Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Többségében pozitív kezdés várható Európában
No menu items!

Tőzsde – Többségében pozitív kezdés várható Európában

London kivételével emelkedő árfolyamindexekre lehet számítani szerdán a főbb európai értékpapírpiacokon az előző napi pozitív zárás után.

A határidős indexjegyzések alapján a londoni FTSE-100 index 0,1 százalék csökkenéssel kezdheti a szerdai kereskedést, a frankfurti és a párizsi tőzsdék viszont 0,1 százalék körüli emelkedéssel nyithatnak.

Kedden nyereséggel zártak az európai piacok. Az FTSE EuroFirst 300 és Stoxx 600 páneurópai indexek 0,31 és 0,29 százalékkal magasabban fejezték be a kereskedést, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,37 százalékkal emelkedett.

Londonban 0,36 százalékkal végzett magasabban kedden az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,67 százalékkal emelkedett, a párizsi CAC-40 0,36 százalékkal erősödött. Milánóban 0,12 százalék erősödést ért el a tőzsdeindex, a madridi mutató pedig százalékban nem kifejezhető töredékponttal zárt pluszban.

A szerdai kereskedésben az európai piacokon változatlanul a negyedéves amerikai tőzsdei eredménybeszámoló szezon publikációira figyelnek majd a befektetők.

Az indexek emelkedéséhez hozzájárulhatnak az elemzői várakozásokat felülmúló legfrissebb kínai makrogazdasági adatok is. Az első negyedévben a kínai bruttó hazai termék a várt 6,3 százalék helyett évi 6,4 százalékkal, az előző negyedévivel megegyező mértékben nőtt, az ipari termelés márciusban a várt 5,6 százalék helyett öt éve a legnagyobb mértékben, 8,5 százalékkal nőtt, a kiskereskedelmi forgalom pedig 8,3 százalék helyett hat hónapja a legnagyobb mértékben, 8,7 százalékkal emelkedett.

Az olajár emelkedéssel nyugtázta szerdán a javuló kínai makrogazdasági adatokat és ezzel összefüggésben a kereslet várható növekedését. A Brent az európai kereskedés kezdete előtt másfél órával hordónként 72,03 dolláron 0,43 százalékkal állt magasabban, a WTI pedig 0,73 százalékkal ment fel 64,52 dollárra.

Az eurót 0,27 százalékkal jegyzik erősebben 1,1310 dolláron, az arany ára 0,27 százalékkal unciánként 1280,60 dollárra emelkedett. (MTI)

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Jelentős lakossági energiatárolós támogatási program indul: 2,5 millió forintos állami hozzájárulás 10 kW-os tárolókra

Az A1 Solar Kft. álláspontja szerint a lakossági energiatárolás elterjedése nemcsak a háztartások energiafüggetlenségét erősíti, hanem a villamosenergia-hálózat tehermentesítéséhez és Magyarország fenntarthatósági céljaihoz is érdemben hozzájárul.

Karácsonyi időszak a budapesti fürdőkben, változások az új évben

2025 december 19. és 2026. január 6. között a Széchenyi és a Rudas fürdő ünnepi nyitvatartással üzemel, a Rudas fürdőben csak társas fürdőzés van ezeken a napokon. A többi fővárosi fenntartású fürdőben hétvégi nyitvatartás és jegyárak lesznek érvényben.

Széles kínálatból válogathatnak a szaloncukrot vásárlók

A nagy áruházláncokban kapható márkák mellett erős a kereslet a jellemzően kis mennyiségben cukrászdákban vagy kézműves kisüzemekben készült termékek iránt is, amelyek jellemzően nem is kerülnek kiskereskedelmi forgalomba.

NGM: 5 százalék alatt maradhat a költségvetési hiány jövőre is

A költségvetés 2026. évi nettó finanszírozási igénye 5445 milliárd forint, amelyet ugyanekkora nettó kibocsátás finanszíroz.
Hirdetés

Hírek

Jelentős lakossági energiatárolós támogatási program indul: 2,5 millió forintos állami hozzájárulás 10 kW-os tárolókra

Az A1 Solar Kft. álláspontja szerint a lakossági energiatárolás elterjedése nemcsak a háztartások energiafüggetlenségét erősíti, hanem a villamosenergia-hálózat tehermentesítéséhez és Magyarország fenntarthatósági céljaihoz is érdemben hozzájárul.

Karácsonyi időszak a budapesti fürdőkben, változások az új évben

2025 december 19. és 2026. január 6. között a Széchenyi és a Rudas fürdő ünnepi nyitvatartással üzemel, a Rudas fürdőben csak társas fürdőzés van ezeken a napokon. A többi fővárosi fenntartású fürdőben hétvégi nyitvatartás és jegyárak lesznek érvényben.

NGM: 5 százalék alatt maradhat a költségvetési hiány jövőre is

A költségvetés 2026. évi nettó finanszírozási igénye 5445 milliárd forint, amelyet ugyanekkora nettó kibocsátás finanszíroz.

A Pegasus veszi meg a Smartwings-csoportot

A Pegasus Airlines megállapodott a Smartwings és a hozzá tartozó Czech Airlines felvásárlásáról – jelentette be rövid közlésében a török légitársaság. A stratégiai befektetéstől a Pegasus az európai jelenlétének erősítését várja.

Kamatot csökkentett a Fed

A bizottság úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.

Érkezik az okoskedvezmény, péntektől 15 százalék árkedvezmény jár a MÁVPlusz applikációban vásárolt jegy után

A kedvezmény kizárólag az új MÁVPlusz applikációban érhető el.

Elfogadta a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló jogszabályt az Országgyűlés

A 14. havi nyugdíj - a 13. havi nyugdíjjal megegyező módon - annak a nyugdíjasnak jár, aki a tárgyévet megelőző év legalább egy napjára, valamint a tárgyév februárjára részesült az ellátásban.

BM: a rendészeti szervek a mai nappal átveszik a javítóintézetek irányítását és felügyeletét

A rendőrség folyamatos bűnmegelőzési jelenlétet biztosít a javítóintézetekben. A rendelet azonnal, szerdán 11 órakor lép hatályb
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.