Kezdőlap Cégvilág Opus Global, tőkeemelés - Átrendeződés Mészáros Lőrinc érdekeltségeiben
No menu items!

Opus Global, tőkeemelés – Átrendeződés Mészáros Lőrinc érdekeltségeiben

A Mészáros Építőipari Holding Zrt. 51 százalékos üzletrészének apportjával, valamint a Mátrai Erőművet tulajdonló a Status Power Invest (SPI) Kft. 55 százalékos tulajdonának megvásárlásával lezárul az Opus Global Nyrt.-nél idén februárban bejelentett tőkeemelés. A saját tőke több mint 200 milliárd forinttal nő – tájékoztatott a társaság az igazgatóság döntéséről.

Mészáros Lőrinc / AzÜzlet.hu /Forrás: mfor
Mészáros Lőrinc

A következő lépés a Konzum Nyrt. beolvasztása az Opus Global Nyrt.-be. Az egyesülési folyamat elindításáról a két társaság december 3-i rendkívüli közgyűlésein határozhatnak a részvényesek -adta ki az MTI.

A most bejelentett tranzakciók részeként az igazgatóság arról is döntött, hogy a Mátrai Erőmű többségi részesedésének megszerzését a Mediaworks Hungaryt is magába foglaló Opus Press Zrt. értékesítésével finanszírozza. A médiacsoportot a Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő Talentis Group Zrt. vásárolja meg, az adásvételi ügyleteken az Opus Global csaknem 3 milliárd forintos profitot realizál.

A február óta eltelt 9 hónap alatt véghez vitt apportok és üzletrész vásárlások hatására az Opus Global Nyrt. saját tőkéje 250 milliárd forint fölé növekedhet, amivel jelentősen túlszárnyalja a menedzsment előzetesen bejelentett várakozásait. Az új termelővállalatokban szerzett tulajdon az Opus eredményességére is pozitív hatással lesz, a tőzsdei vállalat működéséből jövőre 20-25 milliárd forint a kamat- és adófizetés, valamint amortizáció előtti eredménye (EBITDA) várható – fűzte hozzá a társaság.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján az Opus Global Nyrt. azt közölte, hogy igazgatósága csütörtökön elfogadta a Mészáros Építőipari Holding (MÉH) Zrt. 51 százalékára a nemzetközi szakértő (PwC) által meghatározott piaci értéket és az ennek az apportnak megfelelő tőkeemelést. A Mészáros és Mészáros Kft.-t, továbbá az R-Kord Kft.-t 100 százalékban tulajdonló MÉH Zrt. 51 százalékos üzletrészének értéke 59,759 milliárd forint; a nem pénzbeli vagyoni hozzájárulással történő tőkeemelés során kibocsátandó 97 805 822 darab új részvénynél is a februárban 611 forintban rögzített árfolyamot veszik figyelembe – derül ki a közleményből. A MÉH út-, vasút-, híd- és vízépítési nagy projektekben jelenleg mintegy 300 milliárd forintos szerződésállománnyal rendelkezik.

Az Opus Global Status Energy Magántőkealaptól 9,89 milliárd forint vételáron vásárolja meg a Status Power Invest (SPI) Kft. 55,05 százalékos tulajdonrészét. Az ügylettel az Opus Global közvetett módon 2019 június végére – a prágai befektetőcsoport, az EPH Mátrai Erőműben lévő 15 százalékos tulajdonrészének megvásárlásával – összesen 72,665 százalékos irányító részvénycsomaghoz jut a magyarországi villamosenergia-ellátás szempontjából második legnagyobb magyar vállalatban, amely az ország áramtermelésének ötödét adja.

A tranzakciót az Opus Press Zrt. értékesítéséből fedezik, amelyen mintegy 3 milliárd forintos profitot realizál az Opus Global. A médiavállalkozásokat tömörítő céget és a tulajdonában álló további társaságokat – így a Mediaworks Hungary Zrt.-t és annak leányvállalatait (MediaLOG Zrt., DMH Magyarország Kft., Dunaújvárosi Szuperinfó Kft., Maraton Lapcsoport Kft.), valamint a Printimus Kft.-t – a nettó kötelezettségeken felül 7,4 milliárd forintért, illetve a csoport követeléseit további 2,5 milliárd forintért a Mészáros Lőrinc érdekeltségében működő Talentis Group Zrt. vásárolja meg.

Az Opus Global igazgatósága csütörtöki ülésén arról is döntött, hogy az apportszerződés részeként a Konzum PE Magántőkealap a Kall Ingredients Kft. felé fennálló 4,36 milliárd forintos követelésével tőkét emeljen a társaságban. Az Opus a tranzakció ellenértékét 9 314 820 darab új részvény zártkörű kibocsátásával fedezi, amelynek kibocsátási értékét az igazgatóság a szerdai záróárfolyamon, 469 forintban határozta meg.

A Konzum és az Opus Global Nyrt. fúziója teret nyit a vállalatcsoport régiós növekedési terveinek megvalósításához. Az előzetes becslések szerint a tőzsdei óriásvállalat mai árfolyamon számolva 350-400 milliárd forintos kapitalizációval, ezzel csaknem azonos nagyságú, a nemzetközi pénzügyi és számviteli szabályok (IFRS) szerinti konszolidált saját tőkével és 30 milliárd forint fölötti EBITDA-val működhet már 2019-ben. A fúziót követően a piaci kapitalizáció és a pénzügyi mutatók lehetővé teszik az Opus Global részvényeinek bevezetését külföldi szabályozott piacokra is – olvasható az MTI hírében.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Fél évszázad után lecserélik a vonalkódokat

Hamarosan új korszak kezdődik a kiskereskedelemben: világszerte bevezetik a GS1 szabványos QR-kódokat a hagyományos vonalkódok helyett. Az új, kétdimenziós kódok több és részletesebb adatot hordoznak, kisebb helyet foglalnak el, és digitális adatbázisokhoz kapcsolhatók.

Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP

Az Emonika iránti piaci érdeklődés minden szegmensben erős: egy szállodabérleti szerződést már aláírtak, a második előrehaladott tárgyalások alatt áll.

Az AI nem elveszi a munkád, hanem kihagyhatatlan szövetségesed lehet

gyre több cégvezető teszi fel magának a kérdést, hogy miért nem hozzák már a várt eredményeket a korábban jól bevált marketingstratégiák. Azt tapasztalják, hogy kampányaik egyre kevésbé hatásosak, a vásárlók figyelme szétszórt, az üzeneteik pedig gyakran a digitális zajban vesznek el ahelyett, hogy a valódi célcsoporthoz jutnának el.

Az árréscsökkentés hétfőtől a háztartási cikkekre is kiterjed

A kormány a magyar családok és nyugdíjasok védelme érdekében minden eszközével fellép az indokolatlan áremelésekkel szemben. Hétfőtől az árréscsökkentés a nem élelmiszer-jellegű termékekre is kiterjed. A drogériákban 30 termékkategóriában, így háztartási- és vegyiáruk, tisztálkodási és szépségápolási cikkek esetében az árrés 15 százalékra csökken - jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium
Hirdetés

Hírek

Fél évszázad után lecserélik a vonalkódokat

Hamarosan új korszak kezdődik a kiskereskedelemben: világszerte bevezetik a GS1 szabványos QR-kódokat a hagyományos vonalkódok helyett. Az új, kétdimenziós kódok több és részletesebb adatot hordoznak, kisebb helyet foglalnak el, és digitális adatbázisokhoz kapcsolhatók.

Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP

Az Emonika iránti piaci érdeklődés minden szegmensben erős: egy szállodabérleti szerződést már aláírtak, a második előrehaladott tárgyalások alatt áll.

Az AI nem elveszi a munkád, hanem kihagyhatatlan szövetségesed lehet

gyre több cégvezető teszi fel magának a kérdést, hogy miért nem hozzák már a várt eredményeket a korábban jól bevált marketingstratégiák. Azt tapasztalják, hogy kampányaik egyre kevésbé hatásosak, a vásárlók figyelme szétszórt, az üzeneteik pedig gyakran a digitális zajban vesznek el ahelyett, hogy a valódi célcsoporthoz jutnának el.

Fél évszázad után lecserélik a vonalkódokat

Megérkeznek az új generációs QR-kódok a fekete-fehér „csíkos” vonalkódok helyett

2 nap az élet: Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról

"Itt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája", keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet

Május 20-ig lehet átnézni, elfogadni, módosítani és kiegészíteni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által készített szja-bevallási tervezetet, és rendelkezni az adó 1+1 százalékáról, aki nem módosít a tervezetén, annak - az őstermelőket, az áfás magánszemélyeket és az egyéni vállalkozókat kivéve - a kiajánlott tervezete lesz az érvényes bevallása

Franciaországgal közösek a célok az európai agráriumban

A magyar és francia gazdák érdeke mindig ugyanaz volt, az agrárpolitikai céljainkat tekintve is egy nézőponton vagyunk, legyen szó az EU-Mercosur-megállapodásról vagy a Közös Agrárpolitikát érintő kérdésekről – mondta el Nagy István agrárminiszter az Annie Genevard-ral, Franciaország mezőgazdaságért és élelmiszer-szuverenitásért felelős miniszterével folytatott megbeszélésen, Budapesten.

Az innováció a versenyképesség motorja a gombatermesztésben is

Kiemelten fontosak a kertészeti ágazat, ezen belül az intenzív gombatermesztés technológiai fejlesztései, ezért ezeknek a komoly beruházásoknak a megvalósítását a kormány is támogatja. Ezek jelentősen hozzájárulnak ugyanis a hazai élelmiszertermelés versenyképességének a növeléséhez és az importkitettség csökkentéséhez
Hirdetés

Gazdaság

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit