Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Emelkedéssel nyitott New York
No menu items!

Tőzsde – Emelkedéssel nyitott New York

Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók csütörtökön. Az S&P 500 és a Nasdaq Composite index egyaránt történelmi csúcson indította kereskedést, miután az Apple és a Facebook kiemelkedő eredményeket tartalmazó gyorsjelentése felfelé húzta a technológiai részvényeket.

A befektetők egy sor más vállalati beszámolóra és a legfrissebb gazdasági adatokra is figyeltek.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,10 százalékkal, az S&P 500-as mutató 0,55 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 1,09 százalékkal emelkedett a nyitásban.

Az Apple 2,16 százalékos, a Facebook pedig 7,53 százalékos pluszban indította a kereskedést, mindkét vállalat a vártnál nagyobb bevételről és nyereségről számolt be a szerdai tőzsdezárás után közölt gyorsjelentésében. A többi nagy technológiai vállalat közül a Microsoft, az Alphabet és a Netflix 0,2 százalék és 1,1 százalék közötti mértékben drágult.

A tőzsdenyitás előtt egy órával közölt adatok szerint a vártnál is erősebb ütemben nőtt az amerikai gazdaság teljesítménye az első negyedévben. Az Egyesült Államok bruttó hazai terméke szezonális kiigazítással számolva 6,4 százalékos évesített ütemben nőtt január-márciusban.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2121 dollárt adtak, 0,05 százalékkal erősödött a dollár. A jenhez képest 0,52 százalékkal drágult a dollár, 109,15 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,78 százalékkal, 1767,51 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,37 százalékkal, 1767,30 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul.

A júliusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,20 százalékos pluszban, 68,25 dolláron, a júniusi szállítású WTI pedig 2,13 százalékos nyereségben, 65,22 dolláron forgott fél négykor.

Szerdán enyhe csökkenéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 0,48 százalékkal, 33 820,38 pontra, az S&P 500-as mutató 0,08 százalékkal, 4183,29, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,28 százalékkal, 14 051,03 pontra süllyedt.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Szakértő: bajt hozhat az Otthon Start törlesztője

Ugyan az Otthon Start Program elindulásával szeptemberben lejjebb fordult a piaci lakáshitelek THM-szintje is, a kamattámogatás nélküli konstrukciókat választók továbbra is óvatosak – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

Pancsoljon vagy gördeszkázzon az atombunkerben Helsinkiben

A föld alatti víziparadicsom az Itäkeskus Fotó: aquamagazine.com Helsinki első...

Linamar vezér: a közszféra a kanadai termelékenység legnagyobb fékje

Linda Hasenfratz, a Linamar Corporation elnök-vezérigazgatója Fotó: country93.ca Kanadában évek...

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába
Hirdetés

Hírek

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába

Ne maradjon le, bárki elmondhatja a véleményét az e-számla koncepcióról

A ViDA-csomag fő célja az áfacsalások visszaszorítása és a gazdaság digitalizációjának előmozdítása. A hazai megvalósítás koncepciójának kidolgozása hónapok óta zajlik.

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

Az Év óvodakertje elismerést a Budapest XXII. Kerület Egyesített Óvoda nyerte el, a Virágos városi- és faluséták kategória idei díjazottja pedig Miskolc.

Hó, jég, dugó: így készülhetünk a reptéri ünnepi rohamra

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kapacitása évek óta nem tud lépést tartani a forgalom növekedésével. A téli szezonban naponta több tízezer utas érkezik vagy indul útnak, miközben a parkolóhelyek száma szinte változatlan.

Példátlan beruházási hullám indult: ezermilliárdokat tolnak a magyar agráriumba

Folyamatosan érkeznek a régóta várt támogatói okiratok a KAP ST pályázatokban érintett agrártermelők és élelmiszeripari szereplők felé.

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület, amely intézményes keretet biztosít a szektor továbbfejlesztéséhez és a szereplők közötti összehangolt együttműködéshez.

KSH: a beruházások teljesítménye 2025 III. negyedévében 3,8 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál

A beruházások csökkenéséhez a legnagyobb mértékben a szállítás, raktározás, valamint a feldolgozóipar gazdasági ág járult hozzá.

MNB: új alelnöke lehet a Magyar Nemzeti Banknak

Banai Péter Benő AZ MNB: új alelnöke lehet .

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.