Hirdetés
Kezdőlap Budapest Fidesz: Karácsony feléli Budapest tíz éves spórolt tartalékait
No menu items!

Fidesz: Karácsony feléli Budapest tíz éves spórolt tartalékait

Karácsony Gergely főpolgármester két év alatt feléli Budapest elmúlt tíz évben megspórolt tartalékokait, “ezzel folytatva a Demszky-korszak hibás gazdaságpolitikáját” – közölte a Fidesz fővárosi szervezete.

A kormánypárt bejegyzésében arra reagált, hogy Karácsony Gergely pénteken kihirdette a fővárosi önkormányzat 2021-es összevont költségvetését a Fővárosi Közgyűlés feladat- és hatáskörében eljárva.

A Fidesz úgy fogalmazott, a főpolgármester “egy év hatalomérzet után pedig az ellenzékkel való egyeztetésnek még a látszatára sem ad”.

Karácsony Gergely egyszemélyben, az ellenzékkel történő bármiféle egyeztetés nélkül döntött a főváros több száz milliárdos jövő évi büdzséjéről, ezzel olyat tett, ami Budapest történetében még nem fordult elő – fejtették ki.

Azt írták, a főpolgármester pénteken 13 órára hívta a frakció képviselőit magához. “Tíz perccel a kezdés előtt ugyan jelezte kollegáján keresztül, hogy késni fog, de aztán meg sem jelent!” – tudatták, hozzátéve, becsülettel készültek, tucatnyi módosító indítványt tettek. “Megbeszéltük volna ezeket… Másfél óra után dolgavégezetlenül hazamentünk” – tették hozzá.

Pénteken késő délután értesülhettek arról, hogy Karácsony Gergely saját maga elfogadta a jövő évi költségvetés fő számait.

Ráért volna februárban, a közgyűlés nyilvánossága előtt, de ez valamiért nem fér bele Karácsony demokráciafelfogásába” – írták, hozzátéve: “most kellett, az átlátható döntéshozatal és a nyilvánosság minimuma nélkül”.

Gratulálunk, főpolgármester úr! Boldog Karácsonyt!” – zárta bejegyzését a kormánypárt budapesti szervezete.

 

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Uniós építőipari fókusz: közvetlen hatások a magyar beruházási piacra

Fotó:freepik Az uniós építőipari prioritások közvetlenül befolyásolhatják a magyar beruházási...

Kövér László: ahol igény van a magyar kultúrára, ott szívesen segítünk. Bécsben hamarosan magyar iskola nyílhat.

Fotó:Pólya-Pető Dávid A határon túli magyar közösségek megerősödése és a...

Tavaly hétmilliárd euró értékben érkeztek befektetések Magyarországra

2025-ben 16 országból érkeztek befektetések 17 különböző ágazatba; a legtöbb befektetés idén is Kínából érkezett Magyarországra..

Kampányt indít a Visit Hungary, hogy élénküljön a belföldi forgalom

A legutóbbi, hasonló tartalmú kampányban több mint 86 millióan nézték meg a szolgáltatók ajánlatait a csodasmagyarorszag.hu oldalon. A most induló kampányra is ezen a felületen lehet jelentkezni
Hirdetés

Hírek

Akvizícióval erősít az INTERSPORT, ami a magyaroknak is jó lehet

Az INTERSPORT Ausztria átveszi az INTERSPORT Szlovénia Csoportot. A...

Uniós építőipari fókusz: közvetlen hatások a magyar beruházási piacra

Fotó:freepik Az uniós építőipari prioritások közvetlenül befolyásolhatják a magyar beruházási...

EU versenyképességi alaptétel: egységesebb, beruházásbarát szabályozás jöhet a digitális hálózatok erősítéséért

Fotó: freepik Az Európai Bizottság bemutatta a Digital Networks Act...

Kampányt indít a Visit Hungary, hogy élénküljön a belföldi forgalom

A legutóbbi, hasonló tartalmú kampányban több mint 86 millióan nézték meg a szolgáltatók ajánlatait a csodasmagyarorszag.hu oldalon. A most induló kampányra is ezen a felületen lehet jelentkezni

Ők nem a NAV, ne kattintson! – Adathalászok küldenek csaló e-maileket

A hivatal nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-ek és e-mailek megtekinthetők a honlapon, az erről szóló adatbázis folyamatosan frissül.

Önálló márka, stratégiai szövetségesekkel: Magyarország két meghatározó Pénztára szintet lépett

Balról Kiss Imre Ervin, a Gondoskodás Egészségpénztár és a...

Több ezer óvodás és iskolás gyermek járt a debreceni erdei iskolában 2025-ben

Több mint 10 ezer gyermek bővítette tudását főként az erdő, továbbá a természet- és környezetvédelem témaköreiben.
Hirdetés

Gazdaság

Önálló márka, stratégiai szövetségesekkel: Magyarország két meghatározó Pénztára szintet lépett

Balról Kiss Imre Ervin, a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke, Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, Dr. Fedák István, a CIG...

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.