Hirdetés
Kezdőlap Hírek Amerikai importvámok - Szorít az idő, Pekingben kezdődnek tárgyalások
No menu items!

Amerikai importvámok – Szorít az idő, Pekingben kezdődnek tárgyalások

Újabb magas szintű kereskedelmi tárgyalásokat tart az Egyesült Államok és Kína várhatóan a jövő héten Pekingben, hogy előmozdítsák az amerikai szellemi tulajdonjogok védelmét célzó megállapodást és elkerüljék a kínai termékekre kivetett amerikai pótvámok emelését – közölte a Reuters hírügynökség két jól értesült forrásra hivatkozva.

Az amerikai delegációt Robert Lighthizer, az Egyesült Államok kereskedelmi főtárgyalója és Steven Mnuchin pénzügyminiszter vezeti a The Wall Street Journal című gazdasági lap információi szerint. A küldöttség tagjai a hét végétől érkeznek a kínai fővárosba.

A két ország főtárgyalói a múlt héten Washingtonban tartottak kétnapos tanácskozást. A Liu He miniszterelnök-helyettes vezette kínai delegáció közölte, hogy “jelentős előrelépést” tettek. Donald Trump amerikai elnök pedig jelezte, hogy hamarosan újabb találkozót tartanak kínai kollégájával, Hszi Csin-pinggel egy átfogó megállapodás megkötésének érdekében. Az idő szorít, ha a két ország március 1-ig nem jut egyezségre, bevezetik a megemelt pótvámokat.

A kínai-amerikai kereskedelmi tárgyalások középpontjában elsősorban a kínai kereskedelem- és gazdaságpolitika mély szerkezeti átalakításait célzó amerikai követelések állnak, ideértve az amerikai szellemi tulajdonjogok jobb védelmét, a technológiatranszfer kikényszerítésének megszüntetését, a kínai állami vállalatok támogatásának mérséklését, valamint amerikai energia-, mezőgazdasági és feldolgozóipari termékek kínai importjának növelését.

A The Wall Street Journal úgy tudja, Kína beleegyezett abba, hogy kibővítse a megbeszélések témaköreit, például a számítógépes kalózkodással.

Donald Trump amerikai elnök évértékelő beszédében kifejtette, bármilyen, Kínával kötött új kereskedelmi megállapodásnak “valódi, strukturális változásokat kell tartalmaznia, hogy véget vessünk a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatoknak, csökkentsük a krónikus kereskedelmi hiányt, illetve megvédjük az amerikai munkahelyeket”.

Az Egyesült Államok és Kína tavaly nyáron vetett ki kölcsönösen 50-50 milliárd dollár értékű importárura 25 százalékos pótvámot. Szeptember 24-én további, összesen 260 milliárd dollár értékű árura vezetett be pótvámot a két ország. Az Egyesült Államok mintegy 200 milliárd dollár értékű kínai termékre vetett ki az év végéig 10 százalékos pótvámot, amelynek mértékét januártól emelte volna 25 százalékra. Kína 5, illetve 10 százalékos pótlólagos vámot vetett ki 60 milliárd dollárnyi amerikai árura. A januárban esedékes emelést mindkét ország március 1-ig felfüggesztette.

Trump a múlt héten arról beszélt, hogy a következő hetekben találkozni akar Hszi Csin-ping kínai elnökkel, hogy megpróbáljanak tető alá hozni egy megállapodást. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Jó, hogy van: pozitívan fogadták a zsugorinflációs tájékoztatást

A lakosság kétharmada hallott már az élelmiszer-kereskedőket érintő tájékoztatási kötelezettségről, amely a kiszereléscsökkentett termékekre hívja fel a figyelmet.

Jól állunk – Dinamikusan nő a turisztikai ágazat teljesítménye

A szálláshelyek márciusban 63,6 milliárd forint bevételt könyvelhettek el, 24 százalékkal többet, mint tavaly ilyenkor

Nagyobb hozzájárulást várunk Brüsszeltől a határvédelmi költségekhez

Magyarország a migránsválság 2015-ös kezdete óta 700 milliárd forintot fordított határvédelemre, miközben az uniós hozzájárulás mértéke alig haladja meg az 1 százalékot

Az agglomerációban 10 százalékkal nőtt a házak négyzetméterára

A járásokat tekintve közölték, hogy a használt családi házak terén a rekorder a Váci járás 798 ezer forintos négyzetméterárral, majd a Budakeszi járás következik 745 ezer forintos átlag értékkel.
Hirdetés

Hírek

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.
Hirdetés

Gazdaság

Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

A leköthető összegnek felső határa nincs, vagyis tárt karokkal várják a legvagyonosabb ügyfélkört is.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.