Vegyes indexekkel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon a koronavírus-fertőzések számának váratlan mértékű növekedése miatt.
A DJIA-30 index 0,06 százalék csökkenéssel, az S&P-500 index 0,06 százalék emelkedéssel, a Nasdaq Composite index 0,06 százalék csökkenéssel kezdte a pénteki kereskedést.
Az amerikai fertőzésszám növekedése pénteken aggályokat keltett a tőzsdei befektetők körében a gazdaság talpraállításának a várható ütemét illetően.
Csütörtökön vegyesen zártak az amerikai indexek, a Wall Street mutatói csökkentek, a főként technológiai papírokat jegyző Nasdaq Composite viszont szerény nyereséget ért el és ezzel is új csúcson zárt. A hét eleje óta a DJIA 0,5 százalékkal csökkent, az S&P 0,7 százalékkal emelkedett, a Nasdaq Composite 3,3 százalék nyereséget halmozott fel.
Az amerikai tőzsdék nyitásakor az európai piacok nyereségben jártak, a páneurópai és euróövezeti gyűjtőindexek 0,6-0,7 százalékos erősödést mutattak. Az európai tőzsdéken az olasz és a francia ipari termelés meglepetésszerűen nagy májusi növekedését nyugtázták árfolyamemelkedéssel a piacok.
Az olajárat szintén az amerikai fertőzésszám növekedéséről megjelent hírek terhelték meg, de árcsökkentő hatása volt a líbiai olajexport világpiaci visszatéréséről szóló jelentéseknek is. Az OPEC+ elkötelezettsége a termeléscsökkentés mellett ugyanakkor hatékonyan fékezi az olajár csökkenését.
Az amerikai kereskedési idő kezdetén a Brent nyersolaj ára 0,05 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben hordónként 42,38 dolláron, a WTI ára pedig 0,13 százalékkal 39,67 dollárra emelkedett. A Brent így is közel egy százalékos, a WTI pedig másfél százalékos heti árcsökkenés felé tart.
Az eurót 0,24 százalékkal jegyzik erősebben, 1,1309 dolláron, az arany spot ára 0,30 százalékkal unciánként 1809,04 dollárra emelkedett. Az euró csütörtökön egy havi árfolyamcsúcson járt.
Az arany ára az ötödik egymást követő hetet fejezheti be nyereséggel. Szerdán a spot ár 1817,92 dolláron kilenc éves csúcsot ért el.