Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Emelkedéssel nyithatnak a főbb európai részvénypiacok
No menu items!

Tőzsde – Emelkedéssel nyithatnak a főbb európai részvénypiacok

Emelkedéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok csütörtökön, a hangulatot az amerikai és a kínai elnök hét végi találkozóját övező derűlátás fűti. 

Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 4 ponttal, a frankfurti DAX-30 index 37 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 7 ponttal emelkedhet a nyitásban.

Donald Trump és Hszi Csing-ping Japánban a 19 legnagyobb gazdaságot és az Európai Uniót tömörítő G20-csoport csúcstalálkozójának alkalmából találkozik. Elemezők arra számítanak, hogy az amerikai és a kínai elnök újabb tűzszünetet köt, így az Egyesült Államok mégsem vet ki pótvámot a maradék, évi 300 milliárd dollár értékű kínai importcikkekre, és újraindítják a kereskedelmi tárgyalásokat.

Trump elnök szerdán jelezte, hogy kereskedelmi megállapodás hiányában kész nagyon jelentős pótvámok kivetését elrendelni, de bízik abban, hogy a pekingi vezetés egyezséget akar kötni. Steve Mnuchin amerikai pénzügyminiszter a CNBC amerikai hírcsatornának kijelentette, hogy a két ország közel áll a megállapodáshoz. “Az út nagyjából 90 százalékát megtettük, és úgy gondolom, hogy be tudjuk fejezni” – mondta.

Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin emelkedtek az árfolyamok csütörtökön.

Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 1,06 százalékos, az ausztráliai S&P/ASX 200 pedig 0,27 százalékos pluszban zárt, míg a dél-koreai Kospi pedig 0,52 százalékos nyereségben állt a záráshoz közeledve.

A sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite 0,47 százalékos, a sencseni börze fő mutatója, a Shenzhen Component Index pedig 1,39 százalékos pluszban állt zárás előtt egy órával. Ugyanekkor Hongkongban 1,14 százalékos nyereségben állt az irányadó index.

A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,73 százalékkal 527,98 pontra nőtt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.

A szeptemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,37 százalékos mínuszban, 65,45 dolláron, a WTI pedig ugyancsak 0,37 százalékos veszteségben, 59,16 dolláron forgott csütörtök reggel nyolc órakor.

Szerdán Frankfurt kivételével enyhe veszteségben zártak a főbb európai tőzsdék. A DAX-30 index 0,14 százalékkal nőtt, míg a londoni FTSE-100 mutató 0,08 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,25 százalékos mínuszban zárt. Milánóban 0,34 százalékkal, Madridban pedig 0,03 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,31 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,30 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,04 százalékkal csökkent.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.

Májustól az Accent Hotels üzemelteti a Cardoner Hotelt és a Tihany Yacht Clubot

Két új szállodával bővült az Accent Hotels portfóliója.

Itt a kínai versenyképesség alig rejtett titka  

A kínai gyártók kilencszer több állami támogatást kapnak, mint nyugati társaik - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) számításaiból, amelyek segítenek megmagyarázni az ország teljes dominanciáját oly sok ágazatban, a napelemektől az akkumulátorokon át az acélig.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.