Kezdőlap Tőzsde BÉT - Eltérő elemzői várakozások a tőzsdén 
No menu items!

BÉT – Eltérő elemzői várakozások a tőzsdén 

Eltérően ítélik meg a kereskedés várható irányát a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) kedden az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők.

Varga Zoltán Equilor
Varga Zoltán

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjének kommentárja szerint hétfőn alacsony forgalom mellett, jelentős negatív korrekció zajlott a Budapesti Értéktőzsdén, amiből minden vezető részvény kivette a részét.

A nemzetközi befektetői hangulat kedd reggel is bizonytalan, így oldalazó nyitásra számít.

Kiemelte, hogy az OTP-nél a 11 500 forintos támaszra érdemes figyelni, a Mol grafikonján pedig 3100 forintnál van a meghatározó szint. A Richter a 6000 forintos szint elérését követően kezdett lefelé korrigálni, és ez folytatódhat a következő napokban. A Magyar Telekom esetében továbbra is optimista az elemző,  de egyelőre visszakerült a 458 forintos, meghatározó szint alá a papír jegyzés.

Kocsis Márió Eltérően ítélik meg a kereskedés várható irányát a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) Kép. AzÜzlet.hu / Forrás: Bét
Kocsis Márió

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt az európai piacokon, így a magyar tőzsdén is negatív nyitást vár.

Emlékeztetett, hogy hétfőn az Egyesült Államok tőzsdéi Martin Luther King napja miatt zárva voltak, amely miatt mérséklődéssel zárult a kereskedés az európai részvénypiacokon, a BÉT is esett, a magyar piac globális szinten alulteljesítő volt. Az ázsiai kereskedést és a határidős indexeket tekintve ismét a növekedéssel kapcsolatos félelmek dominálnak a piacokon. Ezt megerősíti a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn publikált prognózisa, amelyben tovább rontotta a világgazdaság növekedésére vonatkozó előrejelzését.

Az elemző kiemelte, hogy a nap folyamán a német üzleti hangulatindex adataira lesz érdemes figyelni, emellett amerikai lakáspiaci adatok érkeznek majd.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 610,20 pontos, 1,47 százalékos csökkenéssel, 40 893,71 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7,2 milliárd forint volt, valamennyi vezető részvény gyengült a pénteki záráshoz képest. A Mol árfolyama 52 forinttal, 1,60 százalékkal 3190 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 170 forinttal, 1,43 százalékkal 11 680 forintra esett, forgalmuk 2,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 2,50 forinttal, 0,55 százalékkal 454,50 forintra gyengült, forgalma 220,2 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 110 forinttal, 1,83 százalékkal 5910 forintra csökkent, forgalmuk 2,7 milliárd forintot ért el.

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nagy az érdeklődés a lakáscélú megtakarítások iránt

egyre többen választják megtakarításra a lakástakarékot

BÉT – Csökkenő forgalomban ismét új csúcson zárt a BUX a héten

Ismét a Magyar Telekom volt a legjobban teljesítő részvény a BÉT-en, jegyzése 5,5 százalékkal került feljebb az előző heti 4,6 százalékos emelkedést követően

Erzsébet Alapítvány: kiemelten fontos a táborozó gyermekek biztonsága

Nyáron hetente 4500 gyermek vesz részt egyszerre az összes...

MÁV: nem működik az online jegyvásárlás

Szombat délelőttől rendszerhiba miatt nem működik a jegyértékesítés az online csatornákon, a MÁV appban és a jegy.mav.hu felületen sem,
Hirdetés

Hírek

BÉT – Csökkenő forgalomban ismét új csúcson zárt a BUX a héten

Ismét a Magyar Telekom volt a legjobban teljesítő részvény a BÉT-en, jegyzése 5,5 százalékkal került feljebb az előző heti 4,6 százalékos emelkedést követően

Erzsébet Alapítvány: kiemelten fontos a táborozó gyermekek biztonsága

Nyáron hetente 4500 gyermek vesz részt egyszerre az összes...

MÁV: nem működik az online jegyvásárlás

Szombat délelőttől rendszerhiba miatt nem működik a jegyértékesítés az online csatornákon, a MÁV appban és a jegy.mav.hu felületen sem,

Negyedszer az első az Apple – a világ legértékesebb márkája

Idén már negyedszer egymás után áll az Apple a világ legértékesebb márkáinak az élén

Az Otthon Start Program részleteiről egyeztetett Panyi Miklós a Bankszövetség képviselőivel

A Bankszövetség képviselőivel folytatott pénteki egyeztetésen sikerült tisztázni a még nyitott kérdéseket az Otthon Start Program részleteiről.

NGM: tovább szárnyal a Demján Sándor 1+1 Program

A 130 milliárd forintra emelt keretösszegű Demján Sándor 1+1 Program keretében a tárca eddig 1325 magyarországi vállalkozás támogatásáról hozott döntést,

Az építőanyag-piacon visszafogott volt a kereslet az első fél évben

Visszafogott volt a kereslet az építőanyag-piacon az első fél évben, de a jövőt tekintve optimisták az építőanyag-kereskedők

Még tart a nyár – számtalan program vár a fürdőkben

Tombol a nyár, hőségriadó is vár ránk a következő...
Hirdetés

Gazdaság

Bővül a Magyar Államkincstár online állampapír-értékesítése

Új, azonnali és biztonságos fizetési lehetőséggel bővül a Magyar Államkincstár online értékesítési rendszere: a WebKincstárban és a MobilKincstárban mostantól QVIK fizetéssel is vásárolhatnak állampapírt az ügyfelek.

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.