Kezdőlap Turizmus Új járatot indít a Turkish Airlines a chilei fővárosba, Santiagóba
No menu items!

Új járatot indít a Turkish Airlines a chilei fővárosba, Santiagóba

A Turkish Airlines bejelentette, hogy hamarosan összeköti világméretű hálózatát a chilei Santiago vibráló kultúrájával és lenyűgöző tájaival. Ezzel az új útvonallal a légitársaság a 10. országot fogja kiszolgálni az amerikai kontinensen.

December 18-tól a Turkish Airlines heti négy járatot indít Isztambulból Santiagóba, mindkét irányban Sao Paulóban történő technikai megállóval. Ezzel az új útvonallal 26-ra nő az Amerikában kiszolgált célállomások száma, tovább erősítve a Turkish Airlines jelenlétét a régióban. A Santiagót megismerni vágyó utasok már most lefoglalhatják járataikat a légitársaság weboldalán, mobilalkalmazásán, értékesítési irodáiban és a kijelölt utazási irodákon keresztül.

Az új útvonalon az utasok zökkenőmentesen juthatnak el Santiagóba, a gazdag történelméről, kulturális látnivalóiról és lenyűgöző andoki panorámájáról híres, virágzó metropoliszba, ezzel tovább erősítve a Törökország és Chile közötti kapcsolatokat. A világ különböző pontjairól érkező utazók számára ez az új útvonal kényelmes összeköttetést jelent Dél-Amerikával, így minden eddiginél könnyebben ismerhetik meg Chile csodáit egyetlen isztambuli átszállással.

A Turkish Airlines igazgatótanácsának és végrehajtó bizottságának elnöke, Prof. Ahmet Bolat az új útvonallal kapcsolatban elmondta: „A világ legtöbb országába repülő légitársaságként továbbra is összekötjük a kontinenseket és kultúrákat. Az amerikai kontinens 26. célállomására, Santiagóba indított járatainkkal megerősítjük elkötelezettségünket világméretű hálózatunk bővítése és az utazók számára páratlan csatlakozási lehetőségek biztosítása iránt. Alig várjuk, hogy utasainkat a fedélzeten üdvözölhessük, hogy megtapasztalhassák egyedülálló szolgáltatásainkat és világhírű török vendégszeretetünket, miközben felfedezhetik Chile, Törökország és más országok magával ragadó szépségét.” – tette hozzá.

Nicolas Claude, az SCL Nuevo Pudahuel repülőtér vezérigazgatója a Turkish Airlines Santiagóba induló járataival kapcsolatban hozzátette: „Nagy örömünkre szolgál, hogy a Turkish Airlines idén decemberben megkezdi járatainak üzemeltetését Isztambulból Santiago repülőterére. Ez az új útvonal Chile és Törökország között szorosabbá teszi a két ország légi összeköttetését, lehetővé téve a chileiek számára, hogy könnyebben elérjék Isztambult és a Távol-Keletet. Ez az új partnerség a kategóriájában legjobb légitársasággal erősíteni fogja a Chile és Törökország közötti gazdasági és turisztikai kapcsolatokat. Nagy örömmel fogadjuk a Turkish Airlines-t, és minden erőfeszítésünkkel azon leszünk, hogy biztosítsuk az új útvonal kereskedelmi és működésbeli sikerét. Üdvözöljük a Turkish Airlines-t!”

A Turkish Airlines  Isztambul és Santiago között 2024. december 18-tól heti négy járattal kezdi meg a repülést.

A Turkish Airlines szolgáltatások széles skáláját vonultatja fel, hogy vendégei utazási élményét fokozza. Ezek közé tartozik a „Stopover Istanbul”, amely ingyenes szállodai tartózkodást kínál a 20 órás vagy annál hosszabb átszállással rendelkező csatlakozó járatok esetében, valamint a „TourIstanbul” program, amely ingyenes vezetett túrákat kínál Isztambul ikonikus nevezetességeinél a 6 és 24 óra közötti átszállások esetén.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.

Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...

Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság

Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...

Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása

A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...

A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat

A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.