Az év elején még az építőipari termelés 5-6 százalékos növekedését prognosztizálta az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ), az orosz-ukrán háború tükrében azonban már stagnálásra számít.
Átlagosan 138 napot kell várni egy szakemberre Magyarországon, öt nappal többet, mint egy évvel korábban, mégsem ez a legnagyobb gond ma az építőiparban.
Miközben a napokban a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége őszi közgyűlésén a parádés nyári és őszi forgalomról is szó esett, az ágazat jövője kapcsán már kevésbé volt optimista a kép. Baldauf Csaba, az MSZÉSZ elnöke a járványhoz kötődő bizonytalanság mellett más kockázati tényezőket is felsorolt.
A külföldön dolgozó szakemberek november 11-én Münchenben ismerhetik meg a magyar építőipar helyzetét, és konkrét cégajánlatok figyelembe vételével dönthetnek az itthoni munkavállalásról - közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ).
Az építőipari vállalkozások kielégítőnek ítélik meg üzleti helyzetüket, az idén 9-10 százalékos árbevétel-növekedésre számítanak. Ugyanakkor többségüket továbbra is akadályozza a szakemberhiány - közölte felmérése alapján az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége.
Az építőipari cégek 60 százaléka a szakemberhiányt, 41 százaléka pedig a megrendelések hiányát tartja üzleti tevékenysége legfőbb akadályának - derült ki az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) felméréséből.
Szakemberhiány, alacsony hatékonyság, gépesítés elmaradása, és bizalomhiány. Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) tanulmányt készített az ágazat helyzetről, és súlyponti problémáiról. Azonban nem csak a gondok összegzését tekintették feladatuknak a jelentés készítői, megoldási javaslatokat is felvázoltak az ágazat számára.
Átlagosan 119 napot kell várni egy építőipari szakember megkeresése után a munka megkezdésére. Az adat a szakemberhiány csökkenésére utal, ugyanis a koronavírus-járvány kitörése előtt még 135 nap volt az átlagos várakozási idő.
Idén 5-7 százalékos növekedésre számítanak az építőipari vállalkozások a tavalyi 21,7 százalékos emelkedés után - derült ki az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) által készített felmérésből.
Az építőipari vállalkozások felének árbevétele nőtt az első fél évben. A legtöbben az év második felére is bizakodóan tekintenek, jövőre azonban az ágazat növekedésének lassulásával számolnak - derült ki az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) felméréséből.
Építőipari hazahívó börzét rendez az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) Münchenben június 6-án, mivel a magyar építőiparban továbbra is hiány van a jólképzett szakmunkásokból és mérnökökből.
A lakásépítések és felújítások növekedési ütemének fenntartásához kormányzati lépéseket sürget az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ), amely tízpontos javaslatcsomagot dolgozott ki és juttatott el a kormányzatnak.
Február után az elmúlt hónap is csúcsdöntést hozott a tisztán elektromos gépkocsik forgalomba helyezési adataiban. A korábbi legjobb mutatót (2124 darab) jócskán felülmúlva 2926 kizárólag elektromos hajtású jármű kapott zöld rendszámot Magyarországon 2025 márciusában.
A Horvát Idegenforgalmi Közösség adatai szerint Horvátország a 2025-ös nyári repülési szezonban, március végétől október végéig, 122 külföldi várossal lesz közvetlen légi összeköttetésben.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek