A korábbi évekhez hasonló mértékben, 11 százalékkal emelkedett 2022-ben a termőföld hektáronkénti átlagára, és ezzel átlépte a 2 millió forintos lélektani határt - összegezte éves földpiaci elemzésének következtetéseit ismertetőjében az Agrotax Kft.
A gazdaságátadás folyamatát megkönnyítő új törvény mellett január elsejétől törvénymódosítás szab határt az osztatlan közös tulajdonban álló területek öröklés miatti további aprózódásának, és újabb változások akadályozzák a spekulatív célú ügyleteket a földszerzésben - egyebek mellett erre hívja fel a figyelmet az Agroinform.hu.
Januártól nem kell minden tulajdonos beleegyezése az osztatlan közös tulajdon felszámolásához, ami gyorsítja majd a tulajdonforma megszűnését - közölte Nagy István agrárminiszter.
Több mint 14 ezer regisztráció és mintegy 13 ezer tényleges ajánlat érkezett az osztatlan közös földtulajdon felszámolása miatt meghirdetetett állami földekre - közölte az Agrárminisztérium helyettes államtitkára.
A három hektárosnál kisebb állami földek értékesítésével folytatódik az Agrárminisztérium (AM) osztatlan közös földtulajdon felszámolására indított programja.
Az osztatlan közös jogviszonyok a magyar mezőgazdaságban olyan gúzsba kötött állapot eredményeztek, amelyet mindenképpen fel kell oldani - jelentette ki az agrárminiszter.
A tényleges földhasználók további tulajdonszerzését és a jól hasznosítható birtoktestek kialakítását ösztönzi az a törvénycsomag, amelyet az Agrárminisztérium nyújtott be az Országgyűlésnek - közölte Nagy István agrárminiszter.
A meghirdetett földvásárlási program fő célja az osztatlan közös földtulajdonok számának csökkentése - mondta Nagy János, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára.
Júliustól az újonnan létrejött Nemzeti Földügyi Központ (NFK) végzi az állami földek kezelését, felügyeletét, illetve koordinálja az osztatlan közös földtulajdon felszámolását. A Nemzeti Földalapkezelő Szervezet megszűnik.
Zambó Péter, az Agrárminisztérium földügyekért felelős nemrégiben kinevezett államtitkára szerint az osztatlan közös tulajdonforma megszűnése a mezőgazdaság és az erdőgazdálkodás termelékenységére is kedvező hatással lesz. Emellett a fával borított területek növelésére, az erdei turizmus fejlesztésére és a vadgazdálkodás magasabb szintre emelésére is kiemelt figyelmet fordít.
Tavaly egy hektár termőföld országos átlagára 1,437 millió forint volt, ami 12 százalékos emelkedés jelent a 2017-es átlagárhoz képest. Idén is további drágulás valószínűsíthető.
Uniós forrást nyert el a 4iG leányvállalata. A 2Connect Kft. összesen 11,6 milliárd forint értékben nyert európai uniós forrást, amelyet 3 év alatt vehet igénybe a fejlesztések elkészültével.
A Fiatal Vállalkozók Hete záróeseményén Noll-Batek Frigyes, a Varsovia Üzleti és Alkalmazott Tudományok Egyetemének prorektora vehette át a FIVOSZ különdíját.
Uniós forrást nyert el a 4iG leányvállalata. A 2Connect Kft. összesen 11,6 milliárd forint értékben nyert európai uniós forrást, amelyet 3 év alatt vehet igénybe a fejlesztések elkészültével.
A Fiatal Vállalkozók Hete záróeseményén Noll-Batek Frigyes, a Varsovia Üzleti és Alkalmazott Tudományok Egyetemének prorektora vehette át a FIVOSZ különdíját.
A Jedlik Ányos Energetikai Program immár összesen 580 milliárd forinttal ösztönzi az energiaszektor zöldítését, működési hatékonyságának javítását. Jelenleg a biogáz-biometán előállítását 40 milliárd forinttal támogató felhívás érhető el.
Az MVM Csoport 2024. december 16-án jelentette be, hogy többségi tulajdonrészt vásárol Románia vezető energiaszolgáltatójában, az E.ON Energie Romaniában
Az újonnan kibocsátott törzsrészvények végleges értékesítési ára egységesen 900 forint lett. A társaság így összesen 1,35 milliárd forint friss tőkét vont be, amelyet az STRT Holding a növekedési és befektetési célok finanszírozására fordít.
Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek