Kezdőlap Turizmus Bemutatták a könyvet, ami után másként jársz Miskolcon
No menu items!

Bemutatták a könyvet, ami után másként jársz Miskolcon

Fotók: Fehér János

Rendhagyó helyszínen, az Avasi kilátóban mutatták be Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye székhelyének turisztikai bibliáját, Bózsó Gyula .Miskolc (pont Miskolc) című kötetét. A 272 oldalas, gazdagon illusztrált kiadvány arra vállalkozik, hogy segít eligazodni a nagyváros jelenében és múltjában. Feltérképezi azokat a helyeket, amiket minden miskolci ismer, és minden ide látogatónak meg kell(ene) ismernie. Végigkalauzolja az olvasót az élményekből soha ki nem fogyó településen, és bemutatja Miskolc igazi arcát, sőt azt is, ami mögötte van.

A könyvbemutatón Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere a kiadványt méltatva úgy fogalmazott: két dolgot kell ebben a városban egyensúlyba hozni az elkövetkezendő időszakban. Egyrészt azokat a lehetőségeinket és csodákat, amiket a Bükktől kapunk. Másrészt, azokat a plusz innovációkat, amiket ez a század ad, hogy itt tudjuk tartani a fiatalokat, hogy ők is elhiggyék, hogy ez a világ egyik legjobb városa.

Béres Attila, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy Széchenyi István szavai benne vannak a könyvben. Széchenyi egy helyen arról beszélt, hogy milyen hihetetlen büszkeséggel tölti el, hogy 1823-ban Miskolcon megépülhetett az első magyar nyelven játszó kőszínház. A könyvből elsősorban sok száz év büszkesége köszönhet vissza ránk – fogalmazott Béres Attila.

Ha egy tégla építhet várost, akkor egy könyv is teremthet kultúrát – vallja Bózsó Gyula, az ÉSZAKERDŐ Zrt. műszaki osztályvezetője, akinek ez már a negyedik kötete. Az ő nevéhez fűződnek Az ERDŐ finom, az I love Bükk és az Ehető Erdő című kiadványok is.

Bózsó Gyula reméli, hogy ez a könyv, ami 6 témakörben dolgoz fel több mint 70 attrakciót, inspirálhatja nem csak a miskolciakat, hanem a városba látogatókat is, hogy milyen értékeket érdemes megnézni a vármegyeszékhelyen. A kiadvány egy turisztikai sorvezető, egy turisztikai iránytű. A szerző abban bízik, hogy egyfajta trezorként őrzi meg a jelenkort a könyv. Ha valaki bármikor megnézi, képet kap arról, hogy milyen volt a miskolci életérzés, milyen volt élni ebben a városban.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Bulgáriában euróval fizethetünk. Az út hosszú volt, de sikeres.

Fotó: facebook/ Európai Bizottság Bulgária – az Európai Unió legszegényebb...

A francia családi prémium találkozása a villanyautózással. Peugeot E-5008 GT teszt.

A Peugeot E-5008 pontosan az az autó, ami a...

Heti makronaptár – Kül- és kiskereskedelmi, foglalkoztatottsági és turisztikai adatok is érkeznek az év első hetében

Az idei év első hetében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több adatot is közöl, köztük a külkereskedelmi áruforgalomról, a kormányzati szektor egyenlegéről és a foglalkoztatottságról.

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése.
Hirdetés

Hírek

Bulgáriában euróval fizethetünk. Az út hosszú volt, de sikeres.

Fotó: facebook/ Európai Bizottság Bulgária – az Európai Unió legszegényebb...

Heti makronaptár – Kül- és kiskereskedelmi, foglalkoztatottsági és turisztikai adatok is érkeznek az év első hetében

Az idei év első hetében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több adatot is közöl, köztük a külkereskedelmi áruforgalomról, a kormányzati szektor egyenlegéről és a foglalkoztatottságról.

Hankó Balázs: a Stipendium Peregrinum út a világ legjobb egyetemeire

A kormány a Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogrammal a világ legjobb egyetemein biztosít tanulmányi ösztöndíjat, valamint állja az utazás és a szállás költségeit a magyar fiatalok számára

Január 1-től csökkennek a gazdák adó- és adminisztrációs terhei

A piaci kitettség mérséklését, az értékesítésbiztonság erősítését szolgálja, hogy ettől az évtől a marhatőkehús és a marhabelsőségek is az 5 százalékos áfakulcs alá tartoznak, amely korábban kizárólag a fél és a negyedelt marhára volt érvényes.

Avatár segít a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben

Az avatár számára a lakosság választhat nevet, erről bővebben a kórház honlapján lehet tájékozódni.

Még több pálya várja a síelőket hétvégén a Síparkban!

A Felső-Mátrában található síközpont Budapesttől mindössze másfél órára, az ország szinte bármely pontjáról pedig legfeljebb háromórás utazással elérhető.

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum nőtt 2026-ban

A minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik, köztük az álláskeresési járadék, a táppénz, a gyes és a gyed, valamint nőnek a közfoglalkoztatotti bérek is.

Elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás