Vegyesen mozogtak az indexek hétfőn a nyitás után a New York-i tőzsdéken.
A befektetőket megörvendeztette, hogy az amerikai-kínai kereskedelmi megbeszélések lendületet kaptak azáltal, hogy Washington a külföldi beruházásokat szabályozó új beruházási törvényt készül előterjeszteni, amely Kína számára is elfogadható. A DJIA továbbra is nyomás alatt van a Boeing gyengélkedése miatt, a repülőgépgyártó papírja újabb 2 százalékot esett. Alátámasztja az részvényárfolyamokat az is, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed várhatóan nem szigorít monetáris politikáján.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,17 százalékkal csökkent, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe viszont 0,16 százalékkal, az S&P 500 pedig 0,17 százalékkal emelkedett a kereskedés első perceiben.
Csütörtökön vegyesen zárt New York. A DJIA 0,03 százalékkal emelkedett, az S&P 500 viszont 0,08 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,16 százalékkal csökkent.
Az olaj drágult. Az OPEC és a hozzá csatlakozott országok termelésének visszafogása, a venezuelai szállítások akadozása, a robusztus kínai kereslet és az iráni kínálat várható további csökkenése felhajtotta a jegyzéseket. Erős támasza volt az áraknak, hogy Szaúd-Arábia jelezte, hogy az OPEC-nek és a vele együttműködő olajexportőröknek (röviden OPEC+) április után is fenn kellene tartaniuk a termeléskorlátozást.
Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 5 centtel 58,57 dollárra ment föl. A globális referenciaminőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 20 centtel, 67,36 dollárra nőtt.
A dollár árnyalatnyit gyengült, miután a befektetők úgy vélik, hogy a Fed e heti ülésén nem szigorít monetáris politikáján, és nem emeli a kamatokat. Az euró kora délután 1,1345 dollár körül forgott a reggeli 1,1322 dollárral szemben.
Az arany drágult, miután a piacon általános a vélemény, hogy a Fed nem fogja erősíteni a dollárt, és így nem tereli az amerikai valuta felé a pénzeket. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1304,81 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,3 százalékkal magasabban, mint előző este. (MTI)