Veszteséges kezdést követően vegyesen álltak este a New York-i tőzsde irányadó indexei.
Közép-európai idő szerint este háromnegyed nyolc körül a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 0,09 százalékos, a tőzsdén jegyzett legnagyobb részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója 0,02 százalékos mínuszban állt, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,30 százalékos emelkedést jelzett. A tőzsdén jegyzett legnagyobb részvénytársaságok Standard & Poor’s 500-as mutatója szerény veszteség és nyereség között ingadozott.
A piaci hangulat romlását az okozta a szerdai emelkedés után, hogy az amerikai kereskedelmi minisztérium statisztikai intézetének csütörtökön közzétett adatai szerint decemberben több mint kilenc éve a legnagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az Egyesült Államokban.
A befektetők várakozással tekintenek a Pekingben hétfőn kezdődött, ötnapos amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások eredményeire. A magas szintű egyeztetéseket csütörtökön és pénteken tartják.
A Coca-Cola volt a nap egyik legnagyobb vesztese, részvénye mintegy 7,5 százalékos mínuszban állt, miután a vállalat idei évre vonatkozó előrejelzései nyugtalanítóak voltak a befektetők számára. Ezzel szemben a Cisco Systems részvénye csaknem 2,9 százalékos pluszban állt annak köszönhetően, hogy negyedéves eredményei felülmúlták az előzetes elemzői várakozásokat.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék ára emelkedést mutatott. Közép-európai idő szerint este háromnegyed nyolc körül a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) 55 cent (1,02 százalék) emelkedéssel, 54,45 dolláron állt. Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára pedig 79 centes (1,24 százalék) pluszban, 64,40 dollár volt.
Az arany unciánkénti ára 0,10 százalékkal, 1,35 dollárral 1313,75 dollárra csökkent.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1295 dollárt adtak a délután fél négy körül jegyzett 1,1300 dollár után.