Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Nőtt a befektetési alapok vagyona
No menu items!

Nőtt a befektetési alapok vagyona

Áprilisban 0,6 százalékkal, 44 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon a tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként – közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ).

A hónap végén a BAMOSZ-tagok együttesen 7154 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban. Áprilisban a befektetési alapoknál a tőkeáramlások eredője plusz 58 milliárd forint volt.

A kategóriák közül a legtöbb tőke, 38,7 milliárd forint a vegyes alapokba áramlott, bár a hozamok nem tudtak hozzátenni a növekedéshez, a kategória vagyona így is 2,1 százalékkal, 1519,51 milliárd forintra emelkedett.

A pénzpiaci alapoknál kisebb tőkekiáramlás történt, a hozamok sem tudták gyarapítani a vagyont, így a kategória vagyona 1,3 százalékkal, 37,24 milliárd forintra mérséklődött.

A kötvényalapokba csaknem 7 milliárd forint tőke áramlott be, a hosszú futamidejű alapoknak köszönhetően. A hozamokkal együtt a kategória vagyona 0,6 százalékkal, 1517,63 milliárd forintra nőtt.

A részvényalapokba 12,9 milliárd forint áramlott áprilisban és ugyan a növekedést az árfolyammozgások nem segítették, a részvényalapok vagyona 1,8 százalékkal, 705,11 milliárd forintra emelkedett.

A tőkevédett alapokból 4,97 milliárd forint tőke áramlott ki, ennek megfelelően a kategória vagyona 7,9 százalékkal, 55,69 milliárd forintra csökkent.

Az abszolút hozamú alapokból áprilisban 973,6 millió forintnyi tőke távozott, a hozamok nem tudták segíteni a növekedést, így a kategória vagyona 0,9 százalékkal, 753,27 milliárd forintra mérséklődött.

A származtatott alapokból 2,5 milliárd forint tőke áramlott ki, a hozamok ezt nem tudták korrigálni, így a kategória vagyona visszaesett 2,1 százalékkal, 120,4 milliárd forintra.

Az ingatlanalapoknál a kategória méretéhez képest, érdemi tőkemozgást nem tapasztaltak. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a kategória vagyona 0,1 százalékkal, 1672,78 milliárd forintra csökkent.

Az árupiaci alapokba 1,4 milliárd forint tőke áramlott be, a hozamok jelentősen erősíteni tudták a növekedést, ennek következtében a kategória vagyona 10,5 százalékkal, 50,66 milliárd forintra nőtt.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba áprilisban több mint 6,7 milliárd forint tőke áramlott és bár a hozamok nem tudtak hozzátenni a növekedéshez, a kategória vagyona így is 0,2 százalékkal, 721,78 milliárd forintra emelkedett.

A BAMOSZ 25 tagja 10 600 milliárd forint vagyont kezel, ezen belül mintegy 7100 milliárd forintot befektetési alapokban.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

Noha Magyarország lemarad a nemzetközi átlag mögött ezen a téren, egyre több cég érdeklődik a terület iránt.

Mesterséges intelligencia a HR-ben

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani. Az AI térhódításához a munkaerőpiac is fokozatosan alkalmazkodik, a HR-folyamatokban is egyre nagyobb szerepet kap, a szakemberek döntő többsége ma már úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia valódi segítség lehet.

Rekordon a személyi kölcsönök, ismét 100 milliárdnál a lakáshitelek

Márciusban tovább csökkent a lakáshitelek átlagos kamata, az új szerződések összege pedig megközelítette a 100 milliárd forintot, amire utoljára közel két éve volt példa. A személyi kölcsönből is rekordösszegben vettek fel az igénylők.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.