloknak.

Nagy Márton: mellébeszélés helyett 4 konkrét megállapítás a SAFE-hitelről

A SAFE-hitel 200 bázisponttal alacsonyabb kamatozású, mint a piaci devizahitel, tehát olcsóbb finanszírozást tesz elérhetővé a jelenleg elérhető piaci forrásokhoz képest.

Uniós építőipari fókusz: közvetlen hatások a magyar beruházási piacra

Fotó:freepik Az uniós építőipari prioritások közvetlenül befolyásolhatják a magyar beruházási...
Hirdetés

Hírek

Világgazdasági Fórum 2026 Davosban: időpontok, helyszín és a legfontosabb témák

Fotó:Linkedin/WEF A globális politikai és gazdasági elit egyik legfontosabb éves...

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

A rezsistop azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a családoktól a kormány átvállalja.

Nagy Márton: mellébeszélés helyett 4 konkrét megállapítás a SAFE-hitelről

A SAFE-hitel 200 bázisponttal alacsonyabb kamatozású, mint a piaci devizahitel, tehát olcsóbb finanszírozást tesz elérhetővé a jelenleg elérhető piaci forrásokhoz képest.

Akvizícióval erősít az INTERSPORT, ami a magyaroknak is jó lehet

Az INTERSPORT Ausztria átveszi az INTERSPORT Szlovénia Csoportot. A...

Uniós építőipari fókusz: közvetlen hatások a magyar beruházási piacra

Fotó:freepik Az uniós építőipari prioritások közvetlenül befolyásolhatják a magyar beruházási...

EU versenyképességi alaptétel: egységesebb, beruházásbarát szabályozás jöhet a digitális hálózatok erősítéséért

Fotó: freepik Az Európai Bizottság bemutatta a Digital Networks Act...

Kampányt indít a Visit Hungary, hogy élénküljön a belföldi forgalom

A legutóbbi, hasonló tartalmú kampányban több mint 86 millióan nézték meg a szolgáltatók ajánlatait a csodasmagyarorszag.hu oldalon. A most induló kampányra is ezen a felületen lehet jelentkezni
Hirdetés

Gazdaság

Önálló márka, stratégiai szövetségesekkel: Magyarország két meghatározó Pénztára szintet lépett

Balról Kiss Imre Ervin, a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke, Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, Dr. Fedák István, a CIG...

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.