Kezdőlap Tőzsde Profit-figyelmeztetési boom Amerikában
No menu items!

Profit-figyelmeztetési boom Amerikában

Riasztóan sok amerikai vállalat figyelmeztetett arra, hogy elmaradhat nyeresége a várakozásoktól a harmadik negyedévben, ami a tőzsdei árfolyamok csökkenését eredményezheti.

A Bloomberg hírügynökség beszámolója szerint az ellátási láncokban keletkezett zavarokra hivatkozva alapvetően olyan nagy alapanyaggyártó ipari vállalatok adnak ki efféle figyelmeztetéseket, mint például a PP Industries és a Sherwin-Williams.

Ezek a cégek az S&P 500-as tőzsdeindex kosarát alkotó vállalatoknak csak kis hányadát képezik, ám a Bank of America (BofA) amerikai pénzintézet tanulmánya szerint az összes ágazat közül éppen az ő nyereségeik mutatják a legszorosabb összefüggést az index teljesítményével.

Miközben az amerikai gazdaság növekedése lassul, az infláció és a bérnyomások erősödnek, egyre több vállalat borúlátó. A BofA szakértői szerint a nyereségek alakulása szélesebb körben is hatással lehet a piacra.

Jeffry Kleintop, a Charles Schwab igazgatója

“A részvényeket támogatta a profit-előrejelzések javítása. Ha elkezdünk csalódni, mint a legutóbbi gazdasági adatok esetében, a piacok kulcsfontosságú támasza gyengülhet” – mondta Jeffry Kleintop, a Charles Schwab amerikai multinacionális pénzügyi szolgáltató vállalat globális befektetési stratégiáért felelős igazgatója a Bloomberg TV-nek adott interjúban.

Az S&P 500-as index a múlt héten 0,6 százalékot veszített értékéből, és már a második egymást követő héten csökkent. A pénteket 0,91 százalékos mínuszban zárta, így a hónap leggyengébb napját tudta maga mögött, miközben legutóbb szeptember 2-án még újabb történelmi csúcsot döntött. Az év korábbi részében szinte minden héten rekordot döntött a mutató.

Egyes elemzők továbbra is erős vállalati nyereségeket várnak a gazdaság robusztus növekedésének alapján.

Jim Paulsen a Leuthold stratégiai igazgatója

“A gazdasági növekedés a koronavírus delta mutációjának terjedése és más egyéb tényezők miatt lassul, de ennek ellenére is nagyon erős marad az ütem, valószínűleg 5-6 százalékot tesz ki idén, jövőre pedig 4-4,5 százalékra rúghat. Ez még mindig jelentősen nagyobb, mint amit az utóbbi évtizedekben láttunk” – mondja Jim Paulsen, a Leuthold független amerikai tanácsadó és befektetési vállalat befektetési stratégiai igazgatója.

Más szakértők viszont úgy vélik, hogy egyre nehezebb figyelmen kívül hagyni a nyereségek növekedésének lassulására utaló jeleket. Az S&P 500-as indexet alkotó vállalatok közül már 140 esetében rontották elemzők a haszonkulcs-előrejelzést a harmadik negyedévre, ami lefelé húzza az érintett részvények árfolyamát.

 

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

NÚSZ: erősen indult a 2026-os autópálya-matricák elővásárlása

Fontos, hogy a vásárláskor - bárhol, bármilyen felületen történik is - még a fizetés előtt ellenőrizni kell a matrica és a jármű adatait: a matrica típusát és érvényességi idejét, a jármű rendszámát, felségjelzését és díjkategóriáját -

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az NGM és a VOSZ

Ma már az online kiskereskedelem teszi ki a háztartások fogyasztásának csaknem a felét, összforgalma meghaladta a 2 ezer milliárd forintot, és rohamosan nő a harmadik országból érkező rendelések aránya.

Kritikus szintet ért el az ipari energiaigény, áramszünetek bénítják a hazai üzemeket

A tárolási technológia nem jövőbeli ígéret: több hazai telephelyen működik már üzemszerű rendszer.

Mától lehet jelentkezni a 2026-os Hungarikum pályázatokra

A pályázati felületen 2025. december 16. 12 órától lehet regisztrálni, kitölteni a pályázati adatlapokat, illetve a mellékleteket feltölteni.
Hirdetés

Hírek

NÚSZ: erősen indult a 2026-os autópálya-matricák elővásárlása

Fontos, hogy a vásárláskor - bárhol, bármilyen felületen történik is - még a fizetés előtt ellenőrizni kell a matrica és a jármű adatait: a matrica típusát és érvényességi idejét, a jármű rendszámát, felségjelzését és díjkategóriáját -

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az NGM és a VOSZ

Ma már az online kiskereskedelem teszi ki a háztartások fogyasztásának csaknem a felét, összforgalma meghaladta a 2 ezer milliárd forintot, és rohamosan nő a harmadik országból érkező rendelések aránya.

Mától lehet jelentkezni a 2026-os Hungarikum pályázatokra

A pályázati felületen 2025. december 16. 12 órától lehet regisztrálni, kitölteni a pályázati adatlapokat, illetve a mellékleteket feltölteni.

Több a téves utalás és bankkártyás fizetés a karácsonyi időszakban – figyelmeztet a szakértő

A bankkártyás fizetéseknél gyakori hiba, hogy a kártyabirtokos számláját többször is megterhelik, vagy hibás összeget írnak be.

Hitelboom 2025-ben: történelmi csúcsra pörgött a lakáshitel és a személyi kölcsön

Az Otthon Start Program hatására az új szerződések átlagos hitelösszege is sokat emelkedett.

Napi 870 forint körüli átlagos utasbiztosítási díjjal számolhatnak a síelők az idei szezonban

A síelés intenzív sport, jellemzően a fiatalabb korosztály köt síbiztosítást: a biztosított utasok 80 százaléka 45 év alatti.

Fenyőfajból bőséges kínálattal várják a vásárlókat a hazai termelők

A szervezetek adatai szerint hazánkban mintegy 3 ezer hektáron termesztenek fenyőfát, főleg Vas, Zala, Somogy megyében, de az Északi-középhegységben - a Mátra és a Bükk környékén -, valamint Nógrád és Heves megyékben is sokan foglalkoznak ezzel.

Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács

Magyarország a mesterséges intelligencia tanáccsal olyan szervezetet hozott létre, amely képes arra, hogy bármilyen, a mesterséges intelligencia területén felmerülő kérdésre választ vagy iránymutatást tudjon adni
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.