Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Nagy vesztséggel nyitott New York
No menu items!

Tőzsde – Nagy vesztséggel nyitott New York

Világszerte gyengülő tőzsdei környezetben nagy indexveszteséggel indult a kereskedés hétfőn az amerikai értékpapírpiacokon.

New Yorkban a DJIA-30 index 1,58 százalék, az S&P-500 index 1,70 százalék, a Nasdaq Composite index 2,17 százalék veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.

Pénteken nagy nyereséggel zártak az amerikai tőzsdék a foglalkoztatás kedvező alakulását mutató legfrissebb adatoknak, valamint a várakozásokat meghaladó negyedéves vállalati eredménybeszámolóknak köszönhetően.

Hétfőn azonban már világszerte az amerikai-kínai kereskedelmi viszály valószínű elmérgesedésére fordult a befektetői figyelem. Donald Trump amerikai elnök egy vasárnapi Twitter üzenetben annak a szándékának adott hangot, hogy a kereskedelmi tárgyalások vontatott előrehaladása miatt május 10-én 200 milliárd dollár értékű kínai áruimport vámtételét 10 százalékról 25 százalékra emeli. Kilátásba helyezte egyúttal, hogy következő lépésként további 325 milliárd dollárnyi kínai import vámtételét emeli meg szintén 25 százalékra.

A bejelentés nagy árfolyamesést idézett elő hétfőn világszerte. Az ázsiai piacok nagy veszteséggel zártak, a kínai piacokon az 5-7 százalékos veszteség sem volt ritka. Az európai piacok pedig másfél-két százalék körüli veszteségben jártak az amerikai kereskedés kezdetekor.

Az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatok hűvösebbé válása az ezzel párhuzamosan valószínűleg csökkenő olajkereslet miatt az olajárakat is lejjebb nyomta. Az amerikai piacok nyitásakor a WTI ára 0,79 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben hordónként 61,45 dolláron, a Brent ára pedig 0,34 százalékkal 70,61 dollárra csökkent.

Az euró árfolyama 0,14 százalékkal 1,1185 dollárra csökkent, az arany ára 0,19 százalékkal ment lejjebb unciánként 1278,85 dollárra. (MTI)

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Indamedia csoporthoz került a Ringier Hungary

A vezető hazai állásportál, a Profession továbbra is kizárólagosan a Ringier tulajdonában marad, a Sportal.hu sportoldal tulajdonosa továbbra is a Ringier Sports Media Group (RSMG).

A bankszövetség ellenzi az ingyenes készpénzfelvételi limit emelését

A Magyar Bankszövetség a havi díjmentes ATM-használati limit emelése helyett a tranzakciós illeték csökkentését javasolja.

Az Asiana Airlines közvetlen járatot indít Szöul és Budapest között

Új kapu nyílik Ázsia felé – Dél-Korea közvetlenül elérhetővé válik Magyarországról.  

Bécs egy nagy keringőtérré válik

Ha a keringőre gondolunk, előbb-utóbb mindenkinek Johann Strauss jut eszébe. 2025-ben Bécsben minden róla szól: az év során a város a zeneszerző születésének 200. évfordulóját ünnepli, és a jubileum alkalmából számtalan kulturális programmal találkozhatnak a látogatók.
Hirdetés

Hírek

Az Indamedia csoporthoz került a Ringier Hungary

A vezető hazai állásportál, a Profession továbbra is kizárólagosan a Ringier tulajdonában marad, a Sportal.hu sportoldal tulajdonosa továbbra is a Ringier Sports Media Group (RSMG).

Az Asiana Airlines közvetlen járatot indít Szöul és Budapest között

Új kapu nyílik Ázsia felé – Dél-Korea közvetlenül elérhetővé válik Magyarországról.  

Az ipari termelői árak 2025 szeptemberében átlagosan 0,4 százalékkal elmaradtak az előző hónaphoz képest és 2,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit

Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 0,5, az exportértékesítési árak 0,3 százalékkal csökkentek, így az ipari termelői árak összességében 0,4 százalékkal mérséklődtek.

Javította az OTP adósosztályzati kilátását és egyes besorolásait a Moody’s

Az EBRD kimutatása szerint Lengyelországban 14,1 százalékkal, Magyarországon 12 százalékkal volt alacsonyabb 2024 végén a rosszhitel-állomány, mint egy évvel korábban.

KSH: Az ipari termelői árak szeptemberi mutatói

Az élelmiszeripar értékesítési árai 6,8 százalékkal nőttek.

Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul

A magyar gazdaság járműipari teljesítménye 100 százalékos együttmozgást mutat a német járműipari teljesítménnyel.

Beigazolódtak a várakozások: már Budapesten is korlátozzák a beköltözéseket

A XVI. kerület korlátozásai ugyanis véget vethetnek annak az egyre gyakoribb jelenségnek, hogy melléképületekből, garázsokból, tárolókból alakítanak ki lakásokat, amiket osztatlan közös tulajdonú ingatlanokként értékesítenek.

Adzsman – Az autentikus emírség, ahol a hagyomány találkozik a jövővel

A Heritage Trail az Adzsman Vision 2030 stratégia egyik kiemelt projektje, amely az emírség elkötelezettségét tükrözi a kulturális örökség megőrzése és az autentikus turisztikai élmények iránt.
Hirdetés

Gazdaság

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.

Van akinél nagyon komoly szja visszatérítést hozhat ez a megoldás

Az év vége közeledtével érdemes ellenőrizni az idei nyugdíjpénztári befizetéseink összegét, annak érdekében, hogy minél jobban ki tudjuk használni az szja-visszatérítés lehetőségét – hívja...

Ezt hozhatja a Széchenyi Kártya MAX+ kamatcsökkenése

A Széchenyi Kártya Program új kamatfeltételei kézzelfogható segítséget nyújtanak a hazai kkv-knak, különösen a működés finanszírozásában: a vállalkozások által fizetendő nettó kamat október 6-tól...

Tisztázzuk a vagyonadó terveket: ma egymilliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Ma már nagyjából 7000-10.000 magyar rendelkezik legalább 1 milliárd forintos klasszikus pénzügyi vagyonnal, 30.000 fő rendelkezik egymilliárdot meghaladó teljes vagyonnal, számuk pedig 2030-ra ötödével nőhet.