Kezdőlap Turizmus Bőgnek a szarvasok! - Szarvasbőgés-hallgató túrák hazánk erdeiben
No menu items!

Bőgnek a szarvasok! – Szarvasbőgés-hallgató túrák hazánk erdeiben

Több mint 100, szervezett szarvasbőgés-hallgató túrával várják az állami erdészeti társaságok az érdeklődőket szeptember végéig, a gímszarvasok nászának időszakában. Több helyen a résztvevők erdei vasúttal juthatnak el a „leghangosabb” erdőrészekbe. A túrák évről-évre egyre népszerűbbek és egyre több érdeklődőt vonzanak.

„Nincs szebb erdő az ezüst törzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál.”- vallotta Széchenyi Zsigmond, az egyik leghíresebb magyar vadász. Érthető hát, hogy az elmúlt években az őszi szarvasbőgés idején egyre többen szeretnék a magyar erdők királyát, a gímszarvast testközelből látni és hallani, ezért sokan egyedül vágnak neki az éjszakai erdőnek.

Tudni kell azonban, hogy a helyenként túlzott és koordinálatlan emberi jelenlét már jelentősen zavarhatja az állatvilágot, ennek következtében csökkenti az élményszerzés lehetőségét.

Az Agrárminisztérium irányítása alá tartozó állami erdészeti társaságok éppen ezért országszerte vezetett túrákat indítanak, hogy az érdeklődők bepillantást nyerhessenek a hazai gímszarvas állomány életébe. A szakemberek arra kérnek minden érdeklődőt, hogy az állatok nyugalma és a természetszeretők biztonsága érdekében, ne saját egyéni éjszakai kirándulásokon ismerkedjenek meg a szarvasok nászával, hanem vezetett túrákon vegyenek részt. A harcra kész bikák közelébe menni nem biztonságos, így mindenképpen figyelemmel kell követni az erdészetek, vadászatra jogosultak által kihelyezett jelzéseket.

A túrákon történteket azonban a természet alakítja, így némi szerencsére is szükség van ahhoz, hogy a résztvevők valóban halljanak bőgést. A legideálisabb esetben viszont még az egymásnak feszülő, verekedő bikák agancsainak csattogását is hallani lehet.  A programokon az élmények mellett fontos szerep jut az információátadásnak, mellyel közelebb kerülhetünk a természethez és avatott erdészek, vadászati szakemberek segítségével nyerhetünk bepillantást az őszi erdő nem mindennapi életébe.

A túrákról többek között az alábbi állami erdészeti társaságok honlapjain érhető el további információ: EGERERDŐ Zrt., ÉSZAKERDŐ Zrt., Gemenc Zrt., Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt., IPOLY ERDŐ Zrt., KASZÓ Zrt., Mecsekerdő Zrt., NYÍRERDŐ Zrt. Gúthi Erdészet, Pilisi Parkerdő Zrt., SEFAG Zrt., VERGA Zrt., Vérteserdő Zrt., ZALAERDŐ Zrt.

(Agrárminisztérium)

 

 

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Így készült Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.

Elindult a négyüléses felvonó is, csodás síélmény várja a családokat a Mátrában

Az év utolsó napjaira végérvényesen elindult a hazai síszezon: családi és tanulópályák, öt felvonó, köztük a négyüléses panorámalift várja a síelőket szilveszterkor, a téli szünet utolsó napjain lámpafényes esti síelés is lesz a Mátraszentistváni Síparkban.

Gyengült a forint szerda reggelre

Gyengült a forint szerda reggelre a kedd esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben. A forint az idén összességében erősödött a főbb devizákkal szemben.

Újabb családi adócsökkentések lépnek életbe január 1-jétől

Jó hír a gyermekes családoknak, hogy január 1-jétől újabb nagy családi adócsökkentések lépnek életbe, vagyis újabb 50 százalékkal emelkedik a családi adókedvezmény és adómentességet kapnak a 40 év alatti kétgyermekes édesanyák.
Hirdetés

Hírek

Így készült Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.

Elindult a négyüléses felvonó is, csodás síélmény várja a családokat a Mátrában

Az év utolsó napjaira végérvényesen elindult a hazai síszezon: családi és tanulópályák, öt felvonó, köztük a négyüléses panorámalift várja a síelőket szilveszterkor, a téli szünet utolsó napjain lámpafényes esti síelés is lesz a Mátraszentistváni Síparkban.

Újabb családi adócsökkentések lépnek életbe január 1-jétől

Jó hír a gyermekes családoknak, hogy január 1-jétől újabb nagy családi adócsökkentések lépnek életbe, vagyis újabb 50 százalékkal emelkedik a családi adókedvezmény és adómentességet kapnak a 40 év alatti kétgyermekes édesanyák.

Kedden délután nyílhat meg a forgalom előtt az M30-as autópálya eddig lezárt szakasza

Miután megérkezett a 2 milliárd forint értékű bankgarancia, már nincs akadálya annak, hogy december 30-án 18 órától megnyissák a forgalom részére az M30-as eddig lezárt szakaszát.

Ilyen volt 2025 a pénzügyekben: itt az év végi összegzés

2025-ben egymást követték a lakosságot érintő pénzügyi döntések: új,...

Hazai pezsgőpiac – a tavalyinál gyengébb keresletet várnak az év végén

Hazánkban évente mintegy 200 ezer hektoliter pezsgő készül, aminek a jelentős része a magyar piacon kel el.

Miénk itt a tér! – Hat kiemelt forgalmú budapesti téren már szolgálatba álltak a térgondnokok

Az eddigi tapasztalatok és a lakossági visszajelzések alapján igény van a térgondnokok munkájára, már lehet érzékelni ezeken a tereken a fokozatos változást, a járókelők is jobban figyelnek a köztisztaságra

Ez biztos fájt – 2025-ben 29 vállalkozással szemben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki

Augusztusban újabb eljárások indultak a világ legnagyobb online szálláshely-foglalási platformjaival, a Booking.com-mal és az Airbnb-vel szemben.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás