Kezdőlap Hírek Bankszámlákat csapolt a bűnbanda - ügyintézői segítséggel
No menu items!

Bankszámlákat csapolt a bűnbanda – ügyintézői segítséggel

Bankszámlák megcsapolásával és csalással szerzett hitelek felvételével gyanúsítható az a tíztagú bűnszövetség, amelyet a napokban számoltak fel a fővárosban – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

A nyomozás eddigi adatai szerint egy nő és élettársa rávett egy banki ügyintézőt, hogy biztosítson netbankon keresztül hozzáférést egy ügyfél számlájához.

A számlán található 62 millió forintot egy általuk beszervezett stróman bankszámlájára utalták, és az összeget felvették.

K. Györgynét és B. Sándort V. Gergő banki ügyintézőn kívül még két férfi – H. János és F. László – segítette. Ők gondoskodtak a strómanok beszervezéséről – akik legtöbbször nehéz sorsú emberek voltak -, valamint arról, hogy legyen olyan bankszámla, ahová a jogosulatlanul megszerzett pénzt átutalhatják.

V. Gergőt tavaly májusban fogták el, K. Györgynét júliusban, szökésben lévő társuk, B. Sándor ellen elfogatóparancsot adtak ki. A férfi decemberben feladta magát a rendőrségen.

A rendőrök K. Györgyné és B. Sándor használatában lévő autók átkutatásakor csaknem 54 millió forintot és 1 millió forint értékű ékszereket találtak. A nyomozók a pénzt, az ékszereket és az autókat a bűncselekménnyel okozott kár megtérítése érdekében lefoglalták, valamint zár alá vettek egy ingatlant is.

Hasonló módszerrel, szintén V. Gergő banki ügyintéző közreműködésével az egyik fővárosi banknál négy alkalommal strómanok nevére igényeltek 18 millió forint hitelt.

A hitelt felvevőknek a gyanú szerint a február 2-án elfogott H. Miklós állított ki különböző jövedelemigazolásokat és hamis bankszámlakivonatokat.

A rendőrség V. Gergőt, K. Györgynét és B. Sándort bűnszövetségben és üzletszerűen, információs rendszer felhasználásával elkövetett,különösen nagy kárt okozó csalás, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás, közokirat-hamisítás és hamismagánokirat-felhasználás megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki gyanúsítottként.

Társaikat, H. Jánost és H. Miklóst üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás, közokirat-hamisítás és hamismagánokirat-felhasználás miatt, F. Lászlót pedig pénzmosás miatt hallgatták ki. A fővárosi banknál igényelt hiteleket felvevő négy férfit a nyomozók csalás és közokirat-hamisítás megalapozott gyanújával hallgatták ki.

K. Györgyné jelenleg is bűnügyi felügyelet alatt áll, B. Sándor letartóztatásban van, társaik szabadlábon védekeznek – közölte a BRFK.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

EM: több mint 900 társasház pályázott a lakossági távhőprogramra

Több, mint 900 társasház pályázott a lakossági távhőprogramra. A benyújtási lehetőség felfüggesztéséig az eredeti keretösszeg másfélszeresére, 7,6 milliárd forintra nyújtottak be igényeket .

Mesterséges intelligencia: ki lesz a nyertes és hogyan?  

Lehet szeretni, lehet gyűlölni a mesterséges intelligenciát (MI, vagy...

KSH: 8,0 százalékkal visszaesett a beruházások teljesítménye

Az előző negyedévhez mérten a szezonálisan kiigazított adatok alapján a beruházások összértéke összehasonlító áron 1,1 százalékkal mérséklődött

A nemzetközi jegybanki együttműködés kulcsfontosságú

Az elmúlt éveket a sorozatos globális válságok jellemezték, amelyek következtében felértékelődött a jegybankok nemzetközi együttműködése
Hirdetés

Hírek

KSH: 8,0 százalékkal visszaesett a beruházások teljesítménye

Az előző negyedévhez mérten a szezonálisan kiigazított adatok alapján a beruházások összértéke összehasonlító áron 1,1 százalékkal mérséklődött

Új helyszínen az ÖKO Expó Kiállítás

Idén immár 6. alkalommal várja az ökológiai gazdálkodás iránt érdeklődő termelőket, feldolgozókat, kereskedőket, szolgáltatókat és természetesen a fogyasztókat a debreceni 

Budapesti agglomeráció: egyre feljebb kúsznak az árak

gyre távolabb költöznek a fővárosból az ingatlanvásárlók

Irány a Szamárfül Fesztivál – a nyár legvidámabb családi programja Pécsett

Nyár végén újra gyermekzsivajtól lesz hangos a pécsi Zsolnay Negyed: augusztus 22–24. között immár tizenharmadik alkalommal rendezik meg a Szamárfül Fesztivált.

Új gyakorlati képzés indul a falusi turizmus fellendítéséért

A turizmus az egyik leggyorsabban aktivizálható gazdasági ágazat a kistelepüléseken. Már egyetlen jól kialakított vendégház, felújított közösségi tér vagy tematikus program is új látogatókat hozhat.

Ausztriában dolgozózik? Nyugdíjtanácsadó napok Győrben és Szombathelyen

Azokat várják, akik alkalmazottként vagy vállalkozóként, illetve egyéb jogcímen - például gyermeknevelés, tanulmányok - szereznek nyugdíjjogosultságot a szomszédos országban - közölte a Magyar Államkincstár.

A vállalkozások önkéntesen 400 millió forintot fizettek be az adategyeztetési kampányban

Az adategyeztetés segítségével a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) úgy szűrje ki a szabályokat szándékosan kijátszó vállalkozásokat úgy, hogy közben a lehető legkevésbé terhelje a jogkövetőket.

Az egészségpénztár is segítheti az iskolakezdést

A szolgáltatás mostantól az éven belül bármikor igényelhető, megszűnt az a szabály, hogy a vásárlási számlát csak a tanév kezdete előtt, illetve a vége után legfeljebb 15 nappal állíttathatták ki.
Hirdetés

Gazdaság

Az egészségpénztár is segítheti az iskolakezdést

A szolgáltatás mostantól az éven belül bármikor igényelhető, megszűnt az a szabály, hogy a vásárlási számlát csak a tanév kezdete előtt, illetve a vége után legfeljebb 15 nappal állíttathatták ki.

Bővül a Magyar Államkincstár online állampapír-értékesítése

Új, azonnali és biztonságos fizetési lehetőséggel bővül a Magyar Államkincstár online értékesítési rendszere: a WebKincstárban és a MobilKincstárban mostantól QVIK fizetéssel is vásárolhatnak állampapírt az ügyfelek.

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.