Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Enyhe csökkenés nyitáskor New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Enyhe csökkenés nyitáskor New Yorkban

Enyhe csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek kedden. A befektetők kivárásra rendezkedtek be a két elnökjelölt első televíziós vitája előtt.

A 30 vezető vállalat DJIA-indexe 0,09 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,02 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,08 százalékos mínuszban nyitott.

A hivatalban lévő Donald Trump elnök és demokrata párti kihívója, Joe Biden öt héttel a választás előtt, kedden tartja első, másfél órás televíziós vitáját. A közvélemény-kutatások szerint országos szinten és egy sor fontos csatatér államban is Biden áll nyerésre.

A nagy nyugat-európai tőzsdéken is csökkennek a mutatók. Kedd délután fél négykor a londoni FTSE 100-as mutató 0,37 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,31 százalékos, a párizsi CAC-40 0,10 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,01 százalékos, a madridi Ibex-35 0,23 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,10 százalékos mínuszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1717 dollárt adtak, 0,41 százalékkal gyengült az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest azonban 0,08 százalékkal erősödött a dollár, 105,58 jenen forgott.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.

A decemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,45 százalékos mínuszban, 42,25 dolláron, a novemberi szállítású WTI pedig 1,87 százalékos veszteségben, 39,84 dolláron forgott fél négykor.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,30 százalékkal, 1886,50 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,41 százalékkal, 1890,20 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Új ügyvezető igazgató a Raben Hungary élén – Inna Ocheretna

A Raben Trans European Hungary ügyvezető igazgatói posztját október 1-jétől Inna Ocheretna tölti be

A garázsok ára is folyamatosan emelkedik a lakóingatlanokkal együtt

A hazai ingatlanhirdetési portál, a zenga.hu tulajdonosa és üzemeltetője az OTP Bank Nyrt. 100 százalékos leányvállalata, az OTP Otthonmegoldások Kft.

Megalakult a Magyarországi Fenntartható Befektetési és Finanszírozási Egyesület

Az egyesület előkészítése 2024 ősze óta zajlott, mostanra pedig a szakma meghatározó szereplőinek részvételével megkezdheti működését.

Budapesten lesz a világ vizes sportjainak főhadiszállása. A XIII. kerületben épül fel a World Aquatics globális központja

Zentai Péter az ingatlanfejlesztő cég vezetője Komoly nemzetközi sportsiker, hogy...
Hirdetés

Hírek

Új ügyvezető igazgató a Raben Hungary élén – Inna Ocheretna

A Raben Trans European Hungary ügyvezető igazgatói posztját október 1-jétől Inna Ocheretna tölti be

A garázsok ára is folyamatosan emelkedik a lakóingatlanokkal együtt

A hazai ingatlanhirdetési portál, a zenga.hu tulajdonosa és üzemeltetője az OTP Bank Nyrt. 100 százalékos leányvállalata, az OTP Otthonmegoldások Kft.

Megalakult a Magyarországi Fenntartható Befektetési és Finanszírozási Egyesület

Az egyesület előkészítése 2024 ősze óta zajlott, mostanra pedig a szakma meghatározó szereplőinek részvételével megkezdheti működését.

A Széchenyi Kártya Programban hét termék kamata október 6-tól egységesen 3 százalék

A mikrovállalkozások a mikrohitelt tudják majd igénybe venni, de a nagyobb vállalkozások is megtalálják a lehetőségeket társasági formától függetlenül.

Újranyitott Bécsben Ausztria egyetlen női függőségi terápiás központja

Bécs 10. kerületében felújítást követően újranyitotta kapuit a Gesundheitsgreisslerei, Ausztria egyedülálló terápiás központja, ahol kizárólag függőséggel küzdő nőket támogatnak.

az előző év azonos időszakához mérten 7,3, az előző hónaphoz képest 2,3 százalékkal visszaesett az ipari termelés

A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2,3 százalékkal kisebb volt a 2025. júliusinál.

Megszólalt a banki szakember: mindenki a kamattámogatott hitelre hajt

Bár az ügyfél a kamatot megfizeti a banknak, de ténylegesen kompenzációt kap rá, így a kamattámogatási keret erejéig nem terheli kamatköltség.

Fontos újítások a hitelezésben: változnak a THM-re vonatkozó szabályok

Módosítja a kormány a teljes hiteldíj mutató (THM) meghatározásáról, számításáról és közzétételéről szóló kormányrendeletet
Hirdetés

Gazdaság

Csodánkra jár a világ: a vagyonosodás tempójában világcsúcs ütemet diktálunk, a Blochamps prognózisa már 2019-ben előre látta

A Blochamps Capital szakembere arra figyelmeztet, hogy a hazai vagyonosodás üteme nemzetközi összevetésben is kiemelkedő

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.

A kockázatkezelés nem játék, de tanulhat a sakkból – öt párhuzam a tábla és a tőkepiacok között

A 2008-as pénzügyi válság óta a kockázatkezelés a banki működés egyik legfontosabb területévé vált. Ma már nemcsak arról szól, hogy egy intézmény megfeleljen a szabályozói elvárásoknak, hanem arról is, hogy előre felkészüljön szélsőséges forgatókönyvekre és biztosítsa a pénzügyi szektor hosszú távú stabilitását.

Devizapiac – Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.