Kezdőlap Tőzsde BÉT - Emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint
No menu items!

BÉT – Emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Emelkedéssel indulhat a hét a Budapesti Értéktőzsdén az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint.

Tóth Bálint elmondta, a kedvező nemzetközi hangulat hatására emelkedhet a budapesti tőzsde. A vezető részvényeket illetően kiemelte: a Richter emelkedhet, az OTP-részvények ára pedig tovább csökkenhet. A Mol fontos ellenállások közelében tartózkodik, a 200 napos mozgóátlag áttörésével próbálkozhat, míg a Magyar Telekom a 425 forintos szintet célozhatja meg.

Megvalósult az Opus Global Nyrt. és a Konzum Nyrt. egyesülése, az Opus lett a Konzum jogutódja, az Opus változatlan társasági formában működik tovább, cégjegyzékszáma és cégformája változatlanul hagyása mellett. A jogutód társaság részvényeivel július 1-től kereskednek a Budapesti Értéktőzsdén – közölte az Opus a tőzsde honlapján hétfőn. A közlemény szerint az Opus engedélyt kapott arra, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-ben 24,85 százalékos, közvetlen tulajdonon alapuló minősített befolyást, a CIG EMABIT-ben pedig 24,85 százalékos, közvetett tulajdonon alapuló minősített befolyást szerezzen. Az Opus az MKB Bankban  22,85 százalékos, közvetett befolyásoló részesedést megtestesítő szavazati jogot szerzett.

A beolvadás további része, hogy az Opus megszerezte a korábban a Konzum Nyrt. tulajdonában lévő 8 860 027, azaz nyolcmillió-nyolcszázhatvanezer-huszonhét darab, egyenként száz forint névértékű, Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. által kibocsátott törzsrészvény (“Appeninn Részvény”) tulajdonjogát. Ezzel a társaság által birtokolt, szavazati jogot biztosító Appeninn részvények száma 8 860 027 darabra, az Appeninn Nyrt.-ben fennálló szavazati jogának mértéke nulláról 18 százalékra nőtt – közölték.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 161,20 pontos, 0,40 százalékos csökkenéssel, 40 279,31 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 9,4 milliárd forint volt.

A Mol ára nem változott, 3152 forintot ért záráskor, forgalma 1,6 milliárd forint volt.

Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 0,88 százalékkal 11 300 forintra csökkent, forgalmuk 5,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 421 forinton zárt a papír, forgalma 176,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,29 százalékkal 5235 forintra esett, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

SPAR vezér: a franchise rendszert nem a kényszer szülte, hanem a történelmünkből fakad

A SPAR Magyarország közel másfél évtizede indította el franchise-rendszerét,...

A földgáz európai tőzsdei jegyzése tavaly február óta a legalacsonyabb szinten áll

A legközelebbi, decemberi jegyzés 2,99 százalék csökkenést jelzett röviddel 12 óra után: 1 megawattóra 29,29 euróba került.

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

Mentavill Expo: ezért optimisták a villanyszerelők

A hazai épületvillamossági szektor idei legjelentősebb szakmai eseménye azt igazolta, hogy az energiatakarékosság, az elekromobilitás és a gyorsan változó technológiai megoldások világában továbbra is nagy igény mutatkozik a személyes szakmai párbeszédre.
Hirdetés

Hírek

Így vált az amerikai gazdaság a mesterséges intelligencia rabjává

Fotó:Freepik A mesterséges intelligencia (MI) beruházások oly mértékben hajtják az...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

60-70 ezer kgfb-szerződést is lecserélhetnek az érintett autósok

Az érintett, váltani szándékozó autósokat, hogy fokozottan ügyeljenek a határidő betartására, mivel akinek a felmondása nem érkezik be határidőn belül a biztosítójához, automatikusan a következő egy évre megállapított új díjon viszi tovább a jelenlegi kötelező biztosítását.

BÉT- Emelkedés várható a tőzsdén az elemző szerint

A kedvező nemzetközi befektetői hangulat miatt a pozitív tartományban indulhat a kereskedés.

Elindultak a vadonatúj hóágyúk, készülnek a sípályák a Mátraszentistváni Síparkban

A Sípark december 1-jén elindítja megújult webshopját, ahol a szezon hivatalos kezdetéig 10 százalékos kedvezménnyel vásárolhatók meg az ajándékutalványok

Itt a félelemindex. Turbulens év vége jöhet a piacokon – egyre több a kétely az AI-lufi és a Fed kamatvágása körül

Fotó:Freepik A nemzetközi részvénypiacok háromnegyed éves szárnyalása után a befektetők...

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába

Ne maradjon le, bárki elmondhatja a véleményét az e-számla koncepcióról

A ViDA-csomag fő célja az áfacsalások visszaszorítása és a gazdaság digitalizációjának előmozdítása. A hazai megvalósítás koncepciójának kidolgozása hónapok óta zajlik.

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.