Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Emelkedéssel nyitottak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Emelkedéssel nyitottak a New York-i indexek

Emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei csütörtökön. 

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,05 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,19 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,23 százalékos pluszban indította a kereskedést.

Május eleje óta több mint 5 százalékkal estek a részvényindexek az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek kiéleződése miatt. A befektetők azt találgatják, hogy mennyire árazták be a piacok a rossz híreket.

Úgy tűnik, hogy a kereskedelmi háború ronthatja a növekedés ütemét, de nem taszítja recesszióba az amerikai gazdaságot – mondta Scott Brown, a Raymond James floridai brókercég vezető közgazdásza, hozzátéve, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve kamatcsökkentéseket hajthat végre, ami jó hír a részvénypiacoknak.

A tízéves amerikai államkötvények hozama továbbra is a három hónapos kincstárjegyek hozama alatt áll, az inverz hozamgörbe pedig általában recessziót jelez előre. A pénzpiacokon arra számítanak, hogy a jövő év eleje után a Fed kétszer is kamatot csökkent.

Halvány reménysugarat jelent, hogy Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy az Egyesült Államok jól halad a Kínával való kereskedelmi tárgyalásokon, és Peking megállapodást akar köti Washingtonnal. Az amerikai és a kínai elnök júniusban a G20-csoport japán csúcstalálkozójának alkalmából találkozik majd.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken is jó a hangulat. Csütörtök délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,52 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,38 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,40 százalékos pluszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1126 dollárt adtak, 0,06 százalékkal erősödött az amerikai deviza. A japán jenhez képest 0,12 százalékkal drágult a dollár, 109,72 jenen forgott.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egymással ellentétesen mozog.

Az augusztusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,59 százalékos mínuszban, 67,47 dolláron, míg a WTI a júniusi kifutó jegyzésben 0,41 százalékos nyereségben, 59,05 dolláron forgott.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára 0,02 százalékkal, 1281,20 dollárra nőtt.

Szerdán mérsékelt mínuszokban zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,87 százalékkal, 25 126,41 pontra, az S&P 500-as mutató 0,69 százalékkal, 2783,02 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,79 százalékkal, 7547,31 pontra süllyedt. (MTI)

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Máért – Orbán Viktor: a magyar gazdaság bajai, meglévő gyenge pontjai nem strukturális természetűek

Ezeknek az országoknak nem minden kérdésben esik egybe az érdekük, de a legfontosabb stratégiai kérdésekben összehangolhatóak az érdekeik - mondta.

Zöld utat kaptak a fontos közlekedési projektek

Az építési és közlekedési miniszter által benyújtott előterjesztések alapján a kormány több jelentős közlekedési és infrastrukturális fejlesztés megvalósítását támogatja - jelentette be hivatalos Facebook-oldalán az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) .

Az MNB feljelentést tett a Szabadság téri székház felújítása ügyében

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) feljelentést tett a Szabadság téri székház felújításával összefüggésben felmerült hűtlen kezelés, hanyag kezelés, csalás és hivatali visszaélés gyanúja miatt.

Napi 250 millió köbméterrel nőtt a Mol részvételével kitermelt kurdisztáni gázmező teljesítménye

A Pearl Petroleum 1,1 milliárd dolláros gázbővítési projektje (KM250) keretében az iraki Kurdisztán régióban (KRI) található Khor Mor létesítményben megkezdődött a gáz kereskedelmi értékesítése.
Hirdetés

Hírek

Zöld utat kaptak a fontos közlekedési projektek

Az építési és közlekedési miniszter által benyújtott előterjesztések alapján a kormány több jelentős közlekedési és infrastrukturális fejlesztés megvalósítását támogatja - jelentette be hivatalos Facebook-oldalán az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) .

Az MNB feljelentést tett a Szabadság téri székház felújítása ügyében

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) feljelentést tett a Szabadság téri székház felújításával összefüggésben felmerült hűtlen kezelés, hanyag kezelés, csalás és hivatali visszaélés gyanúja miatt.

Napi 250 millió köbméterrel nőtt a Mol részvételével kitermelt kurdisztáni gázmező teljesítménye

A Pearl Petroleum 1,1 milliárd dolláros gázbővítési projektje (KM250) keretében az iraki Kurdisztán régióban (KRI) található Khor Mor létesítményben megkezdődött a gáz kereskedelmi értékesítése.

Rekordszinten az arany és az ezüst ára

Történelmi csúcsra erősödött az arany és az ezüst jegyzése unciánként a New York-i tőzsde fémrészlegében (Comex) csütörtökön kora reggel.

Nincs B terv – gyakorlati segítség a hulladék csökkentéséhez

A hulladékprobléma napjaink egyik legégetőbb környezeti kihívása. Évente több milliárd tonna szemét keletkezik világszerte, amelynek jelentős része kezelés nélkül mérgezi a környezetet .

Szállodai klíma, a rejtett veszélyforrás: szakértői tanácsok utazóknak

Rossz szag és zaj jelezheti a problémás klímaberendezést a hotelekben

Egyre több gazda lát lehetőséget a sütőtöktermesztésben

Tovább bővült a sütőtök termőterülete, egyre több gazda lát lehetőséget az aszálytűrő, alacsony költség mellett termelhető sütőtökben. Az idei szezon már elkezdődött, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB) körképe szerint a legfinomabb sütőtököt továbbra is közvetlenül a termelőknél érdemes keresni, a személyes vásárlás mellett pedig akár már a világhálón is rendelhető az őszi csemege.

A szakszervezetek 12 százalékos 2026. évi minimálbér-emelést javasolnak

A szakszervezetek 12 százalékos minimálbér-emelésben gondolkodnak 2026-ra vonatkozóan, a munkaadói oldalon azonban még nincs egységes álláspont, ráadásul a számok az október végén érkező, első kilenc hónapra vonatkozó előzetes GDP-adatok tükrében még változhatnak.
Hirdetés

Gazdaság

Tisztázzuk a vagyonadó terveket: ma egymilliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Ma már nagyjából 7000-10.000 magyar rendelkezik legalább 1 milliárd forintos klasszikus pénzügyi vagyonnal, 30.000 fő rendelkezik egymilliárdot meghaladó teljes vagyonnal, számuk pedig 2030-ra ötödével nőhet.

Oda az MBH kapcsolat, de marad a régi gondoskodás

Megújul a Gondoskodás Egészség- és Nyugdíjpénztár – megszűnik az MBH-val való együttműködés A mai nap első híre az volt, hogy az MBH Bank felülvizsgálta és...

Csodánkra jár a világ: a vagyonosodás tempójában világcsúcs ütemet diktálunk, a Blochamps prognózisa már 2019-ben előre látta

A Blochamps Capital szakembere arra figyelmeztet, hogy a hazai vagyonosodás üteme nemzetközi összevetésben is kiemelkedő

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.