Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Túlnyomórészt emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók
No menu items!

Tőzsde – Túlnyomórészt emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók

London kivételével emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék pénteken, a nap nyertesei a technológiai részvények voltak, valamint a kereskedelmi változásokra érzékenyen reagáló szektorok, mint például az autógyártás vagy a nyersanyagipar. 

A londoni FTSE-100 mutató 0,14 százalékos mínuszban, míg a frankfurti DAX-index 1,36 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,11 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. Milánóban 1,26 százalékkal, Madridban pedig 0,38 százalékkal kúszott feljebb az irányadó tőzsdemutató.

A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,57 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,59 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,18 százalékkal emelkedett.

Az európai technológiai vállalatok árfolyama annak ellenére is jelentősen emelkedett, hogy az Intel amerikai mikroprocesszor- és csipgyártó a vártnál nagyobb profitról számolt be negyedik negyedéves gyorsjelentésében, de a folyó negyedévre vonatkozó előrejelzésével csalódást okozott az elemzőknek. Árfolyama 6,56 százalékos mínuszban állt a New York-i tőzsdén, nyitás után két és fél órával.

A világ egyik piacvezető, szilíciumlapkákat gyártó cége, a müncheni székhelyű Siltronic (WAF) 5,3 százalékos, az olasz-francia STMicroelectronics csipgyártó 4,2 százalékos, a német Infineon félvezető-ipari vállalat pedig 2,26 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést.

A Renault francia autógyártó 4,91 százalékos nyereségben zárt, miután Szeko Hirosige japán gazdasági, kereskedelmi és ipari miniszter közölte, hogy fenn kell tartani a stabil szövetséget a Nissan Motor és a Renault között.

Az Ericsson svéd távközlési óriás negyedéves szinten 10 százalékkal tudta növelni bevételeit, és az elemzők által vártnál kisebb volt a vesztesége is, árfolyama 2,8 százalékkal nőtt. A Vodafone brit mobilszolgáltató árfolyama viszont 4,89 százalékkal csökkent, mert csalódást okozott a pénzügyi évének harmadik negyedéről közzétett beszámolójával. Hasonló okok miatt a Telia svéd távközlési szolgáltató is 4,58 százalékos mínuszban zárta a napot.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.

A legközelebbi, márciusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,59 százalékos pluszban, 61,45 dolláron, a WTI pedig 0,79 százalékos nyereségben, 53,55 dolláron forgott.

Egy euróért 1,1406 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,90 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz. /MTI/

Hirdetés

Zöld Stratégia 2026: a fenntartható értékteremtés példái. Nemzetközi konferencia december 9.
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a zöld átállás nem elsősorban kötelezettség, hanem kézzelfogható előny: alacsonyabb energia- és működési költségek, stabilabb finanszírozás, erősebb márka és kiszámíthatóbb beszállítói pozíció.
A versenyképesség ma már részben azon múlik, ki mennyire ügyesen építi fel saját fenntarthatósági rendszerét.

További információért kattintson ide.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Essity elnyerte az EcoVadis Platinum 2025 minősítést, a legfenntarthatóbb vállalatok felső 1%-ában szerepel

Az Essity megkapta az EcoVadis Platinum 2025 minősítést, így ismét a világ vállalatainak legfelső 1%-ában szerepel a CSR-teljesítmény alapján.

Határon átnyúló projekt erősíti a Fertő gyep és nádas kezelését

A most induló GRACE INTERREG projekt és a GRASSLAND-HU LIFE projekt stratégiaalkotása kölcsönösen támogatja majd egymást.

NGM: a Fitch Ratings továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot

A globális kihívások ellenére a nyugati és a keleti befektetők egyaránt megbízható partnerként és találkozási pontként tekintenek hazánkra.

Bécs Európa digitális jövőjét építi

A SEMIC 2025 konferencián Koppenhágában a város nyerte el az Európai Bizottság Public Sector Tech Watch Best Cases Awardját, ahol olyan megoldásokat díjaznak, amik közszolgáltatások javítása és a belső folyamatok fejlesztése által megkönnyítik az adott város polgárai számára az ügyintézést.
Hirdetés

Hírek

Az Essity elnyerte az EcoVadis Platinum 2025 minősítést, a legfenntarthatóbb vállalatok felső 1%-ában szerepel

Az Essity megkapta az EcoVadis Platinum 2025 minősítést, így ismét a világ vállalatainak legfelső 1%-ában szerepel a CSR-teljesítmény alapján.

Határon átnyúló projekt erősíti a Fertő gyep és nádas kezelését

A most induló GRACE INTERREG projekt és a GRASSLAND-HU LIFE projekt stratégiaalkotása kölcsönösen támogatja majd egymást.

NGM: a Fitch Ratings továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot

A globális kihívások ellenére a nyugati és a keleti befektetők egyaránt megbízható partnerként és találkozási pontként tekintenek hazánkra.

Bécs Európa digitális jövőjét építi

A SEMIC 2025 konferencián Koppenhágában a város nyerte el az Európai Bizottság Public Sector Tech Watch Best Cases Awardját, ahol olyan megoldásokat díjaznak, amik közszolgáltatások javítása és a belső folyamatok fejlesztése által megkönnyítik az adott város polgárai számára az ügyintézést.

Idén két budapesti kerületben és Miskolcon lehetett eladni a leggyorsabban ingatlant

A Duna House adatai szerint idén Budapesten a IX. és X. kerületben keltek el a leggyorsabban a lakások, 55 illetve 63 nap alatt, míg a vidéki nagyvárosok közül Miskolcon volt a leggyorsabb az értékesítés, 86 napos átlagos értékesítési idővel.

6,2 százalékkal bővült a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke idén

2025-ben a mezőgazdaság kibocsátása 4,4 ezer milliárd forint felett alakult, ez 6,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A bővüléshez a teljes termelési árszínvonal 10 százalékos, továbbá az állattenyésztés volumenének 2,5 százalékos emelkedése járult hozzá.

SH: októberben az előző év azonos időszakához mérten 2,7 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 0,5 százalékkal bővült az ipari termelés

A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 0,5 százalékkal nagyobb volt a 2025. szeptemberinél

Orbán Viktor: a minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

65 ezer betöltetlen álláshely van Magyarországon, és jövőre 35 ezer engedélyt fognak kiadni vendégmunkásoknak.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.