Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató és a párizsi CAC-40 index stagnálhat, míg a frankfurti DAX-30 index 6 ponttal emelkedhet a nyitásban.
Az európai tőzsdéken kedden a kis nyereségek és kis veszteségek közötti sávban folyt a kereskedés, de végül mínuszban zártak az indexek. A befektetők azt találgatták, hogy a kormányok hozzáigazítják-e a fiskális politikát a jegybankok rugalmas monetáris politikájához a világgazdasági növekedés alátámasztásának érdekében.
Olaszországban kedden lemondott Giuseppe Conte miniszterelnök, de ez nem jelenti azt, hogy választást kell kiírni. Elképzelhető az is, hogy a Matteo Salvini miniszterelnök-helyettes vezette Liga nélkül új kormánykoalíció alakul. Salvini mindeközben azt szorgalmazta, hogy fogadjanak el egy 50 milliárd eurós gazdaságélénkítő csomagot.
Donald Trump amerikai elnök kedden megismételte, hogy egyelőre nem áll készen egy kereskedelmi megállapodás megkötésére Kínával. Azt azonban elismerte, hogy a kereskedelmi vita árthat az amerikai gazdaságnak, legalábbis rövid távon. Bár nem számít recesszióra, a gazdaság élénkítése végett adócsökkentést fontolgat az amerikai elnök. Ideiglenesen mérsékelnék a munkavállalók által fizetett társadalombiztosítási adókat és a tőkenyereségadót is.
A befektetők ugyanakkor az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve nyíltpiaci bizottságának legutóbbi üléséréről készült, közép-európai idő szerint este nyolc órakor nyilvánosságra kerülő jegyzőkönyvet várják, mert azt remélik, hogy világosabban látják majd a monetáris lazítás kilátásait.
Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin vegyesen alakult a kereskedés szerdán.
Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,33 százalékos, az ausztráliai S&P/ASX 200 pedig 0,94 százalékos mínuszban fejezte be a napot, míg a dél-koreai Kospi 0,35 százalékos pluszban állt a záráshoz közeledve. A sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite 0,07 százalékos, a sencseni börze fő mutatója, a Shenzhen Component Index pedig 0,22 százalékos pluszban állt zárás előtt egy órával. Ugyanekkor Hongkongban 0,02 százalékos mínuszban állt az irányadó index.
A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,01 százalékkal 495,46 pontra süllyedt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. Az árakat felfelé tolja a legfrissebb adat, miszerint a vártnál nagyobb mértékben csökkentek az amerikai nyersolajtartalékok a múlt héten, de a világgazdasági recessziótól való félelmek visszafogják az áremelkedés ütemét. A legközelebbi, októberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,65 százalékos pluszban, 60,42 dolláron, a WTI pedig 0,50 százalékos nyereségben, 56,41 dolláron forgott nyolc órakor.
Kedden csökkenéssel zártak a főbb európai tőzsdék. A londoni FTSE-100 mutató 0,90 százalékos, a DAX-30 index 0,55 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,50 százalékos mínuszban zárt. Milánóban 1,11 százalékkal, Madridban pedig 1,32 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 és az FTSE Eurofirst 300 index egyaránt 0,68 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,56 százalékkal csökkent