Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel nyitottak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel nyitottak a New York-i indexek

Csökkenéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei kedden, miután újra a figyelem középpontjába kerültek a kereskedelmi feszültségek, ráadásul a napokban induló gyorsjelentési szezon sem ígér túl sok jót. 

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,38 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,43 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,37 százalékos mínuszban indította a kereskedést.

A kockázatvállalási kedvet erősen visszavetette az Egyesült Államok azon fenyegetése, hogy büntetővámot vet ki európai uniós termékekre, ha az EU nem hagy fel az Airbus repülőgépgyártó vállalatnak nyújtott támogatással. Brüsszel jelezte, hogy ugyancsak megkezdte a felkészülést arra, hogy megtorolja a Boeing amerikai repülőgépgyártó szubvencionálását.

A befektetők aggodalmait tovább fokozta, hogy a Nemzetközi Valutaalap rontotta világgazdasági növekedési előrejelzését. Tavaszi világgazdasági prognózisában 0,4 százalékponttal 3,3 százalékra csökkentette a 2019-es és 0,1 százalékponttal 3,6 százalékra a 2020-as globális GDP-növekedési várakozását.

Az amerikai nagybankok vállalati beszámolójával a héten indul el a gyorsjelentési szezon. A Refinitiv, a világ egyik legnagyobb pénzpiaci adat- és infrastruktúraszolgáltatója úgy becsüli, hogy az S&P 500 indexben szereplő vállalatok összesített nyeresége 2,3 százalékkal csökkent az első negyedévben.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken is borús a hangulat. Kedd délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,30 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,74 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,47 százalékos mínuszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1282 dollárt adtak, 0,18 százalékkal gyengült az amerikai deviza. A japán jenhez képest 0,40 százalékkal veszített értékéből a dollár, 111,03 jenen forgott.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.

A júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,72 százalékos mínuszban, 70,59 dolláron, a májusi szállítású WTI pedig 0,57 százalékos veszteségben, 64,03 dolláron forgott délután fél négykor.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,53 százalékkal, 1308,80 dollárra nőtt.

Hétfőn vegyesen zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,32 százalékkal, 26 341,02 pontra csökkent, míg az S&P 500-as mutató 0,10 százalékkal, 2895,77 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,19 százalékkal, 7953,88 pontra nőtt. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

MGE: minden adott az új autók piacának fellendüléséhez

Jelentős a növekedés az elektromos személyautók esetében, az előző év első négy hónapjához képest csaknem 50 százalékkal több elektromos autó került az utakra.

Itt az ideje a magyar gazdaság újabb dimenzióváltásának

A magyar gazdaság az elmúlt 14 évben hatalmas fejlődésen ment keresztül, folyamatosan dőltek meg a beruházási, az export és a foglalkoztatottsági rekordok

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

Noha Magyarország lemarad a nemzetközi átlag mögött ezen a téren, egyre több cég érdeklődik a terület iránt.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.