Kezdőlap Hírek Új főtitkár a Magyar Lízingszövetség élén
No menu items!

Új főtitkár a Magyar Lízingszövetség élén

Kőszegi László. Kép forrása: lizingszovetseg.hu

Kőszegi Lászlót választotta főtitkárnak a Magyar Lízingszövetség elnöksége – közölte a szervezet.

Az új vezető Tóth Zoltántól vette át a főtitkári feladatokat. Kőszegi László a közlemény szerint 20 éves lízingtapasztalattal és széleskörű vezetői gyakorlattal rendelkezik, az érdekképviseletben az elnökség tagjaként dolgozott mostanáig. Hozzátették, hogy a főtitkár szerint rugalmasan kell reagálniuk a változásokra, mert a világszintű kihívások nem kerülik el a lízingszakmát sem, de vannak megoldásaik a válságok áthidalására.

Kőszegi László üdvözölte, hogy állami kezdeményezésekbe, így többek között a jegybank Növekedési hitelprogramjába vagy a Széchenyi Kártya programjaiba is bekerülhetett a lízing.

Saját tevékenységükből kiemelte a fenntarthatósági kezdeményezéseket, hangsúlyozva, hogy maguk a lízingcégek is segíthetnek, ha elektromos autók vásárlását, vagy felújítások finanszírozásával a hosszabb használhatóságot támogatják.

A főtitkár internetes ismertetők kidolgozását ígérte oktatási intézmények és vállalkozások számára, továbbá fontosnak nevezte a nemzetközi kapcsolatok erősítését.

Kőszegi László szerint más országokban olyan lízingtermékek is egyre népszerűbbek, amelyek Magyarországon még kevésbé ismertek, így ezeknek is helyet kell kapniuk az érdekképviseletben, akárcsak a fiatalabb nemzedékhez tartozó szakembereknek. Változni kell a lízingszakma szemléletének is, hiszen ma már nem feltétlen a tulajdonszerzés, hanem a használat vagy célok elérése a legfőbb elvárás.

A Magyar Lízingszövetség 36 tagvállalata csaknem félmillió magánszemély és 200 ezer vállalkozás autóit, ingatlanjait, eszközeit finanszírozza több mint 1300 milliárd forint értékben – olvasható a honlapjukon.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ezért érdemes most a fenntarthatósággal foglalkozni – még akkor is, ha az EU lassít

Fotó:Freepik A fenntarthatóság néhány év alatt vált “jó, ha van”...

Nagy Márton: jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány

A növekedés a GDP 60-70 százalékát kitevő fogyasztásnak köszönhető, amely évente mintegy 5 százalékkal bővül, és önmagában 1,8-2 százalékponttal javítja a GDP-t.

Holdinggá alakul a Mol

A holdingstruktúra bevezetése a Mol hosszú távú átalakulási programját is szolgálja, amelynek célja a fenntarthatóság, a digitalizáció és a működési kiválóság erősítése.

November 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program felhívására

Még négy napig, november 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program déli féltekére szóló felhívására.
Hirdetés

Hírek

Nagy Márton: jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány

A növekedés a GDP 60-70 százalékát kitevő fogyasztásnak köszönhető, amely évente mintegy 5 százalékkal bővül, és önmagában 1,8-2 százalékponttal javítja a GDP-t.

Holdinggá alakul a Mol

A holdingstruktúra bevezetése a Mol hosszú távú átalakulási programját is szolgálja, amelynek célja a fenntarthatóság, a digitalizáció és a működési kiválóság erősítése.

November 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program felhívására

Még négy napig, november 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program déli féltekére szóló felhívására.

Pécs ünnepi díszben: november 28-án kezdődik a XIV. Adventi Kézműves- és Mesevásár

Pécs városa idén is meghitt, ünnepi hangulattal vár minden látogatót a XIV. Adventi Kézműves- és Mesevásáron, amely november 28-a és december 24-e között várja a látogatókat a Széchenyi téren.

Egyre több fogyasztónak segít a tudatos választásban a Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegy

A KMÉ-védjegy nem csupán a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak felel meg, hanem annál szigorúbb követelményeket ír elő , ilyen például a magasabb beltartalmi érték, a kevesebb adalékanyag vagy a fenntartható gyártástechnológia.

új adótámogatás segíti a környezeti károkat mérséklő vállalkozásokat

A kormány a környezet helyreállításától társadalmi előnyöket is vár, hiszen így rozsdaövezetek kerülhetnek vissza a gazdasági körforgásba, a környékük felértékelődhet, és javul azoknak a vállalkozásoknak a megítélése, amelyek ezekből a fejlesztésekből részt vállalnak.

EM: a kormány támogatja a hulladék újrafeldolgozását célzó beruházásokat

A december elsejéig véleményezhető felhívás célja, hogy országszerte támogassa az innovatív, versenyképességet növelő technológiák bevezetését.

Öthetes kikapcsolási moratóriumot hirdetett az MVM

November 29. és január 6. között egyetlen lakossági ügyfelnél sem kapcsolják ki az áram- vagy földgázszolgáltatást, még akkor sem, ha valakinek 60 napon túli számlatartozása van.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.