Kezdőlap Tech Itt az újabb kínai mobil óriás

Itt az újabb kínai mobil óriás

A hazai mobiltelefónia egyik legsikeresebb menedzsere, Wágner Tibor lett szeptember elsejétől  a kínai gyártó Xiaomi Magyarországért, Csehországért és Szlovákiáért felelős üzleti vezetője.

A 2010-ben alapított pekingi székhelyű Xiaomi több, mint a világ negyedik legértékesebb technológiai startupja – amely 1,1 milliárd dollárnyi finanszírozást kapott a befektetőktől – és a földkerekség negyedik legnagyobb mobiltelefon gyártója.

Lei Jun

Portfóliójában a mobil applikációk mellett, laptop, televízió  és fitness márka is szerepel. Az első mobiltelefonjával 2011-ben megjelenő kínai cég a Fortune Global 2019-es 500-as listáján, a legfiatalabb cégként 468-ik helyen szerepel, miközben a társaság alapítója és vezérigazgatója Lei Jun kína 11, a világ 118. leggazdagabb embere.

Az elmúlt évek stratégiaváltásának jegyében az olcsó Redmi okostelefonjaival taroló Xiaomi már a tartalmat és az árat tekintve is értékesebb telefonok irányába mozdult el.Ennek jegyében a vezérmárka a Mi lett, amelynek csúcsmodellje a Mi9 ára már 449 euro (6GB/64GB), miközben a Redmiből almárka lett. Az új üzletpolitika keretében a tavaly 8,6 milliárd jüanos (1,3 milliárd USD) nyereségű Xiaomi internetes szolgáltatóként is meg akar jelenni, miközben a mesterséges intelligencia és a felhőszolgáltatások területén is jelentős fejlesztéseket tesz.

Wágner Tibor

Wágner Tibor, akit AzÜzlet.hu-n portré keretében mutattunk be, lapunknak elmondta: a rendkívül dinamikusan növekvő Xiaomi ambícióit jól mutatja, hogy elsőként használhatja a Samsunggal együttműködésben kifejlesztett, (vagy: a Samsungé – megoszlanak a források)  a profi fényképezőgépekkel versenyképes  108 megapixel felbontású ISOCELL Bright HMX képérzékelő lapkát, amely a mobilvilágban egyedülálló 1/1.33 hüvelykes méretével is különlegesnek számít.

A teljes modellkínálat elérhetővé válik

A szakember kifejtette: a Xiaomi hivatalos megjelenésével a márkaépítés jegyében a disztribúciós, illetve mobilszolgáltatói kapcsolatok, illetve a szervizhálózat erősítése a legfontosabb cél.

Mindez a fogyasztók számára azt jelenti, hogy miközben a teljes modellpaletta elérhetővé válik és a legújabb modellek is azonnal megjelennek a magyar piacon, a márka tulajdonosai hosszabb távon a vásárlás után is teljes körű szolgáltatási palettára számíthatnak.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az albérletpiac átalakulására számítanak a szakértők a következő hónapokban

A keresleti viszonyok változásával jelentősen átalakulhat az albérletpiac a következő hónapokban.

SZÉP-kártya továbbra is a belföldi turizmus mozgatórugója

A SZÉP-kártya továbbra is a belföldi turizmus mozgatórugója - idén májusban közel 10 százalékkal többet költöttek a SZÉP-kártyákról tavalyhoz képest.

Jelentősen nő a hitelösszeg az Otthon Start Programban

Az Otthon Start Programban az alacsonyabb kamatszintből adódóan 25-33 százalékkal nőhet a felvehető hitelösszeg, ezzel jobban igazodik a megemelkedett ingatlanárakhoz.

Regélő kisvonatokkal ünneplik Jókai Mór születésének 200. évfordulóját

Kilenc városban indulnak Jókai-tematikus városnéző járatok
Hirdetés

Hírek

Jelentősen nő a hitelösszeg az Otthon Start Programban

Az Otthon Start Programban az alacsonyabb kamatszintből adódóan 25-33 százalékkal nőhet a felvehető hitelösszeg, ezzel jobban igazodik a megemelkedett ingatlanárakhoz.

Amit a 3%-os hitelről tudni kell, de nem beszélnek róla

Szeptembertől indul a legfeljebb 3%-os kamatozású lakáshitel, mely legfeljebb...

Augusztus végéig folyósítják az eddig elbírált támogatásokat a Demján Sándor 1+1 Programban

Július végéig 45 milliárd forintot, augusztus végéig pedig az eddig elbírált 105 milliárd forintot folyósítják a Demján Sándor 1+1 Program nyertes vállalkozásai számára.

19,8 százalékkal nőttek globálisan a chipeladások

Globálisan 58,98 milliárd dollár értékben adtak el chipeket májusban, ami 19,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Áprilisához képest a növekedés 3,5 százalék volt.

Történelmi rekordot döntött a magyar tőzsde vezető részvényindexe, a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető részvényindexe, a BUX első alkalommal lépte át a 100 000 pontos záróértéket szerdán, ezzel a legnagyobb tőkeértékű és forgalmú hazai részvények árfolyamának változását követő BUX a százszorosára nőtt 1991-es 1000 pontos indulási értékéről.

A tervezettnél korábban indítja újra a Budapest és Tel-Aviv közötti járatait a Wizz Air

A Wizz Air a tervezettnél korábban, szeptember 15. helyett augusztus 8-tól indítja újra a Budapest és Tel-Aviv közötti járatait – közölte a légitársaság.

Vállalkozások hozzájutnak a Demján Sándor 1+1 Program forrásaihoz

Már több mint 1300 vállalkozás kapott támogató döntést a Demján Sándor 1+1 Program keretében, a jóváhagyott 105 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból 10 milliárd forintot már megkaptak a cégek, a teljes keret kifizetése augusztus végéig befejeződik.

Alig változott szerda reggelre a forint árfolyama

Lényegében nem változott szerda reggelre a forint árfolyama az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
Hirdetés

Gazdaság

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.