Kezdőlap Autóipar Volkswagen. Romló eredmény, töretlen bizakodás
No menu items!

Volkswagen. Romló eredmény, töretlen bizakodás

Eladásai csökkenése, de bevételének növekedése mellett egyszeri tételek miatt első negyedéves működési eredményének romlásáról számolt be a Volkswagen konszern, megerősítve viszont eladásainak és bevételének növekedését kilátásba helyező éves tervét.  

Az idei első negyedévben 2,606 millió járművet értékesített a Volkswagen konszern, 2,8 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbi 2,680 milliónál. A csökkenés elsősorban a legnagyobb piacon, Kínában elszenvedett visszaesésre vezethető vissza.

Ezen belül a VW márka eladásai 4,5 százalékkal 1,456 millióra csökkentek 1,525 millióról, a Skoda eladásai 2,9 százalékkal 308 ezerre csökkentek 317 ezerről, az Audi eladásai 3,6 százalékkal 447 ezerre csökkentek 464 ezerről.

A csoport értékesítési árbevétele az egy évvel korábbihoz képest 3,1 százalékkal 60,0 milliárd euróra emelkedett.

A működési eredmény 3,9 milliárd euróra csökkent az idei első negyedévben a tavaly január-márciusi 4,2 milliárd euróról elsősorban a konszern elleni jogi követelések és a tervezett létszámcsökkentések költségigényének fedezésére elkülönített egymilliárd euró miatt.

A konszern költségeit az elektromos mobilitásra és a járműipari digitalizációra való átállás beruházásigénye, valamint az elhúzódódízelbotrány terhei emelték meg.

Az adó előtti eredmény 4,1 milliárd euróra csökkent 4,5 milliárd euróról. Az adózott nyereség 3,05 milliárd euróra csökkent 3,30 milliárd euróról.

Az egy évvel korábbinál alacsonyabb első negyedévi járműértékesítések ellenére is a Volkswagen a tavalyit felülmúló éves eredményre számít.

A 2017-es 10,7 millió és a 2018-as 10,8 millió autó eladása után az idén ismét kissé magasabb értékesítési volument vár.

Értékesítési árbevétele tavaly a 2017-esnél 2,7 százalékkal magasabb, 235,8 milliárd euró volt, ami az idén további öt százalékkal emelkedik majd.

A 2017-es 7,4 százalék és 2018-as 7,3 százalék után a konszern bevételarányos jövedelmezősége az idén 6,5 és 7,5 százalék között alakul a negyedéves eredménybeszámoló alkalmából közzétett előrejelzés alapján.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen...

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Munkavédelmi ellenőrzések az építőiparban

A munkavédelmi hatóság 2024-ben 7739 munkáltatót ellenőrzött, melynek során mintegy 13 ezer látogatásra került sor. Az ellenőrzések között az építőipar változatlanul kiemelt ágazatként szerepelt, mivel itt a munkavállalók egészségének, biztonságának veszélyeztetése magas kockázatú

Új közvetlen járat Budapest és Frankfurt között

Az AVIAREPS Magyarország örömmel jelenti be, hogy partnere, a Condor – Németország vezető szabadidős légitársasága – 2026. május 1-től új, közvetlen járatot indít Frankfurt és Budapest között, a barcelonai és velencei járatnyitásokkal egy időben.
Hirdetés

Hírek

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Société Générale pert nyert Horvátországgal szemben a devizahitelesek ügyében

A Société Générale francia bank megnyerte azt pert, amelyet a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) indított Horvátország ellen Washingtonban a svájci frank alapú jelzáloghitelek ügyében

A vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota

A Tork nemzetközi felmérésében a válaszadók 73%-a arról számolt be, hogy a kellemetlen mosdóélmények alapvetően befolyásolják döntésüket, hogy visszatérő vendégek lesznek-e1 a vendéglátóhelyeken

Óriásbábokkal hangolunk a Székesfehérvári Királyi Napokra

Székesfehérvár belvárosa idén nyáron ismét megelevenedik: folytatódik a népszerű Királyok a belvárosban eseménysorozat, amely a Székesfehérvári Királyi Napok előprogramjaként varázslatos élményekkel tölti meg a júliusi szombati napokat.

Ingyenesen letölthető a NAV ePénztárgép és NAV eNyugta alkalmazása

Zsebünkben a pénztárgép, ingyenesen letölthető a NAV ePénztárgép és NAV eNyugta alkalmazása.

Az OTP húzta a budapesti piacot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 735,06 pontos, 0,75 százalékos emelkedéssel, 98 186,74 ponton zárt szerdán.

Megint módosul az EU-s klímarendelet

Az Európai Bizottság ma javaslatot tett az európai klímarendelet...

Warning! Csúszik az online számlás határidő

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal bizonyos hibákkal szemben szigorúbban lép...
Hirdetés

Gazdaság

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.