Kezdőlap Tőzsde BÉT - Csökkenéssel indulhat a kereskedés a tőzsdén az elemzők szerint
No menu items!

BÉT – Csökkenéssel indulhat a kereskedés a tőzsdén az elemzők szerint

Csökkenéssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) kedden az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint.

Kocsis Márió Eltérően ítélik meg a kereskedés várható irányát a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) Kép. AzÜzlet.hu / Forrás: Bét

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta: hétfőn a nemzetközi irányokkal ellentétesen mozogva pluszban zárt a BUX, kedden kisebb gyengülést, illetve iránykeresést vár a magyar tőzsdén a nap elején.

Hozzáfűzte, hogy délután kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Az elemző  a várható döntésről szólva elmondta: a monetáris politikai kondíciókban nem vár módosítást a piac, kiemelten figyelnek ugyanakkor az ülést követő kommunikációra a piac szereplőt – jelezte Kocsis Márió.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szintén úgy látja, hogy negatív korrekcióval indulhat a kereskedés a hazai tőzsdén, mert a nemzetközi befektetői hangulat kissé elromlott, és hétfőn jelentősen felülteljesítő volt a BUX.

Kiemelte: a hazai vezető részvények közül a Mol grafikonján 3350 forint közelében húzódik fontos ellenállási szint, ami várakozása szerint megállíthatja az emelkedést. Az OTP árfolyama felfelé mozdult a 11 500 forintos támasz közeléből, de a szakértő arra számít, hogy ebben a hullámban nem lesz elég ereje áttörni a 11 970 forintos történelmi maximumot.

A Richter folytatta pénteken megkezdett emelkedését hétfőn, 5900 forintnál van a rövid távú ellenállási szint, míg 5600 forint alatt egy meghatározó támasz. A Magyar Telekom technikai képe nem változott, továbbra is a 475 forintos szint elérése várható rövid távon.

Varga Zoltán kommentárjában szintén kitért arra, hogy az MNB kamatdöntő ülésén nem számít a monetáris politikai keretrendszer módosítására, ugyanakkor a közlemény tartalmazhat érdekes újdonságokat.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 387,49 pontos, 0,95 százalékos emelkedéssel, 41 332,31 ponton zárt hétfőn, a részvénypiac forgalma 7,7 milliárd forint volt.

A Mol 36 forinttal, 1,1 százalékkal 3298 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 0,86 százalékkal 11 750 forintra nőtt, forgalmuk 3,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,32 százalékkal 465,50 forintra emelkedett, forgalma 202,2 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 90 forinttal, 1,56 százalékkal 5850 forintra nőtt, forgalmuk 1,5 milliárd forintot ért el.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Könnyebben használható és gazdaságosabb az új Tork PeakServe automata papír kéztörlője

Új, nagy kapacitású automata papír kéztörlő-adagolót dob piacra Tork, amely egy akkumulátorral is képes akár 500 000 papírtörlőt is adagolni.

Kedvezményes lehetőségek nyugdíjasoknak a budapesti fürdőkben

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH Zrt.) kiemelt figyelmet fordít az idősebb korosztályra.

Debrecenben erősít az AutoWallis

Debrecen kiemelt célpont az AutoWallis számára, legutóbb BYD márkakereskedés nyitását jelentette be a vállalat. 

Miért állnak le ünnepnapokon a csatornák? A zsírszörnyek új ellensége az okosszivattyú

Sokmillió forintos kiadást okoznak a vízműveknek a vécén lehúzott nedves törlőkendők – intelligens szivattyú lehet a megoldás a „zsírszörnyek” elleni harcban
Hirdetés

Hírek

Kedvezményes lehetőségek nyugdíjasoknak a budapesti fürdőkben

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH Zrt.) kiemelt figyelmet fordít az idősebb korosztályra.

Debrecenben erősít az AutoWallis

Debrecen kiemelt célpont az AutoWallis számára, legutóbb BYD márkakereskedés nyitását jelentette be a vállalat. 

Miért állnak le ünnepnapokon a csatornák? A zsírszörnyek új ellensége az okosszivattyú

Sokmillió forintos kiadást okoznak a vízműveknek a vécén lehúzott nedves törlőkendők – intelligens szivattyú lehet a megoldás a „zsírszörnyek” elleni harcban

A hungarikumok a magyar identitás sokszínűségét mutatják meg

Minden hungarikum mögött ott van a magyar észjárás, a magyar kéz munkája, a magyar szív hűsége, ezért ezek az értékek nem csupán büszkeségeink, hanem válaszaink arra, hogy kik vagyunk mi magyarok.

Miniszteri biztos: a Déli Körvasút fejlesztés részeként átfogó fatelepítési program indult és új zöldfolyosó létesül

A Déli Körvasút fejlesztése napi 60 ezer ingázó autó forgalmával, 300 kilométeres kocsisorral mentesíti a budapesti utak zsúfoltságát, ezzel évente több mint 104 tonna nitrogénoxiddal és közel 900 tonna szénmonoxiddal csökkenti a főváros levegőszennyezését.

Ingatlan.com: több tízezer ingatlannal bővülhet az Otthon Start programba bevonható lakások kínálata

A Lechner Tudásközpont friss adatai szerint Magyarországon több mint 150 ezer külterületi lakóingatlan található, amiből 29 ezer zártkerti besorolású.

Tévhitek tartják vissza a vállalkozásokat a rendszerszintű AI-alkalmazástól

A mai modern AI-rendszerek már képesek a felhasználói szándékot és érzelmeket is felismerni, így a használat teljesen átalakult: nem kódokat, hanem emberi kérdéseket kell megfogalmazni.

Óriási vízmennyiség tűnik el az elavult megoldások miatt

A magyarországi ivóvízhálózatok műszaki állapota tehát komoly kihívás elé állítja az ágazatot.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.