Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Megállt a német gazdaság visszaesése
No menu items!

Megállt a német gazdaság visszaesése

Illusztráció: Bigstock

Megállt a német gazdaság visszaesése az idei első negyedévben, ugyanis a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) adatai szerint Németország hazai összterméke (GDP) az első becslések alapján nem változott a január-márciusi időszakban az előző három hónaphoz képest, amikor 0,5 százalékos negyedéves szintű csökkenést mértek.

A 2022 végén kezdődött visszaesés így nem folytatódott, a GDP-csökkenést stagnálás követte az év elején. Az Európai Unió legnagyobb gazdasága ezzel elkerülte az úgynevezett technikai recessziót, amely akkor következik be, ha két egymás utáni negyedévben csökken a GDP.

Az előző év azonos időszakához mérten 0,2 százalékkal nőtt a német gazdaság teljesítménye – áll a jelentésben.

Hozzátették, hogy a vizsgált időszakban a háztarások és az állam fogyasztási kiadásai is csökkentek, a beruházások és az export viszont élénkítőleg hatott a gazdaságra. A részletes számításokon alapuló végleges adatokat májusban közlik.

A Handelsblatt című üzleti lap a Destatis jelentését értékelve kiemelte, hogy a Reuters hírügynökség felmérése alapján a gazdasági elemzők jobb eredményre, stagnálás helyett 0,2 százalékos növekedésre számítottak.

Ugyanakkor az elemzők és a szövetségi kormány is azzal számol, hogy a második negyedévtől már beindul a növekedés. A német nyelvterület vezető gazdaságkutató intézeteinek közös előrejelzése szerint az idén – az év egészét tekintve, a négy negyedévet együttvéve – 0,3 százalékos, jövőre 1,5 százalékos GDP-növekedés várható Németországban. A kormány derűlátóbb, prognózisa szerint 2023-ban 0,4 százalékkal, 2024-ben 1,6 százalékkal növekedik a gazdaság.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Jóautók.hu: tavaly 128 155 használt autó érkezett külföldről

A jóautók.hu a mostani folyamatok alapján idén is emelkedést vár. Az import erősödése 2023 óta tart, előtte éveken át csökkent, a járvány előtt az éves darabszám többször is meghaladta a 150 ezret.

Az Erste Group felvásárolta a Santander Bank Polska 49 százalékos tulajdonrészét

Ez a felvásárlás stratégiai befektetést jelent az Erste Group jövőbeli növekedésébe, kihasználva erős tőkepozíciónkat, valamint demonstrálja képességünket az erőforrások hatékony elosztására a pénzügyi fegyelem fenntartása mellett.

40-65 cm hóvastagság, kemény fagy és extrém jó síterep vár mindenkit a Mátrában

A hétvége különleges programja, hogy pénteken és szombaton lámpafényes esti síelés is elérhető lesz 20 óráig, így a sötétedés után is élvezhető a havas lejtők varázsa.

Célzott támogatásokkal segíti a kormány a szőlő- borágazatot

A Somogyi- dombság dűlőin, a Balatonboglári borvidéken mintegy 3000 hektáron termelt szőlőfajták versenyképesek, a bortermelő vállalkozások a korábbi évek Vidékfejlesztési Programjában 6,8 milliárd forint összköltségű technológiai fejlesztést hajtottak végre.
Hirdetés

Hírek

Jóautók.hu: tavaly 128 155 használt autó érkezett külföldről

A jóautók.hu a mostani folyamatok alapján idén is emelkedést vár. Az import erősödése 2023 óta tart, előtte éveken át csökkent, a járvány előtt az éves darabszám többször is meghaladta a 150 ezret.

40-65 cm hóvastagság, kemény fagy és extrém jó síterep vár mindenkit a Mátrában

A hétvége különleges programja, hogy pénteken és szombaton lámpafényes esti síelés is elérhető lesz 20 óráig, így a sötétedés után is élvezhető a havas lejtők varázsa.

Célzott támogatásokkal segíti a kormány a szőlő- borágazatot

A Somogyi- dombság dűlőin, a Balatonboglári borvidéken mintegy 3000 hektáron termelt szőlőfajták versenyképesek, a bortermelő vállalkozások a korábbi évek Vidékfejlesztési Programjában 6,8 milliárd forint összköltségű technológiai fejlesztést hajtottak végre.

Hóember- és hóállatépítő versenyt rendeznek a Budakeszi Vadasparknál

Az eredményhirdetésre várva, belépőjegy vásárlása mellett az érdeklődők a Vadaspark büféjében előadást hallgathatnak meg arról, hogy milyen túlélési stratégiákat vetnek be az állatok a hideg ellen.

A kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait közli a KSH

A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 0,5 százalékkal haladta meg az előző havit.

Tavaly rekordszámú, 108 új beruházásról állapodott meg a kormány

A Nemzeti Befektetési Ügynökség legfontosabb feladata az, hogy segítse a külföldi működőtőke, a legmodernebb gyártási technológiák és a legjobb üzleti szolgáltató központok Magyarországra érkezését, de fontos célkitűzése az is, hogy támogassa a magyar vállalatok növekedését.

Több mint 11 ezer látogató a nyíregyházi erdei iskolában

2021 őszén indult az Erdőjáró Szakkör, melyet átlagosan 20 résztvevővel minden hétfőn megtartanak, s bár már jó néhányan ,,kinőtték” ezt, az utánpótlás biztosított.

Tavaly novemberben a vendégek száma (közel 1,4 millió) 7,9, a vendégéjszakáké (3,0 millió) 5,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Budapesten 5,4 százalékkal nagyobb, a Balatonnál 1,4százalékkal kisebb volt a turisztikai szálláshelyekre érkezett belföldi vendégek száma.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás