Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Veszteséges kezdés New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Veszteséges kezdés New Yorkban

Indexcsökkenéssel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon, korrigálva az előző napi pozitív zárást.

New Yorkban a DJIA-30 index 0,03  százalék, az S&P-500 index 0,10 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 0,05 százalék veszteséggel kezdte a pénteki kereskedést.

Az indexek csütörtökön nyereséggel, árfolyamrekordon zártak az amerikai-kínai kereskedelmi ellentétek rendezése felé tett első nagyobb lépést nyugtázva.

Donald Trump elnök azonban közvetlenül a tőzsdék pénteki nyitása előtt Twitter-üzenetben “teljesen hamisnak” nevezte a Wall Street Journal kereskedelmi megállapodásról szóló beszámolóját, “különösen annak a vámtételekre vonatkozó” részét.

A kereskedelmi ellentétek elsimításának a lehetősége világszerte jelentősen megemelte a részvényindexeket pénteken. Az amerikai piaci nyitáskor az európai indexek nagy nyerségben jártak, a páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,9 és 1,5 százalék nyereséget mutattak, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,7 százalékos emelkedést. Ázsiában nagy nyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb indexek: Tokió 2,55 százalékkal, Sanghaj 1,78 százalékkal, Hongkong 2,57 százalékkal, Szöul 1,54 százalékkal végzett magasabban.

A kínai kereskedelmi kapcsolatok minőségének erősen kitett amerikai fejlett technológiai cégek részvényei már a tőzsdén kívüli forgalomban is erősödtek, a Micron Technology Inc, az Advanced Micro Devices Inc és az Nvidia Corp részvények egy százalékkal, az Apple Inc részvénye fél százalékkal.

Az olajár pénteken folytatta az erősödést és három havi csúcsot ért el az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek enyhülésének köszönhetően.

A Brent nyersolaj ára az amerikai piaci nyitáskor 0,89 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben hordónként 64,77 dolláron, a WTI ára pedig 0,51 százalékkal 59,48 dollárra emelkedett.

Az eurót 0,36 százalékkal jegyzik erősebben 1,1168 dolláron, az arany spot ára 0,12 százalékkal unciánként 1471,09 dollárra emelkedett.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ez tényleg világszám lesz: az EU jóváhagyta a Mercosur-megállapodást – létrejön a világ legnagyobb szabadkereskedelmi térsége

Illusztráció: consilium.europa.eu Az Európai Unió Tanácsa  hivatalosan is jóváhagyta az...

Jóautók.hu: tavaly 128 155 használt autó érkezett külföldről

A jóautók.hu a mostani folyamatok alapján idén is emelkedést vár. Az import erősödése 2023 óta tart, előtte éveken át csökkent, a járvány előtt az éves darabszám többször is meghaladta a 150 ezret.

Az Erste Group felvásárolta a Santander Bank Polska 49 százalékos tulajdonrészét

Ez a felvásárlás stratégiai befektetést jelent az Erste Group jövőbeli növekedésébe, kihasználva erős tőkepozíciónkat, valamint demonstrálja képességünket az erőforrások hatékony elosztására a pénzügyi fegyelem fenntartása mellett.

40-65 cm hóvastagság, kemény fagy és extrém jó síterep vár mindenkit a Mátrában

A hétvége különleges programja, hogy pénteken és szombaton lámpafényes esti síelés is elérhető lesz 20 óráig, így a sötétedés után is élvezhető a havas lejtők varázsa.
Hirdetés

Hírek

Tovább mérséklődött az eurózóna inflációja

Fotó: freepik 2025 végén tovább lassult az infláció az eurózóna...

Ez tényleg világszám lesz: az EU jóváhagyta a Mercosur-megállapodást – létrejön a világ legnagyobb szabadkereskedelmi térsége

Illusztráció: consilium.europa.eu Az Európai Unió Tanácsa  hivatalosan is jóváhagyta az...

Jóautók.hu: tavaly 128 155 használt autó érkezett külföldről

A jóautók.hu a mostani folyamatok alapján idén is emelkedést vár. Az import erősödése 2023 óta tart, előtte éveken át csökkent, a járvány előtt az éves darabszám többször is meghaladta a 150 ezret.

40-65 cm hóvastagság, kemény fagy és extrém jó síterep vár mindenkit a Mátrában

A hétvége különleges programja, hogy pénteken és szombaton lámpafényes esti síelés is elérhető lesz 20 óráig, így a sötétedés után is élvezhető a havas lejtők varázsa.

Célzott támogatásokkal segíti a kormány a szőlő- borágazatot

A Somogyi- dombság dűlőin, a Balatonboglári borvidéken mintegy 3000 hektáron termelt szőlőfajták versenyképesek, a bortermelő vállalkozások a korábbi évek Vidékfejlesztési Programjában 6,8 milliárd forint összköltségű technológiai fejlesztést hajtottak végre.

Hóember- és hóállatépítő versenyt rendeznek a Budakeszi Vadasparknál

Az eredményhirdetésre várva, belépőjegy vásárlása mellett az érdeklődők a Vadaspark büféjében előadást hallgathatnak meg arról, hogy milyen túlélési stratégiákat vetnek be az állatok a hideg ellen.

A kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait közli a KSH

A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 0,5 százalékkal haladta meg az előző havit.

Tavaly rekordszámú, 108 új beruházásról állapodott meg a kormány

A Nemzeti Befektetési Ügynökség legfontosabb feladata az, hogy segítse a külföldi működőtőke, a legmodernebb gyártási technológiák és a legjobb üzleti szolgáltató központok Magyarországra érkezését, de fontos célkitűzése az is, hogy támogassa a magyar vállalatok növekedését.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás