Kezdőlap Turizmus Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
No menu items!

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Fotó: Bigstock

A közlemény szerint a megállapodás értelmében az Emirates és a Visit Hungary közös marketing- és reklámkampányokat indít Magyarország turisztikai vonzerejének bemutatására. A két fél szoros együttműködésben szervez sajtóutakat, bemutató utakat utazási irodáknak, valamint más innovatív promóciós tevékenységeket, hogy növeljék az utazási keresletet Budapestre.

A megállapodást az Arabian Travel Market (ATM) turisztikai rendezvényen írta alá Thierry Aucoc, a légitársaság kereskedelmi alelnöke, valamint Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója, Nabil Sultan, az Emirates légitársaság értékesítési ügyvezető alelnöke jelenlétében.

Az Emirates 2014-ben indította el budapesti járatát és az elmúlt tíz évben több mint 1,5 millió utast szállított a magyar főváros és Dubaj között. Jelenleg napi járatokat működtet Budapest és Dubaj között.

A közvetlen légikapcsolat mellett az Emirates Dubajon keresztül 69 célállomásra – a Közel-Keleten, Afrikában, Ázsiában és Ausztráliában – kínál olyan átszállási lehetőséget, amelyeket más légitársaságok nem szolgálnak ki közvetlenül Magyarországról. Budapestről pedig közvetetten összesen 140 desztinációra juthatnak el a dubaji központú légitársasággal az utasok.

A lenyűgöző építészettől a természeti csodákon át a pezsgő városi életig Magyarország rendkívül vonzó úti cél, amit örömmel népszerűsítünk kiterjedt hálózatunkban, hogy támogassuk a beutazó turizmust a Közel-Kelet, Távol-Kelet és Ausztrália térségéből – idézte a közlemény az Emirates magyarországi országmenedzserét, Horváth Gábort.

Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója szerint a partnerség tovább növeli Magyarország vonzerejét az Öböl-menti országokból érkező utazók számára.

A Nemzeti Turisztikai Adatbázis adatai szerint a külföldi vendégéjszakák száma Magyarországon tavaly 9,9 százalékkal, 22,2 millióra nőtt. A Perzsa öböl menti országokból érkező turisták jellemzően hosszabb ideig tartózkodnak az országban és költéseik is magasabbak az átlagnál – áll a közleményben.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ünnep másként: év végi utazás Törökországban

Az út utolsó szakasza Denizli térségéhez, Laodikeia városához vezet. Szent János utolsó levelét ennek a közösségnek címezte, így ez a helyszín a zarándoklat természetes lezárásává válik.

A Temu letarolja a hazai webshopokat – a karácsony sem hoz változást

A külföldi online vásárlások átlagos értéke ennél közel 30 százalékkal magasabb volt és meghaladta a 23 600 forintot, ami közel 30 százalékos növekedést jelent éves összevetésben.

Mérföldkő a falusi turizmusban – átadták a 2000. napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyet Tiszabábolnán

A napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyrendszer a FATOSZ által működtetett országos tematikus védjegyrendszer, amelynek célja, hogy a vendégek számára átlátható és hiteles információt nyújtson a falusi-vidéki szálláshelyek színvonaláról.

Horgász a pácban: szigorú szabályok lépnek életbe itt 2026-tól

Már nem lehet mindenhol minden módszerrel horgászni
Hirdetés

Hírek

A Temu letarolja a hazai webshopokat – a karácsony sem hoz változást

A külföldi online vásárlások átlagos értéke ennél közel 30 százalékkal magasabb volt és meghaladta a 23 600 forintot, ami közel 30 százalékos növekedést jelent éves összevetésben.

Mérföldkő a falusi turizmusban – átadták a 2000. napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyet Tiszabábolnán

A napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyrendszer a FATOSZ által működtetett országos tematikus védjegyrendszer, amelynek célja, hogy a vendégek számára átlátható és hiteles információt nyújtson a falusi-vidéki szálláshelyek színvonaláról.

Horgász a pácban: szigorú szabályok lépnek életbe itt 2026-tól

Már nem lehet mindenhol minden módszerrel horgászni

Téli kalandok a Zsolnay Negyedben – élmények kicsiknek és nagyoknak a téli szünetben

A Zsolnay Negyed a téli szünetben is vár mindenkit, csupán december 24-én, 25-én, 26-án és január 1-jén tart zárva.

Több ezer adag ételt kapnak idén is a rászorulók

Az elmúlt évben a Julienne Kft. nagyszabású karácsonyi akciót hajtott végre a Budapest Bike Maffiával közösen, amelynek során díszvacsorát szerveztek egy női szállón, ahol a hölgyek fodrász és kozmetikus segítségével szépülhettek, emellett 1500 adag dobozolt ételt juttattak el a rászorulóknak.

Az Ericsson szerint 2031 végére a mobil-előfizetések mintegy kétharmada 5G lesz

Az Ericsson várakozásai szerint az 5G 2027-re, kilenc évvel a bevezetése után, megelőzi a 4G-t, és domináns globális kommunikációs szabvánnyá válik.

Karácsonyi ajándéknak is kiváló választás a magyar bor

Jól sikerült az idei szüret, a hazai szőlőtermelők a száraz nyárnak köszönhetően kiváló minőségű szőlőt takaríthattak be.

Így készül Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás