Kezdőlap Gazdaság Jól halad a Demján Sándor Program megvalósítása
No menu items!

Jól halad a Demján Sándor Program megvalósítása

Jól halad a Demján Sándor Program megvalósítása, őszre várhatóan minden tervezett forrás a gazdaságba kerül – mondta a nemzetgazdasági miniszter hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.

Nagy Márton a nyolc elemből álló program egyik legfontosabb részének a Széchenyi Kártya Programot nevezte, amelynél tovább csökkentették a kamatokat, a beruházási hitelek esetén 3 százalékra, az egyéb hiteleknél pedig 4,5 százalékra.

Az alacsonyabb kamatok hatására nő a vállalatok hitelkereslete, a kamatcsökkentés óta 240 milliárd forint hiteligény érkezett, ami 20 milliárddal több az egy évvel korábbinál. A tárca várakozása szerint idén akár 150 milliárd forinttal több beruházási hitelt is kihelyezhetnek a bankok a Széchenyi Kártya Program keretében – ismertette.

Az 1+1 KKV beruházásélénkítő támogatási program 48 milliárd forintos keretéből már mintegy 30 milliárd forintról született támogatói döntés, várhatóan május végéig odaítélik majd a teljes keretet, amiből összesen 450-500 vállalkozás kap támogatást – közölte Nagy Márton.

A miniszter hozzátette: a programra 1885 pályázat érkezett 137 milliárd forint értékben, tehát jóval több a rendelkezésre álló keretnél, ezért megpróbálnak további finanszírozást biztosítani más, visszatérítendő forrásokból.

Exportösztönző hitelprogramokra 350 milliárd forint áll rendelkezésre, a program kezdete óta 194 hazai vállalkozás kérelmét fogadták be összesen 108,5 milliárd forint értékben.

A kifektetést támogató hitelprogram keretében eddig öt, összesen 329 milliárd forint értékű kérelmet fogadtak be, és egy folyósítás már történt 53,2 milliárd forint értékben. A kifektetési tőkeprogramban 10 igénylés érkezett mintegy 67 milliárd forint értékben, eddig egy, csaknem 20 milliárd forintos szerződést kötöttek meg.

Nagy Márton ismertette: a KKV tőkefinanszírozási program iránt több mint 1800 kis- és középvállalkozás érdeklődött, közülük 1107 regisztrált is. A szakmai és pénzügyi feltételeknek eddig 286 vállalkozás felelt meg, 4 befektetési döntés született 1 milliárd forint értékben, és jelenleg 200 projekt elbírálása van folyamatban.

A nemzetgazdasági miniszter felhívta a figyelmet, hogy folyamatosan elérhetők az uniós vállalkozásfejlesztési források a kkv-szektor számára GINOP Plusz keretében. A kormány az adminisztrációs terhek csökkentésével is támogatja a kkv-kat, és jelentősen bővítették a piacinál jóval kedvezőbb áramárra jogosult mikrovállalkozások körét – jelezte.

Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára a “Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” programról elmondta: az önerő nélkül elérhető lehetőségre több mint 9200 mikro- és kisvállalkozás regisztrált, már több mint 4900 támogatási kérelmet benyújtottak, az igényelt összeg 6,2 milliárd forint. Eddig csaknem 2300 vállalkozás kapott támogatást mintegy 3 milliárd forint értékben. A program kerete 9 milliárd forint, a tárca arra számít, hogy összesen 7000 vállalkozás veheti majd igénybe ezt a forrást.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a sajtótájékoztatón elmondta: nagy esélye van annak, hogy az árréscsökkentési intézkedést nem vezetik ki május 31. után, és várhatóan a háztartási cikkekre is kiterjesztik majd.

Az intézkedés akkor vezethető ki kockázatmentesen, ha tartósan 5 százalék alá esik az élelmiszer-infláció. Ha a kormány a meghosszabbítása mellett dönt, akkor az várhatóan a nyár végéig tart majd – közölte.

Az élelmiszerek esetében felmerült még 10 termékkör, amelyek bevonását vizsgálják az érintett körbe, de egyelőre megvárják, hogy alakul májusban és júniusban az infláció – tette hozzá.

A miniszter elmondta: a jövő héten tárgyal a kormány az árréscsökkentés kiterjesztéséről a háztartási cikkekre, piperecikkekre, gyermekápolási termékekre. Ebben a körben 25-30 termékkategóriát vizsgálnak, ami több ezer különböző tételt jelenthet.

Az intézkedésről Nagy Márton úgy fogalmazott: felmerült, hogy van-e jogosultsága egy másik formában történő, akár végleges fenntartásának is, és hozzátette, hogy sok országban vezettek be tartósan hasonló döntéseket – közölte az MTI.

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nagy az érdeklődés a lakáscélú megtakarítások iránt

egyre többen választják megtakarításra a lakástakarékot

BÉT – Csökkenő forgalomban ismét új csúcson zárt a BUX a héten

Ismét a Magyar Telekom volt a legjobban teljesítő részvény a BÉT-en, jegyzése 5,5 százalékkal került feljebb az előző heti 4,6 százalékos emelkedést követően

Erzsébet Alapítvány: kiemelten fontos a táborozó gyermekek biztonsága

Nyáron hetente 4500 gyermek vesz részt egyszerre az összes...

MÁV: nem működik az online jegyvásárlás

Szombat délelőttől rendszerhiba miatt nem működik a jegyértékesítés az online csatornákon, a MÁV appban és a jegy.mav.hu felületen sem,
Hirdetés

Hírek

BÉT – Csökkenő forgalomban ismét új csúcson zárt a BUX a héten

Ismét a Magyar Telekom volt a legjobban teljesítő részvény a BÉT-en, jegyzése 5,5 százalékkal került feljebb az előző heti 4,6 százalékos emelkedést követően

Erzsébet Alapítvány: kiemelten fontos a táborozó gyermekek biztonsága

Nyáron hetente 4500 gyermek vesz részt egyszerre az összes...

MÁV: nem működik az online jegyvásárlás

Szombat délelőttől rendszerhiba miatt nem működik a jegyértékesítés az online csatornákon, a MÁV appban és a jegy.mav.hu felületen sem,

Negyedszer az első az Apple – a világ legértékesebb márkája

Idén már negyedszer egymás után áll az Apple a világ legértékesebb márkáinak az élén

Az Otthon Start Program részleteiről egyeztetett Panyi Miklós a Bankszövetség képviselőivel

A Bankszövetség képviselőivel folytatott pénteki egyeztetésen sikerült tisztázni a még nyitott kérdéseket az Otthon Start Program részleteiről.

NGM: tovább szárnyal a Demján Sándor 1+1 Program

A 130 milliárd forintra emelt keretösszegű Demján Sándor 1+1 Program keretében a tárca eddig 1325 magyarországi vállalkozás támogatásáról hozott döntést,

Az építőanyag-piacon visszafogott volt a kereslet az első fél évben

Visszafogott volt a kereslet az építőanyag-piacon az első fél évben, de a jövőt tekintve optimisták az építőanyag-kereskedők

Még tart a nyár – számtalan program vár a fürdőkben

Tombol a nyár, hőségriadó is vár ránk a következő...
Hirdetés

Gazdaság

Bővül a Magyar Államkincstár online állampapír-értékesítése

Új, azonnali és biztonságos fizetési lehetőséggel bővül a Magyar Államkincstár online értékesítési rendszere: a WebKincstárban és a MobilKincstárban mostantól QVIK fizetéssel is vásárolhatnak állampapírt az ügyfelek.

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.