Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Nagy eséssel nyitottak az amerikai piacok
No menu items!

Tőzsde – Nagy eséssel nyitottak az amerikai piacok

Nagyot estek a hétfői nyitáskor a főbb amerikai tőzsdeindexek a kínai tüdőgyulladás-járvány által keltett aggodalmak miatt világszerte zuhanó tőzsdei árfolyamok közepette.

New Yorkban a DJIA-30 index 1,54 százalék, az S&P-500 index 1,79 százalék, a Nasdaq Composite index 2,38 százalék eséssel indult neki a hétfői kereskedésnek. Pénteken az indexek fél és egy százaléknyi veszteséggel zártak.

Az ázsiai piacok túlnyomó többsége indexcsökkenéssel fejezte be a hétfői kereskedést, az amerikai piacok nyitásakor az európai tőzsdeindexek pedig másfél-két és fél százalékos veszteségben jártak: a páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 2,34 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 2,22 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 2,63 százalékkal esett.

Az árfolyamcsökkenés elsősorban a kínai kereskedelmi kapcsolatokban erősen érdekelt, valamint utazási ágazatok részvényeit érintette hátrányosan.

A tőzsdén kívüli forgalomban a piaci nyitás előtt az amerikai légitársaságok, kaszinók és szállodavállalatok részvénye gyengült nagyot. A United Airlines Holdings részvénye három és fél százalékkal, az American Airlines Group részvénye két és fél százalékkal gyengült. Az elmúlt hetekben erőteljes árfolyam-emelkedést élvező technológiai papírok profitkivételnek estek áldozatul, az Apple, Alphabet és Amazon részvények két százalékkal gyengültek.

A járványveszély mellett a folyamatban lévő negyedik negyedéves vállalati eredmény beszámoló szezon legfrissebb publikációi alakíthatják még az árfolyamokat az amerikai piacokon. Az S&P-500 index tagjai közül 141 vállalat teszi közzé a héten negyedéves jelentését, közöttük az Apple, a Microsoft és a Boeing. Az indexből már 85 cég jelentette meg beszámolóját, 85 százalékuk várakozáson felüli eredménnyel.

A járványveszély miatt bevezetett korlátozásoknak a kínai gazdasági teljesítményre gyakorolt várható negatív hatása az olajárat is jelentős mértékben csökkentette, ami viszont az olajipari vállalatok részvényeit sem hagyta érintetlenül. Az Exxon Mobil és a Chevron részvények a tőzsdén kívüli forgalomban két százalékkal gyengültek.

Az olajár háromhavi mélypontra esett vissza, a Brent így már a hordónkénti 60 dolláros határ alatt jár.

Az amerikai piacok nyitásakor a globális kereskedelemben 58,36 dolláron állt a Brent ára, 2,55 százalékos csökkenéssel, a WTI pedig 2,44 százalékkal csökkent 52,87 dollárra.

Az eurót 0,01 százalékkal jegyzik erősebben 1,1024 dolláron, az arany spot ára unciánként 1583,73 dolláron áll 0,85 százalékos emelkedéssel.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Négy magyarországi szállodával bővül a Hilaris Hotels

Zentai Péter Tovább folytatódik a Hilaris Hotels dinamikus növekedése: májusban...

Megkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem környezeti ellenőrző rendszer

Kiépült és elkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem elnevezésű környezeti ellenőrző rendszer

Történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1340,64 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel 95 473,35 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán.

A magyar borágazat jövője a minőség és az innováció

A magyar borok képesek felvenni a versenyt a világ legnevesebb borvidékeivel minőség, sajátosság és sokszínűség tekintetében.
Hirdetés

Hírek

Megkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem környezeti ellenőrző rendszer

Kiépült és elkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem elnevezésű környezeti ellenőrző rendszer

Történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1340,64 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel 95 473,35 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán.

A magyar borágazat jövője a minőség és az innováció

A magyar borok képesek felvenni a versenyt a világ legnevesebb borvidékeivel minőség, sajátosság és sokszínűség tekintetében.

1,8 tonnányi, a Velencei-tóban elpusztult halat szállítottak el

Kedd délig 1800 kilogrammnyi elhullott halat szállítottak el a Velencei-tó mellől.

A Magyar Telekom részvény-visszavásárlást indít

A Magyar Telekom május 19-től kezdődően részvény-visszavásárlási tranzakciókat tervez végrehajtani a Budapesti Értéktőzsdén legfeljebb 39,1 milliárd forint értékben - közölte a cég a tőzsde honlapján szerdán.

Sok tízezer forinttal csábítják a bankok a diákokat

Díjmentes számlavezetés, bankkártya mellé több tízezer forintos ajándékot kaphatnak azok a diákok, akik most nyitnak újonnan bankszámlát. A ballagási pénzeket megéri bankszámlán tartani, a fesztiválok is egyre inkább készpénzmentesek ma már

Nacsa Lőrinc: ötödik alkalommal rendezik meg a Nagy Ipoly-takarítást

Ötödik alkalommal rendezik meg a Nagy Ipoly-takarítást augusztus 7. és 10. között, a környezetvédelmi akcióra július 15-ig lehet jelentkezni

103 millió forint bírságot szabott ki az MNB kilenc biztosítóra

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) összesen 103 millió forint bírságot szabott ki kilenc biztosítóra a csoportos hitelfedezeti biztosítások termékfelügyeleti és -irányítási problémái miatt
Hirdetés

Gazdaság

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit