Indexcsökkenéssel indult a kereskedés csütörtökön az amerikai értékpapírpiacokon az előző napi vegyes zárás után.
New Yorkban a DJIA-30 index 0,09 százalék, az S&P-500 index 0,15 százalék, a Nasdaq Composite index 0,27 százalék veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.
Az amerikai piacok nyitásakor az európai tőzsdéken is több-kevesebb veszteségben jártak az árfolyamindexek. A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,28 százalékos, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,19 százalékos mínuszt jelzett.
A befektetői hangulat romlása a vártnál gyengébbnek bizonyult kínai makrogazdasági mutatóknak tulajdonítható, amelyek kétségeket támasztottak a világgazdasági növekedés várható ütemével kapcsolatban.
Az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatok rendeződésébe vetett reményeknek és a vártnál jobbnak bizonyult vállalati eredmény-beszámolóknak köszönhetően azonban a részvényárfolyamok erőteljesen emelkedtek az elmúlt hetekben. Annak ellenére is, hogy a kereskedelmi kapcsolatok rendeződésével szemben időről időre kételyek is felmerültek. Az S&P-500 index például jó úton halad afelé, hogy sorban a hatodik hetet fejezze be nyereséggel.
Az olajár emelkedett csütörtökön az amerikai nyersolajkészletek váratlan mértékű csökkenése miatt, annak ellenére is, hogy az OPEC az amerikai palaolaj-termelés korábban prognosztizáltnál kisebb mértékű növekedését jelezte előre 2020-ra. Az áremelkedés mértékét fékezte a kínai makrogazdasági adatok vártnál gyengébb alakulása is.
A Brent nyersolaj ára az amerikai kereskedés kezdetén 0,98 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben 62,98 dolláron hordónként. A WTI ára 0,79 százalékkal 57,57 dollárra emelkedett.
Az arany árát a befektetői kockázatkerülés emelte meg az értékőrző befektetési eszközök iránt megnövekedett keresletnek köszönhetően. Az arany spot ára 0,41 százalékkal unciánként 1468,88 dollárra emelkedett.
Az eurót 0,04 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1002 dolláron.