Kezdőlap Agrárvilág A magyar EU-elnökség célja a gazdaközpontú agrárpolitika képviselete
No menu items!

A magyar EU-elnökség célja a gazdaközpontú agrárpolitika képviselete

A magyar EU-elnökség célja a gazdabarát agrárpolitika képviselete, amely az unió minden polgárát érinti, mert fontos, hogy mindenki asztalára biztonságos és minőségi élelmiszer kerülhessen – mondta Nagy István agrárminiszter a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában szerdán.

A tárcavezető hangsúlyozta: Európa polgárai abban a környezetben élnek, amelyet a gazdák tartanak rendben.

Nagy István különösen nagy előnynek nevezte az Európában előállított, megfizethető és biztonsággal rendelkezésre álló élelmiszereket, amelyek nyomon követhetőek a termőföldtől az asztalig. Az agrártámogatások nemcsak a termelők jövedelemkiegészítéséről szólnak, hanem arról, hogy érje meg megművelni azokat a területeket is, amelyeket gazdasági szempontból nem volna érdemes – tette hozzá.

A miniszter felidézte, hogy a tagországok agrárminisztereinek tanácsülése előtt megbeszélést folytatott az európai mezőgazdasági termelők érdekvédelmi szervezetének (Copa-Cogeca) képviselőivel, és megállapodtak abban, hogy minden tanácsülés előtt várják majd a gazdák véleményét az aktuális kérdésekről.

A magyar EU-elnökség számára lehetőséget jelent, hogy az európai parlamenti választás után még nem állt fel a struktúra, így esély van arra, hogy elvárásokat és szempontokat fogalmazzanak meg, ajánlásokat tegyenek a közös agrárpolitika folytatásához.

A magyar elnökség öt fő szempontja a versenyképes, válságálló, fenntartható és tudásalapú agrárium, valamint a gazdaközpontú uniós agrárpolitika – szögezte le.

Az agrárminiszter az M1 aktuális csatornán kitért arra is: a szélsőséges zöld ideológia úgy rányomta a bélyegét minden agrártevékenységre Európában, hogy a gazdák elvesztették versenyképességüket. Ezért Nagy István szerint nem véletlen, hogy hatalmas gazdatüntetéseket rendeztek európai országokban. Példaként említette, hogy miközben a termelők “zöld ideológiai nyomás alatt voltak”, nem védték meg őket, megnyitották Európa piacait, amelyeket elárasztott a teljesen más termelési körülmények közül kikerülő ukrán gabona.Így nem lehet jövőt építeni, ezért a magyar elnökség szeretné megfordítani az európai agrárpolitikát – hangsúlyozta.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Erősödött szerdán a forint

Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

NGM: a vidéki vállalkozások beruházásait támogatja a Demján Sándor 1+1 Program új üteme

A támogatás 2026 első negyedévében 100 százalék előleg formájában kerül kifizetésre, hogy a vállalkozások minél előbb elindíthassák beruházásaikat

NAV: csütörtökig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét

A közlemény alapján a 24GLBADO jelű bevallás az online nyomtatványkitöltő alkalmazásban (ONYA) érhető el.

Az Air France-KLM bejelentkezett a portugál TAP kisebbségi tulajdonhányadának a megszerzésére

A TAP 16 millió utast szállított tavaly, 1,6 százalékkal többet a 2023. évinél. A cég 2022 óta nyereséges.
Hirdetés

Hírek

Erősödött szerdán a forint

Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

NGM: a vidéki vállalkozások beruházásait támogatja a Demján Sándor 1+1 Program új üteme

A támogatás 2026 első negyedévében 100 százalék előleg formájában kerül kifizetésre, hogy a vállalkozások minél előbb elindíthassák beruházásaikat

NAV: csütörtökig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét

A közlemény alapján a 24GLBADO jelű bevallás az online nyomtatványkitöltő alkalmazásban (ONYA) érhető el.

Az Air France-KLM bejelentkezett a portugál TAP kisebbségi tulajdonhányadának a megszerzésére

A TAP 16 millió utast szállított tavaly, 1,6 százalékkal többet a 2023. évinél. A cég 2022 óta nyereséges.

Az év legjobb kelet-európai fejlesztési bankja nemzetközi díjat kapott a Magyar Fejlesztési Bank

A Magyar Fejlesztési Bank alapvető feladata a hazai vállalkozások, illetve magánszemélyek számára kedvező konstrukciójú pénzügyi eszközök biztosításával a piaci alapú finanszírozás kiegészítése, valamint a hosszú távú gazdaságfejlesztés támogatása.

Ingatlanpiaci fordulat: a 3%-os hitel felforgatta Budapestet, most vidéken ajánlott befektetni

A lakáspiacot a magánvásárlók mellett a céges befektetők is élénkítik, méghozzá a KAVOSZ hitel (kisvállalkozóknak nyújtott, szintén 3%-os kamatozású hitel) segítségével.

Kamatdöntés – Nem változtatott az alapkamaton a monetáris tanács

A hatósági árréskorlátozó intézkedések meghosszabbítása és az érintett termékkör kibővítése mellett az infláció az év végére a jegybanki toleranciasáv alá esik, és a jövő év elején átmenetileg tovább csökken.

Mekkora hitelt lehet felvenni az átlagkeresetből?

15 millió forint személyi hitel 8 éves futamidő mellett körülbelül 226 forintos havi törlesztőrészlet mellett igényelhető.
Hirdetés

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.