Hirdetés
Kezdőlap Menedzser-Kihívások Távirati Stílusban - Király Ágnes mit vár a ’21-es esztendőtől?
No menu items!

Távirati Stílusban – Király Ágnes mit vár a ’21-es esztendőtől?

Rovatunkban – akár a  mindennapi közérzetünket, életünket befolyásoló – üzleti-, munkahelyi kihívások megoldásáról kérdezünk vezető menedzsereket, akiktől rövid, néhány mondatos, őszinte választ remélünk, “távirati stílusban” a  megoldásaikról és annak indíttatásairól.

Ezúttal Király Ágnest, a Top Cafeteria vezetője válaszol.

– Milyen évet zártak? Milyen tervekkel és reményekkel kezdték a 2021-es évet?

Mozgalmas évünk volt. A járványhelyzettel járó gazdasági visszaesés a mi ügyfeleinket sem kerülte el. Sajnos néhányuknál a munkavállalói juttatások csökkentését vagy átmeneti felfüggesztését kellett elrendelni. A teljes megszüntetésre szerencsére csak egy esetben került sor, a legérzékenyebben érintett turisztikai ágazatban.

Részben a juttatások szabályozásában bekövetkező évközi változások, adókönnyítések, részben a vállalati döntések miatt az év során nekünk sokkal több feladatunk volt, mint más években.

Sikerként könyvelhetjük el, hogy nagyon gyorsan és rugalmasan alkalmazkodtunk a helyzethez, az ügyfeleinket hatékonyan – és a plusz munka ellenére külön díjazás nélkül – támogattuk a nehézségek megoldásában. Nem is maradt el az elismerés a részükről, nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk.

Sok mindent kellett átalakítanunk a belső működésünkben. A mi irodánk is átköltözött a digitális térbe a home office bevezetésével, de a napi 8 órát folyamatos élő kapcsolatban töltöttük.

A legnagyobb fejlesztésünk a cafeteria szoftverünk átdolgozása volt, amivel alkalmassá tettük a napi szinten változó jogszabályok követésére, és a papírmentes adminisztrációra.

2021-ben a programunkat használó és szakmai támogatásunkat igénylő ügyfélkörünket szeretnénk bővíteni.

– Mire lenne elsősorban szükség ahhoz, hogy a tervek megvalósuljanak?

A mi terveink megvalósulása elsősorban attól függ, hogy a munkáltatók gazdasági helyzete lehetővé teszi-e a juttatási rendszerek fenntartását, bővítését. Ebben nagy része lehet az adórendszer alakulásának is. A jelenlegi szabályozás sajnos nagyon leszűkítette a palettát, a munkavállalók sokkal szélesebb körű juttatási csomagot igényelnének (egészségügy, nyugdíj, lakhatás, iskoláztatás, stb.)

– A védőoltás kapcsán mivel számolnak? Meddig kell együtt élni a Covid járvány egészségügyi kockázataival?

Nálunk az év eleji időszak jelenti a szezont az idén. Mire javulás várható, túl leszünk rajta. Reméljük, hogy decemberre, amikor a következő évre fordulunk rá, már nem kell ilyen szintű védekezésre felkészülni, és a személyes kontaktusok visszatérhetnek a munkánkba, mert egészen más a munkakapcsolat is, ha nem csak képernyőn keresztül beszélgetünk.

– Melyek azok a tanulságok, megoldások, amelyek a Covid járvány hatásából erednek, és amelyeket 2021-ben alkalmaznak?

A 2021-es év legnagyobb kihívása számunkra, hogy a sok ezer munkavállalóval, akiknek eddig személyes találkozással segítettünk, adtunk tanácsot, miként tudunk kommunikálni, hogyan tudjuk támogatni őket az elektronikus megoldások alkalmazásában. A digitalizáció biztos, hogy a korábbinál magasabb szinten lesz jelen a munkánkban továbbra is. Kényszerből ugyan, de nagyon sok munkavállalót vezettünk be egyfajta elektronikus ügyintézésbe, ami a jövőben is megmarad. Remélem, hogy ennek más területen is hasznát veszik – különösen azok, akik eddig nem nagyon mertek elektronikus csatornákon például bankolni, vagy ügyet intézni.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Erre vigyázzunk a külföldi pénzfelvételnél

Ha a bankkártya elveszik vagy elakad egy ATM-ben, azonnal le kell tiltani. Ezt az adott bank honlapján található letiltási számok segítségével tehetjük meg.

Az Agrárminisztérium és a Magyar Bankszövetség együttműködési megállapodása

Ma Magyarországon a teljes gazdasági hitelállományon belül 14,6 százalék a mezőgazdasághoz és az élelmiszeriparhoz kapcsolódik.

Távozik posztjáról a Pénztárszövetség elnöke

A döntésre azután került sor, hogy az őt delegáló OTP Nyugdíjpénztárnál február végén megszűnt a szakember vezetői megbízatása.

Hétmilliárd forint többlettámogatást kapnak a távhőszolgáltatók

A több mint 670 ezer lakossági díjfizetőt ellátó távhőszolgáltatók bevételekből meg nem térülő kiadásait a távhőkassza útján ellentétezi a költségvetés.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Erre vigyázzunk a külföldi pénzfelvételnél

Ha a bankkártya elveszik vagy elakad egy ATM-ben, azonnal le kell tiltani. Ezt az adott bank honlapján található letiltási számok segítségével tehetjük meg.

Távozik posztjáról a Pénztárszövetség elnöke

A döntésre azután került sor, hogy az őt delegáló OTP Nyugdíjpénztárnál február végén megszűnt a szakember vezetői megbízatása.

Meghaladta a várakozásokat az OTP adózás utáni nyeresége az első negyedévben

Az OTP összesítésében készült eredménykonszenzus szerint az elemzők alacsonyabb, átlagosan 221,645 milliárd forint eredményt valószínűsítettek az idei első három hónapra.

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) nyitottak a magyarok, ami azt mutatja, hogy az állampapírpiacról kivett százmilliárdok hozamára továbbra...