Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Erősödtek a vezető részvények New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Erősödtek a vezető részvények New Yorkban

Feléledt a vételi kedv, emelkedtek az indexek az amerikai részvénytőzsdéken a nyitásban csütörtökön a kedvező kínai kereskedelmi adatok és a jüan erősödésének hatására.

A kínai export a várakozásokkal ellentétben emelkedett, az import pedig az előrejelzettnél kevésbé csökkent. A kínai központi bank a vártnál erősebb szinten határozta meg valutája középárfolyamát, ami megfigyelők szerint azt a szándékát jelzi, hogy stabilizálni kívánja a jüan árfolyamát. A piacon felbolydulást okozott a múlt héten a jüan esése, a befektetők attól tartottak, hogy valutaháború kezdődik Kína és az Egyesült Államok között, és Kína így torolja meg a Trump elnök fenyegetését, hogy újabb vámokat vet ki a kínai árukra.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,33 százalékkal, az S&P 500 0,52  százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,58 százalékkal emelkedett a nyitást követő percekben.

Szerdán vegyesen zárt New York. A DJIA 0,09 százalékkal gyengült, az S&P 500 viszont 0,08 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,38 százalékkal emelkedett.

Az olaj elszakadt hét hónapos mélypontjától, részben azokra a várakozásokra, hogy az áresés termeléskorlátozásokhoz vezet, másrészt mert enyhült a valutaháborútól való félelem, miután a kínai jegybank a vártnál magasabban határozta meg a jüan hivatalos középárfolyamát.

Csütörtök délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 96 centtel 52,05 dollárra emelkedett. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 67 centtel 56,90 dollárra ment föl.

A dollár kissé erősödött. Az euró kora délután 1,1203 dollár körül forgott a reggeli 1,1206 dollárral szemben.

Az arany szerdán 2013 áprilisa óta először áttörte az 1500 dolláros lélektani határt az azonnali piacon, majd csütörtökön kis visszaesés következett. A kereskedelmi feszültségek okozta aggodalom miatt azonban stabilan nagy a kereslet a válságálló befektetési eszközök iránt, és a technikai elemzések szerint az arany tovább erősödhet, miután átlépte a 1497 dollárt. A következő ellenállási pont 1524 dollár. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1496,52 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,3 százalékkal alacsonyabban, mint az előző kereskedési napon. Az amerikai határidős jegyzés 0,3 százalékkal, 1508,80 dollárra süllyedt.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

Noha Magyarország lemarad a nemzetközi átlag mögött ezen a téren, egyre több cég érdeklődik a terület iránt.

Mesterséges intelligencia a HR-ben

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani. Az AI térhódításához a munkaerőpiac is fokozatosan alkalmazkodik, a HR-folyamatokban is egyre nagyobb szerepet kap, a szakemberek döntő többsége ma már úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia valódi segítség lehet.

Rekordon a személyi kölcsönök, ismét 100 milliárdnál a lakáshitelek

Márciusban tovább csökkent a lakáshitelek átlagos kamata, az új szerződések összege pedig megközelítette a 100 milliárd forintot, amire utoljára közel két éve volt példa. A személyi kölcsönből is rekordösszegben vettek fel az igénylők.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.