Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók kedden, korrigálva az előző napi erős veszteségeket.
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,16 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,57 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,60 százalékos pluszban indította a kereskedést. Nyitás után öt perccel a Dow Jones 0,31 százalékos, az S&P 500-as index 0,47 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,53 százalékos nyereséget mutatott.
A Wall Street “félelemindexe”, a CBOE Volatility Index (VIX) nyitás előtt másfél órával 9,76 százalékos mínuszban, 23,20 ponton állt. Minél kisebb az index értéke, annál kedvezőbbek a tőzsdei kilátások.
Hétfőn jelentősen csökkentek az indexek, mivel a befektetőket megijesztették a második legnagyobb kínai ingatlanfejlesztő konglomerátum, a China Evergrande körüli bizonytalanságok. A nyakig eladósodott vállalat fizetési nehézségekkel küzd, és félő, hogy kormányzati segítség nélkül csődbe megy, ami dominóhatást válthat ki a szélesebb kínai gazdaságban, és a hatások tovagyűrűzhetnek a világgazdaságba.
Aggodalomra adnak okot a Joe Biden amerikai elnök gazdasági programjának kongresszusi elfogadását övező politikai bizonytalanságok és a koronavírus-járvány fellángolása, nem is beszélve a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve nyíltpiaci bizottságának e heti üléséről.
A testület döntéseit és szokásos negyedévenkénti gazdasági előrejelzését szerdán hozzák nyilvánosságra. A piacok új információkat várnak arról, hogy a Fed mit tervez a járvány miatt elindított masszív eszközvásárlási programmal.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1734 dollárt adtak, 0,04 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest 0,15 százalékkal gyengült a dollár, 109,22 jenen forgott.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,48 százalékkal 1772,41 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,53 százalékkal 1773,10 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára korrigál, két nap csökkenés után emelkedésre váltott.
Fél négykor a novemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,81 százalékos pluszban, 74,52 dolláron, a WTI pedig 0,78 százalékos nyereségben, 70,69 dolláron forgott.