Pluszban álltak a New York-i tőzsde irányadó indexei kedd este.
Közép-európai idő szerint este fél nyolc körül a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 0,14 százalékos, a tőzsdén jegyzett legnagyobb részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 0,27 százalékos pluszban állt, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,45 százalékos emelkedést jelzett.
Nyereséges kezdést követően pluszban álltak este a New York-i tőzsde irányadó indexei. A befektetők várják az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) szerdán végződő kétnapos kamatdöntő ülésének eredményét. Az elemzői várakozások szerint a Fed nem szigorít monetáris politikáján, ami lendületet ad az árfolyamok emelkedésének. A piaci hangulatot az sem tudta jelentősen befolyásolni, hogy vegyes hírek jelentek meg az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokról.
A keddi kereskedés legnagyobb nyertese a technológiai és az egészségügyi ágazat volt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék ára a nap folyamán idei csúcsot állított be. Az olaj árát az OPEC és a szervezeten kívüli nagyobb termelők (OPEC+) önkorlátozása, valamint a venezuelai szállítások akadozása és az iráni kínálat várható további csökkenésének a lehetősége tartja magasan.
Közép-európai idő szerint este fél nyolc körül a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) 1 cent (0,02 százalék) csökkenéssel, 59,37 dolláron állt. Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára pedig 19 centes (0,28 százalék) pluszban, 67,73 dollár volt.
Az arany unciánkénti ára 0,40 százalékkal, 5,15 dollárral 1306,65 dollárra emelkedett.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1354 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1342 dollár után.