Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Vegyes nyitás várható a főbb európai részvénypiacokon
No menu items!

Tőzsde – Vegyes nyitás várható a főbb európai részvénypiacokon

Vegyesen nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok kedden, a piaci szereplők figyelmét a fő politikai események kötik le, köztük az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások és a Brexit körüli bonyodalmak. 

Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató előző napi záróértéke körül indíthatja a napot, a frankfurti DAX-30 index 24 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 5 ponttal csökkenhet a nyitásban.

Az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások a CNBC amerikai hírtelevízió értesülése szerint a végső szakaszba jutottak, és a hónap végén amerikai-kínai csúcstalálkozót tarthatnak, ha sikerül tető alá hozni az átfogó egyezséget.

Brüsszelben ismét összeülnek Nagy-Britannia és az Európai Unió tárgyalói, hogy megpróbálják áthidalni a brit uniós tagság megszűnésével kapcsolatos nézeteltéréseket, kevesebb mint egy hónappal a kilépés tervezett határideje, március 29. előtt.

Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin vegyesen alakult a kereskedés. A befektetők figyelme a kínai parlament éves ülésére irányul, amelynek kezdetén a miniszterelnök beszédében jelezte, hogy a gazdaságot nagyobb veszélyek fenyegetik, és ezekre fel kell készülni. Li Ko-csiang a várakozásoknak megfelelően bejelentette, hogy a tavalyi 6,6 százalékos gazdasági növekedés után az idei évre 6,0 és 6,5 százalék körüli növekedéssel számolnak.

Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,53 százalékos, az ausztráliai S&P/ASX 200 0,29 százalékos, a dél-koreai Kospi pedig 0,52 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. A sanghaji tőzsde 0,88 százalékos nyereségben zárt, míg a hongkongi Hang Seng pedig 0,05 százalékos mínuszban állt a kereskedés vége előtt egy órával.

A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,09 százalékkal 525,43 pontra esett vissza.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára mérsékelten csökkent az ázsiai kereskedésben. A májusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,37 százalékos mínuszban, 65,43 dolláron, míg az áprilisi szállítású WTI 0,35 százalékos veszteségben, 56,39 dolláron forgott kedd reggel nyolc órakor.

Hétfőn vegyesen zártak a főbb európai tőzsdék. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,39 százalékkal, 7134,39 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 0,41 százalékkal, 5286,57 pontra nőtt, míg a frankfurti DAX-index 0,08 százalékkal, 11 592,66 pontra csökkent. Milánóban 0,11 százalékkal emelkedett, Madridban viszont 0,09 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai mutatók közül a Stoxx Europe 600 0,22 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,25 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 0,15 százalékkal kúszott feljebb. (MTI)

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Újra megnyíltak a turisták előtt a csehországi várak és kastélyok

Április első hétvégéjén újra megnyíltak a látogatók előtt a cseh Nemzeti Műemlékvédelmi Hivatal (NPÚ) kezelésében lévő várak és kastélyok.

Donald Trump “gazdasági forradalomnak” nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert

Donald Trump elnök "gazdasági forradalomnak" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.

Ülésezett az Állategészségügyi Operatív Törzs

Ülésezett az Állategészségügyi Operatív Törzs a ragadós ragadós száj- és körömfájás miatt, Magyarországon nincs újabb kitörés, a védekezés eredményes

A lakóépületeket is rendbe teszi az ÉKM a rádiótömb bontásánál

Hőszigeteléssel látná el és megerősítené a bontás után szabadon maradó szomszédos épületek, társasházak és intézmények tűzfalait az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új kampuszának építését megelőző bontási munkálatok során.
Hirdetés

Hírek

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Így módosulhat most az ESG-törvény

A Nemzetgazdasági Minisztérium társadalmi egyeztetést indít az Európai Bizottság...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Március végétől Debrecenből Lipcsébe és Máltára hoz járatot a BMW

A Universal Airlines március 30-tól heti két retúrjáratot indít...

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Hirdetés

Gazdaság

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.