központi költségvetés
Az államháztartás bevételeinek emelkedése elmaradt a kiadásokétól az első negyedévben
Az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszerének első negyedévi hiánya 2309,4 milliárd forint volt az egy évvel korábbi 1144,1 milliárd forinttal szemben.
Államháztartás. 1800 milliárd fölé nőtt a deficit
Az év első hét hónapjában az államháztartás központi alrendszerének hiánya 1803,7 milliárd forintot ért el - közölte a Pénzügyminisztérium.
Költségvetés – PM: 1144 milliárd forint az államháztartás első negyedévi hiánya
A járványügyi védekezés, a vakcinabeszerzések és a gazdaság újraindítását szolgáló intézkedések következtében 1144,1 milliárd forintos hiánnyal zárt március végén az államháztartás központi alrendszere - közölte a Pénzügyminisztérium.
Államháztartás. Ezermilliárdos mozgástér maradt
Októberben az államháztarás központi alrendszere 333,9 milliárd forintos hiánnyal zárt, ami 62,1 milliárd forinttal magasabb az egy évvel korábbinál. Az év első tíz hónapja 2604,2 milliárd forintos hiánnyal zárult, ami közel 996 milliárddal marad el az idei emelt hiánycéltól.
Államháztartás. 2270 milliárd fölé nőtt a hiány
Szeptemberben 9 milliárd forinttal nőtt a költségvetés hiánya, így az év első kilenc hónapjában az államháztartás központi alrendszere 2270,3 milliárd forintos hiánnyal zárt - közölte részletes jelentésében a Pénzügyminisztérium (PM).
Államháztartás – Nyolc hónap alatt 2261 milliárd hiány
Augusztus végére az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszerének hiánya elérte a 2261 milliárd forintot - erősítette meg részletes jelentésében a Pénzügyminisztérium (PM).
Államháztartás. 2300 milliárd közelébe nőtt a hiány
Az év első nyolc hónapjában az államháztartás központi alrendszere 2261,3 milliárd forintos hiánnyal zárt - közölte előzetes jelentésében a Pénzügyminisztérium.
Államháztartás. Kétezer milliárd fölé nőtt a hiány
Júliusban az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere 328 milliárd forintos hiánnyal zárt, az első hét hónapban pedig a gazdaságvédelmi intézkedések és a védekezési kiadások következtében 2165 milliárd forintos deficitet mutatott - közölte a Pénzügyminisztérium.
Államháztartás. Az előirányzat közel hatszorosa a hiány
A gazdaságvédelmi intézkedések és a védekezési kiadások következtében 2020 első hét hónapjában az államháztartás központi alrendszere 2165 milliárd forintos hiánnyal zárt - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Államháztartás – Fél év alatt 500 százalékos hiány
A járványügyi kiadások, a gazdaságvédelmi intézkedések és az uniós fejlesztések előfinanszírozásának eredményeként az év első hat hónapjában az államháztartás központi alrendszere 1837 milliárd forintos hiánnyal zárt - közölte a Pénzügyminisztérium.
Államháztartás. Négy hónap alatt 198 százalékos hiány
Az államháztartás központi alrendszere az év első négy hónapjában 727,4 milliárd forintos hiánnyal zárt, ami a 367 milliárd forintos éves előirányzat 198,2 százaléka. Áprilisban viszont 104,5 milliárd forintos többlet alakult ki - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Államháztartás – 104 milliárd többlet áprilisban
Az államháztartás központi alrendszere az év első négy hónapjában 727,4 milliárd forintos hiánnyal zárt, áprilisban azonban 104,5 milliárd forintos többlet alakult ki, köszönhetően az uniós programok 249,8 milliárd forintos bevételének - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Államháztartás. Március végéig 227 százalékos hiány
Márciusban 577,3 milliárd forint hiányt könyvelt el az államháztartás az egy évvel korábbi 209,3 milliárddal szemben. Ezzel a március végéig számolt idei deficit 831,9 milliárd forintra nőtt, ami a tervezett 367 milliárd forint éves hiány 226,7 százaléka - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Államháztartás – 255 milliárd forint kéthavi hiány
Az államháztartás központi alrendszerének bevételei 4,2 százalékkal 3560,7 milliárd forintra nőttek az első két hónapban, a kiadások ugyanakkor 13,8 százalékkal 3815,3 milliárd forintra emelkedtek, így a hiány 254,6 milliárd forint volt - derült ki a Pénzügyminisztérium részletes adataiból.
Államháztartás – többlet januárban
Az államháztartás központi alrendszere januárban 90,4 milliárd forintos többlettel zárt - közölte a Pénzügyminisztérium.
Államháztartás. 22 százalékkal a cél fölött a tavalyi hiány
Az államháztartás központi alrendszere decemberben 452,7 milliárd forintos hiánnyal zárt. Az év egészére ez 1219 milliárd forintot jelentett, ami 22,1 százalékkal haladja meg a 998,4 milliárd forintos éves előirányzatot - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).
Államháztartás. Tíz hónap – 57,6 százalékos hiány
Októberben az államháztartás központi alrendszerének hiánya 271,8 milliárd forint volt. Az év első tíz hónapját 575,4 milliárd forintos hiánnyal zárta, ami az éves előirányzat 57,6 százalékának felel meg - közölte a Pénzügyminisztérium.
Államháztartás – 37,2 milliárd többlet júliusban
Júliusban 37,2 milliárd forint többlettel zárt a költségvetés, az államháztartás - önkormányzatok nélküli - központi alrendszerének első héthavi hiánya 352,7 milliárd forint lett - közölte a Pénzügyminisztérium.
Államháztartás – Fél év alatt 39 százalékos hiány
Júniusban 213,6 milliárd forint volt az önkormányzatok nélkül számolt államháztartás hiánya, ezzel az első fél évet az államháztartás központi alrendszere 390 milliárd forintos hiánnyal zárta, ami az éves előirányzat 39,1 százaléka.
Államháztartás – Többlet áprilisban, hiány az első négy hónapban
Áprilisban az államháztartás központi alrendszerében 102,9 milliárd forint többlet keletkezett, ezzel a négyhavi hiány 39 milliárd forint volt, ami összhangban van a kormány várakozásaival.
Friss
Júniustól visszafogják az online szállásközvetítőket
Június 1-től lép hatályba az az új uniós szabályozás, amelyik többek között az online szálláshelyközvetítőket is korlátozza olyan megállapodások megkötésében, amelyek előírják, hogy például a hotelek kötelezően náluk hirdessék szobáikat a legkedvezőbb áron.
Újabb online divatnagyágyú érkezett Magyarországra – 350 ezernél több termékkel
A Zalandón a magyar vásárlók több mint 1700 márka 350 ezernél több terméke közül válogathatnak olyan kategóriákban, mint ruházat, cipők, kiegészítők, sport-, prémium- és gyermekruházati termékek.
Bővít a magyar Aldi: háromszáz informatikus kerestetik
Megduplázza létszámát Magyarországon az Aldi informatikai szolgáltatásokat végző leányvállalata, az Aldi International IT Services Kft. (AIIS). A vállalat 300 olyan informatikai munkahelyet hoz létre, amelyek jó része otthonról is ellátható feladatokból áll.
A Volkswagen 2025-re előzni akarja a Teslát. A vezérigazgató szerint a legnagyobb e-autógyártók lesznek
A Volkswagen vezérigazgatója úgy véli, hogy az általa vezetett konszern 2025-re megelőzheti a Teslát, és a világ legnagyobb elektromos autógyártójává válhat.
Hírek
Bővít a magyar Aldi: háromszáz informatikus kerestetik
Megduplázza létszámát Magyarországon az Aldi informatikai szolgáltatásokat végző leányvállalata, az Aldi International IT Services Kft. (AIIS). A vállalat 300 olyan informatikai munkahelyet hoz létre, amelyek jó része otthonról is ellátható feladatokból áll.
Új elnök a Magyar Gépjárműipari Egyesület élén
Krisztián Róbertet, a Magyar Suzuki Zrt. operatív igazgatóját választotta a Magyar Gépjárműipari Egyesület (Mage) elnökévé a szervezet tisztújító közgyűlése. A felügyelő bizottság elnöke Urbán László, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese maradt.
Az Európai Bizottság a nemzetközileg bizonytalan helyzetben is a fenntarthatóságra biztatja Magyarországot
Az Európai Bizottság közreadta a 2022. évi európai szemeszter tavaszi csomagját, amely támogatást és iránymutatást nyújt a tagállamoknak. A csomag közzététele előtt két évvel kezdte éreztetni hatását a koronavírus-világjárvány, jelenleg pedig teljes erővel folyik az Ukrajna elleni orosz invázió.
Nyolc év börtön. Több mint 300 céget csapott be egy nő
Az Esztergomi Járásbíróság első fokon nyolc év börtönbüntetésre ítélt egy nőt, aki férfitestvérével együttműködve ügyvédnek, illetve közjegyzőnek adta ki magát, és országszerte 310 vállalkozást károsított meg.
Ennyibe kerülne szerdától az üzemanyag az ársapka nélkül
Szerdán a gázolaj beszerzési ára bruttó 11 forintta csökkenl. Ez várhatóan a piaci árazású gázolaj árát illetve a prémium gázolaj árát is érinti majd. A benzin esetében a hét közepén nem lesz árváltozás. Ahogy a 480 forintos hatósági árakat illetően sem.
Biden: nem valószínű, hogy a majomhimlő világjárványt okoz
A majomhimlő nem valószínű, hogy a koronavírushoz hasonlóan világjárványt okozhat - mondta Joe Biden amerikai elnök Tokióban.
Most érdemes Németországba utazni: havi 9 euróért az egész országban tömegközlekedhetünk
Németországban 9 eurós országos havi közlekedési bérletet vezetnek be. A Bundesrat jóváhagyása azt jelenti, hogy a három hónapos támogatott bérletterv június 1-jétől lép hatályba.
Az EU újabb 600 millió euró támogatást folyósított Ukrajnának
Az Európai Unió 600 millió euró összegű makroszintű pénzügyi támogatást folyósított Ukrajnának. Ez a gyors pénzügyi támogatás segíteni fog abban, hogy Ukrajna kezelje az ország rendkívüli humanitárius és védelmi szükségleteivel kapcsolatban fellépett súlyos finanszírozási hiányt - közölte az Európai Bizottság.
Gazdaság
Bankszövetség: ideje kivezetni a kamatstopot
A változó kamatozású lakossági jelzáloghitelekre korábban kamatbefagyasztást rendelt el a kormány, a Magyar Bankszövetség szerint azonban a reális gazdasági növekedés és a versenyképesség érdekében kívánatos a piaci viszonyok visszaállítása - közölte a szervezet.
Megugrottak a SZÉP-kártyás költések – rekordot várnak a kibocsátók
Áprilisban megugrott a SZÉP-kártya költések értéke, az idén rekordot várnak a kártyakibocsátók, amihez a juttatások élelmiszerüzletekben történő felhasználásának július elsejéig történt meghosszabbítása is hozzájárul - közölték a kártyakibocsátók.
OTP: napról napra kevesebbet érnek a forintban lévő megtakarítások
Az OTP bank ügyfeleinél jelentős összegek halmozódtak fel az év elején, a befektetési volumen mégis 10 százalékkal elmaradt a bank várakozásától. A legnépszerűbb megtakarítási forma a deviza volt, megelőzve a forint takarékszámlát és az értékpapírokat.