Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
No menu items!

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Fotó: Bigstock

A közlemény szerint a megállapodás értelmében az Emirates és a Visit Hungary közös marketing- és reklámkampányokat indít Magyarország turisztikai vonzerejének bemutatására. A két fél szoros együttműködésben szervez sajtóutakat, bemutató utakat utazási irodáknak, valamint más innovatív promóciós tevékenységeket, hogy növeljék az utazási keresletet Budapestre.

A megállapodást az Arabian Travel Market (ATM) turisztikai rendezvényen írta alá Thierry Aucoc, a légitársaság kereskedelmi alelnöke, valamint Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója, Nabil Sultan, az Emirates légitársaság értékesítési ügyvezető alelnöke jelenlétében.

Az Emirates 2014-ben indította el budapesti járatát és az elmúlt tíz évben több mint 1,5 millió utast szállított a magyar főváros és Dubaj között. Jelenleg napi járatokat működtet Budapest és Dubaj között.

A közvetlen légikapcsolat mellett az Emirates Dubajon keresztül 69 célállomásra – a Közel-Keleten, Afrikában, Ázsiában és Ausztráliában – kínál olyan átszállási lehetőséget, amelyeket más légitársaságok nem szolgálnak ki közvetlenül Magyarországról. Budapestről pedig közvetetten összesen 140 desztinációra juthatnak el a dubaji központú légitársasággal az utasok.

A lenyűgöző építészettől a természeti csodákon át a pezsgő városi életig Magyarország rendkívül vonzó úti cél, amit örömmel népszerűsítünk kiterjedt hálózatunkban, hogy támogassuk a beutazó turizmust a Közel-Kelet, Távol-Kelet és Ausztrália térségéből – idézte a közlemény az Emirates magyarországi országmenedzserét, Horváth Gábort.

Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója szerint a partnerség tovább növeli Magyarország vonzerejét az Öböl-menti országokból érkező utazók számára.

A Nemzeti Turisztikai Adatbázis adatai szerint a külföldi vendégéjszakák száma Magyarországon tavaly 9,9 százalékkal, 22,2 millióra nőtt. A Perzsa öböl menti országokból érkező turisták jellemzően hosszabb ideig tartózkodnak az országban és költéseik is magasabbak az átlagnál – áll a közleményben.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Yettel hálózatára költözik a Telekom 2G forgalma

A felszabaduló frekvenciákat a nagyobb hatékonyságot és jobb felhasználói élményt kínáló 4G/5G hálózat fejlesztésére fordíthatják.

Nyolc agglomerációs város válik központi településsé Budapest körül

A szerzők szerint a főváros sajátos városfejlődése miatt a klasszikus értelemben vett alközpontok kialakulása a városon belül ugyanis korlátozottan értelmezhető.

A magyar kultúra napja alkalmából megnyitják a látogatók előtt a veszprémi Érseki Palota könyvtárszobáját

A megújult Koller-könyvtár kincseit vezetett sétán ismerhetik meg a látogatók

16 százalékkal nőtt a világ dollármilliárdosainak vagyona – A leggazdagabb Elon Musk

A milliárdosok vagyona tavaly 2500 milliárd dollárral, 18 300 milliárd dollárra nőtt. Közben az emberiség legszegényebb fele - számuk 4,1 milliárdra tehető - nagyjából ugyanekkora vagyonnal rendelkezik.
Hirdetés

Hírek

A Yettel hálózatára költözik a Telekom 2G forgalma

A felszabaduló frekvenciákat a nagyobb hatékonyságot és jobb felhasználói élményt kínáló 4G/5G hálózat fejlesztésére fordíthatják.

A magyar kultúra napja alkalmából megnyitják a látogatók előtt a veszprémi Érseki Palota könyvtárszobáját

A megújult Koller-könyvtár kincseit vezetett sétán ismerhetik meg a látogatók

Tőzsde – Jórészt gyengülés az ázsiai tőzsdéken

Az arany ára unciánként 2,69 százalékkal (123,06 dollárral), 4718,55 dollárra ugrott.

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Az IMF minimálisan javított idei globális növekedési előrejelzésén

A világkereskedelmi forgalom tavaly 4,1 százalékkal nőtt, az idén az IMF prognózisa szerint 2,6 százalékkal, jövőre 3,1 százalékkal bővül.

MNB: két percen belül fogadni kell a pénzforgalmi visszaélést bejelentő ügyfélhívást

a jegybank elvárja, hogy 2 percnél több ne legyen az ügyfél várakozási ideje az ügyintéző élőhangos bejelentkezéséig

Még több akadálymentesség a bécsi közösségi közlekedésben

Hangosbemondók és hangjelzések kísérik a látássérült utasokat, míg a vizuális kijelzők a siket és nagyothallók számára segítenek a tájékozódásban.

NAV: már elérhető az szja-bevallás webes kitöltő programja

A NAV kiemelte: március 16-ig kérheti a bevallási tervezet postázását, aki ragaszkodik a papíros formátumhoz.
Hirdetés

Gazdaság

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...