Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai részvénypiacok
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai részvénypiacok

Csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok hétfőn, a harmadik negyedév utolsó napján az Egyesült Államok és a Kínai közötti feszültségek újabb fellángolásának következményeként.

Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 4 ponttal, a frankfurti DAX-30 index 10 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 7 ponttal eshet a nyitásban.

A befektetők idegesen reagáltak arra a hét végi hírre, miszerint az Egyesült Államok korlátozhatja a kínai vállalatokat abban, hogy amerikai tőzsdéken bocsássanak ki részvényeket. Ez fokozta a világ két legnagyobb gazdasága közötti feszültségeket alig két héttel a kereskedelmi főtárgyalók újabb egyeztetései előtt. Washingtonban október 10-én kezdődik az újabb forduló, amelytől áttörést remélnek a felek.

Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin vegyesen alakult a kereskedés. A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,04 százalékkal 501,66 pontra süllyedt.

Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,72 százalékos, az ausztráliai S&P/ASX 200 pedig 0,41 százalékos mínuszban zárt, míg a dél-koreai Kospi 0,51 százalékos pluszban állt a záráshoz közeledve.

A sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite 0,17 százalékos, a sencseni börze fő mutatója, a Shenzhen Component Index pedig 0,15 százalékos mínuszban állt zárás előtt bő egy órával. Ugyanekkor Hongkongban 0,77 százalékos pluszban állt az irányadó index. A hét hátralévő részében nem lesz kereskedés a kínai pénzpiacokon Kína nemzeti ünnepének alkalmából.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökkent az ázsiai kereskedésben. Közép-európai idő szerint reggel nyolc óra körül a decemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,11 százalékos mínuszban, 60,97 dolláron, a novemberi szállítású WTI pedig 0,18 százalékos veszteségben, 55,81 dolláron forgott.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára decemberi szállításra 0,39 százalékkal, 1500,45 dollárra süllyedt.

Pénteken emelkedéssel zártak a főbb európai tőzsdék. A londoni FTSE-100 mutató 1,02 százalékos, a DAX-30 index 0,75 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,36 százalékos pluszban zárt. Milánóban 0,32 százalékkal, Madridban pedig 0,60 százalékkal nőtt az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,47 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,41 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,39 százalékkal kúszott feljebb.

 

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

NAV: megújul az egyéni vállalkozók elektronikus bejelentőfelülete

A közlemény szerint az új ügysegéd egyszerűbb, gyorsabb és könnyebben használható, a NAV honlapjáról is könnyen elérhető, okostelefonra optimalizált felület.
Támogatott tartalom

Biztonság a jelenben, befektetés a jövőbe

A Gondoskodás Pénztárak megmutatják, hogy miért előnyös a munkáltatói...

Korszakváltás zajlik a hazai házépítési piacon

Az internet és a közösségi média véget vetett a köddé váló építési vállalkozók korszakának. A kalákák helyét átvette a professzionális nagyvállalati szemlélet

Tarolnak a szabad felhasználású kölcsönök, egy átlagos igénylő 5 évre tervez eladósodni

Az átlagos paraméterek alapján elvégzett kalkuláció eredményeként havi 63 640 forint és 74 281 forint közötti törlesztőrészlettel találkozhatunk a jelenleg elérhető ajánlatoknál.
Hirdetés

Hírek

NAV: megújul az egyéni vállalkozók elektronikus bejelentőfelülete

A közlemény szerint az új ügysegéd egyszerűbb, gyorsabb és könnyebben használható, a NAV honlapjáról is könnyen elérhető, okostelefonra optimalizált felület.

Tarolnak a szabad felhasználású kölcsönök, egy átlagos igénylő 5 évre tervez eladósodni

Az átlagos paraméterek alapján elvégzett kalkuláció eredményeként havi 63 640 forint és 74 281 forint közötti törlesztőrészlettel találkozhatunk a jelenleg elérhető ajánlatoknál.

Nagyszabású fejlesztés révén fejlődik az erdők ökológiai állapota az Őrségi Nemzeti Park területén

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság az elmúlt években csaknem 1000 hektár erdőterületet vásárolt. Ennek köszönhetően jelentősen nőtt a vagyonkezelésükben lévő erdők területe, mely mostanra 2500 hektár.

3 hónappal, azaz május végéig meghosszabbítják az árréscsökkentést

A drogériai termékek esetében - adatgyűjtés alapján - az intézkedés alá vont termékek esetében 29,1 százalékos átlagos árcsökkenés ment végbe

KSH: januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket

A háztartási energiáért 6,2, ezen belül a vezetékes gázért 12,8, az elektromos energiáért 1,9 százalékkal többet kellett fizetni.

Összehangolt akcióban globális online piactereket vizsgál az NKFH és az NNGYK

Az ellenőrzések során a két hatóság 50-50, elsősorban a családok körében népszerű, a háztartásokban gyakran előforduló termékeket vizsgálja.

ÉKM: kerékpáros szervezetek véleményezték az új KRESZ tervezetét

Az új KRESZ véleményezésére szolgáló workshopsorozat folytatódik, a következő alkalom témája a közlekedésre felkészítés feladatai lesznek.

Beleáll a drónfenyegetésbe az EU

Az Európai Bizottság új, átfogó cselekvési tervet mutatott be a drónok által jelentett, egyre összetettebb biztonsági kockázatok kezelésére.
Hirdetés

Gazdaság

Több mint 2 millió magyar Revolut felhasználó élete változhat meg

A Revolut Banknak már működik magyarországi fióktelepe, ám a magyar ügyfelek még nem ez alá tartoznak, így a következő lépés az lesz, ha őket ide migrálják át. Hogy ez mikor történik meg, arra nézve nincsenek pontos információk, ám a dolgok gyorsan változhatnak.

Emelkedéssel indították a hetet az európai részvénypiacok

A nyersolajat az amerikai-iráni tárgyalásokkal kapcsolatos feszültség csökkenésével szembeni várakozások nyomták lejjebb.

Szoftverapokalipszis a tőzsdén: az MI-pánik a vagyonkezelőkig ér

Az elmúlt napok egyik leglátványosabb piaci mozgását nem kamatemelés, nem geopolitikai konfliktus, hanem egy mesterségesintelligencia-fejlesztés indította el. Egy új MI-eszköz megjelenése elég volt ahhoz,...

Rekordadósság a leggazdagabb országokban: új kockázat a globális növekedésre

Évtizedeken át elsősorban a szegényebb és alacsonyabb jövedelmű országokat sújtotta a túlzott államadósság problémája, mára azonban a globális gazdasági stabilitást fenyegető kockázat egyre inkább...