Az Opus Global Nyrt. eladja a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. (CIG) alaptőkéjének 24,85 százalékát megtestesítő részesedését a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft.-nek.
A társaság közölte: az erről megkötött szerződés akkor léphet hatályba, ha a Magyar Nemzeti Bank engedélyezi a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. részesedésszerzését a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-ben.
Keszthelyi Erik, a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. társtulajdonosa és ügyvezető igazgatója azt közölte: pénzügyi- és stratégiai befektetésként tekintenek a CIG Nyrt.-re és leányvállalatára.
A biztosítási szektorban képviselt értékeik, tapasztalatok alapján cél a hosszútávú és kiszámítható tulajdonosi szerepvállalás, amelynek révén a biztosítók szakmailag és üzletileg is egy stabil működési környezetben, a magyar lakosság, valamint a hazai vállalati szféra valamennyi szereplőjének megbízható és hiteles partnerei lehetnek – tette hozzá.
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. több mint 1 milliárd forintos nyereséggel zárta az első fél évet, szemben a tavaly ilyenkori 600 milliót meghaladó veszteséggel – közölte a cég augusztusban. A biztosítási díjbevétele 2019 első fél évéhez képest 13 százalékkal, 9,232 milliárd forintra nőtt. Saját tőkéje 14,098 milliárd forint, Szolvencia II szerinti szavatolótőke-megfelelése kiemelkedően magas, 336 százalék.
A részvénytársaság augusztus 1-től kötelezettséget vállalt leánycége, az EMABIT működési költségeinek átvállalására annak érdekében, hogy a leányvállalat szavatoló tőkemegfelelése biztosított legyen. A leánycég helyzete egy olaszországi biztosítási ügylet miatt megingott, a jegybank helyreállítási terv elkészítésére kötelezte a céget. Ennek jegyében egyes állományait az Aegon biztosítóra ruházta át, és jelentős tőkemegerősítést kap az anyacégtől.
A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. nagyvállalati ügyfelek kiszolgálására szakosodott, egyedi igényeket kielégítő nagyvállalati biztosítási megoldásokat kínál. Árbevétel alapján a tavalyi 4,45 milliárd forinttal ezen a piacon a legnagyobb szereplő Magyarországon.