Kezdőlap Tőzsde Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten
No menu items!

Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten

Csökkenő forgalom mellett esett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 68 088,24 ponton zárt pénteken, 1113,71 ponttal, 1,61 százalékkal alacsonyabban, mint egy héttel korábban.

A részvénypiac forgalma a héten 49,84 milliárd forint volt az előző héten elért 59,47 milliárd forint után, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek.

A BUX a csütörtökön elért 0,26 százalékos emelkedés kivételével egész héten, így pénteken is csökkenéssel zárt, akkor az Európában tapasztalt kedvezőtlen befektetői hangulat miatt esett a részvényindex.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójából kiderült, hogy a Richter első negyedéves árbevétele 203,4 milliárd forint volt, ami döntően a konszenzus szerint alakult. A gyengébb forintárfolyam 15,6 milliárd forintos pénzügyi nyereséget eredményezett, az ennek köszönhetően 68,5 milliárd forintos nettó eredmény jelentős meglepetést okozott, és 27 százalékkal felülmúlta a várakozásokat.

Hozzátették, hogy a Magyar Telekom bevétele éves alapon a várakozásoknál nagyobb mértékben, 14,5 százalékkal 224,2 milliárd forintra emelkedett az idei év első három hónapjában. A 33,7 milliárd forintos nettó eredmény az előző évhez képest megháromszorozódott, és a konszenzust is több mint 18 százalékkal múlta felül. A vállalat részvényeseire jutó módosított nettó eredmény közel 214 százalékkal, 38,1 milliárd forintra emelkedett. A társaság megemelte az idei évi eredményvárakozásait: a korábbi 130 milliárd forint helyett 140 milliárd forintos módosított nettó eredmény vár, ami csaknem 50 százalékos éves növekedés volna az előző évhez képest.

Az elemzésben kitértek a Magyar Telekom csütörtöki bejelentésére, amely szerint nem tudja lefolytatni a május 9-én meghirdetett részvény-visszavásárlási aukciót egy uniós rendelet módosítása miatt. A cég azonban jelezte, hogy továbbra is elkötelezett a visszavásárlás mellett, és vizsgálja a megvalósítás módját.

A héten kedvező számok érkeztek a Graphisoft Parktól is, amelynek árbevétele az első negyedévben  éves bázison 2,8 százalékkal 4,3 millió euróra nőtt, nettó eredménye pedig 4 százalékkal bővült, 2,1 millió euróra.

Szintén a héten tette közzé a Waberer’s az első negyedéves jelentését, amiből kiderült, hogy rekordszintű, 196,7 millió eurós árbevétel mellett az EBIT 8,5 millió euróra csökkent, míg a nettó eredmény éves alapon 89,5 százalékkal csökkenve, 1,1 millió euró lett.

Az OPUS csütörtökön jelentette be, hogy legfeljebb 2 milliárd forint értékben vásárol vissza részvényt, a saját részvények össznévértéke nem haladhatja meg a mindenkori alaptőke 20 százalékát. A program június 17. és október 15. között tart, az árfolyamkorlát maximum 548 forint lesz.

Az Equilor heti összefoglalója szerint az Autonomous Research 23 001 forintról 24 082 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó, 12 havi célárfolyamát, az ajánlás változatlanul felülteljesítés. A Richterre szintén érkezett céláremelés: az RBC Capital 12 200 forintról 12 400 forintra emelte a gyógyszerpapír 12 havi célárfolyamát, az ajánlás változatlanul felülteljesítés.

Arra is kitértek, hogy a következő kamatdöntő ülést jövő hét kedden tartja a Magyar Nemzeti Bank, ahol az Equilor várakozása szerint 50 bázispontos kamatvágásról határozhatnak.

A héten a vezető részvények közül emelkedett a Magyar Telekom árfolyama 1,82 százalékkal, a papír 949 forinton zárt pénteken, 4,31 milliárd forintos heti forgalom mellett.

A Mol 1,63 százalékkal gyengült. A részvény 3026 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma 7,27 milliárd forint volt.

Az OTP 1,69 százalékkal csökkent a héten, pénteken 18 005 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 24,81 milliárd forint volt.

A Richter árfolyama 3,78 százalékkal gyengülve 9285 forinton zárt pénteken, a részvény a héten 9,4 milliárd forintos forgalmat ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 6107,55 ponton zárt a héten, ami 75,64 ponttal, 1,25 százalékkal magasabb az előző hetinél.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

103 millió forint bírságot szabott ki az MNB kilenc biztosítóra

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) összesen 103 millió forint bírságot szabott ki kilenc biztosítóra a csoportos hitelfedezeti biztosítások termékfelügyeleti és -irányítási problémái miatt

Újabb légiforgalmi csúcsdöntésre készül a HungaroControl

A HungaroControl szerint 2025-ben az átrepülő forgalomban 8-12 százalékos, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér esetében pedig 10-15 százalékos növekedés várható az előző évhez képest

A várakozásoknak megfelelő bevételnövekedést ért el a Richter

A Richter Gedeon Nyrt. konszolidált árbevétele az első negyedévben 224 milliárd forint lett, 10 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden.

Beindulnak az adóellenőrzések: a NAV megcélozza a multikat 

Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) idén kiemelten ellenőrzi a legnagyobb cégeket, köztük a bankokat, biztosítókat és a többmilliárdos adóteljesítményű vállalatokat
Hirdetés

Hírek

103 millió forint bírságot szabott ki az MNB kilenc biztosítóra

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) összesen 103 millió forint bírságot szabott ki kilenc biztosítóra a csoportos hitelfedezeti biztosítások termékfelügyeleti és -irányítási problémái miatt

Újabb légiforgalmi csúcsdöntésre készül a HungaroControl

A HungaroControl szerint 2025-ben az átrepülő forgalomban 8-12 százalékos, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér esetében pedig 10-15 százalékos növekedés várható az előző évhez képest

Beindulnak az adóellenőrzések: a NAV megcélozza a multikat 

Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) idén kiemelten ellenőrzi a legnagyobb cégeket, köztük a bankokat, biztosítókat és a többmilliárdos adóteljesítményű vállalatokat

Az USA és Kína letette a fegyvert a vámháborúban, de a bizonytalanság megmaradt

A globális tőzsdék hétfőn emelkedtek, miután az Egyesült Államok és Kína megállapodott a magas vámtarifák legalább 90 napra történő csökkentéséről, ezzel fékezve a világ két legnagyobb gazdasága közötti kereskedelmi háborút, amely globális recessziótól való félelmeket táplált. 

Ankara a világörökség várományosi listára került

Ankara, Törökország szívében fekvő főváros, most hivatalosan is helyet kapott a világörökségi várományosi listán – méghozzá nem ókori romjaival, hanem 20. századi modernista városfejlesztésével.

Bírság mellett osztalékfizetési, kezességvállalási tilalom a River Factoring Zrt.-nek

A jegybank az előírásoknak megfelelő működés helyreállításáig megtiltotta a River Factoring Zrt.-nek az osztalékfizetést, illetve új kezesség- és garanciavállalási ügyletek megkötését.

MÁV: ezer új autóbusz lesz a Volán-flottánál

Ezer új autóbusszal válik még korszerűbbé és versenyképesebbé a MÁV-csoport Volán flottája, miután újabb 869 darab autóbusz beszerzésére jelent meg közbeszerzési ajánlati felhívás

Az árstabilitáshoz fegyelmezett monetáris politika kell

A világban tapasztalható bizonytalan geopolitikai és kereskedelmi helyzet olyan inflációs kockázatokat hordoz magában, amelyek miatt a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) újra és újra meg kell erősítenie elkötelezettségét a fegyelmezett monetáris politika fenntartása mellett
Hirdetés

Gazdaság

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.