Kezdőlap Cégvilág Beszerzésimenedzser-index: átlag feletti január
No menu items!

Beszerzésimenedzser-index: átlag feletti január

A januári beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke 54,9 pontra emelkedett a decemberi 51,6-ról, és az eddig mért  hetedik legmagasabb januári érték lett. A válaszadók negyedik hónapja kedvezőbb folyamatokról számoltak be – közölte a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

A termelési és rendelési alindexek értékei továbbra is bővülést jeleznek. A vásárolt készletek mennyisége és a foglalkoztatottság alindexei újból 50,0 pont fölé kerültek, ezzel bővülésre utalnak. A BMI-t alkotó ötödik alindex, a szállítási átfutási idő értéke azonban még mindig rendkívül alacsonyan maradt, közre játszott a BMI index alacsonyabb értékében.

A BMI 50 százalék feletti értéke a feldolgozóipari tevékenységek fellendülésére, 50 százázalék alatti értéke elmozdulásra utal a recesszió irányába.

Az idei január összességében átlag feletti hónap volt a korábbi években, az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 52,4; a januároké 52,8. Az elmúlt három évben a januári átlag ennél magasabb, 55,2 volt a 2018. januári 59,9 pontos kiugró értékének köszönhetően.

A termelési mennyiség indexe csökkent decemberi értékéhez képest, de 50,0 pont fölött maradt, amivel továbbra is a termelt mennyiség növekedését jelzi. A januári érték átlag feletti, 1995 óta tizenegyszer volt magasabb az index az év első hónapjában.

Az új rendelések indexe nőtt, és jelzi, hogy az új rendelések állománya magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva. Az érték szintén átlag feletti és ebből is csak egyszer mért magasabbat az MLBKT januárban.

A januári szállítási átfutási idő hosszabb lett decemberhez képest, de az ütem mérséklődött.

Az index értéke 2020-ban majdnem végig erősen 50,0 pont alatt volt. A korábbi januári értékeket nézve az idei a legalacsonyabb.

A vásárolt készletek indexe egy havi szűkülés után első alkalommal bővül, erősebb ütemben. Az idei januári index értéke átlag feletti, és a harmadik legnagyobb januári adat.

A foglalkoztatottsági index az elmúlt hónaptól eltérően januárban növekedésre utal egy havi szűkülés után. Az index értéke átlag felettinek tekinthető, a harmadik legnagyobb januári adat.

A beszerzési mennyiség indexe erősebben nőtt a decemberinél, azaz gyorsult a bővülés üteme és hetedik hónapja jelez emelkedést 50,0 pont fölötti értékével. A mostani érték azonban elmarad az elmúlt három év átlagától, és a nyolcadik legmagasabb januári adat.

A beszerzési árak indexe is emelkedett, és 50,0 pont fölött  árnövekedést jelez válaszadóink szerint. Ezzel a beszerzési árak a szezonális kiigazításnak köszönhetően hatodik hónapja lesznek magasabbak.

A késztermékkészletek szintje januárban magasabb lett az előző hónaphoz képest, és viszonylag erős bővülésre utal. A korábbi januári értékeket nézve az idei átlag felettinek tekinthető, és a második legnagyobb 1995 óta.

A külpiaci mutatók közül az importindex értéke nőtt decemberhez képest, és 50,0 pont fölé került. Az exportindex is nőtt az előző hónaphoz képest, és 50,0 pont fölé kerülve ismét az export mennyiségének bővülését jelzi.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Kamatverseny kezdődött a személyi hiteleknél

Soha nem látott tempóban száguld a személyi kölcsönök piaca: fél év alatt annyi hitelt vettek fel a magyarok, mint korábban egy teljes évben.

Bécs szívében újraéled a városi fürdőzés varázsa: Úszóparádé 2025

Augusztus 30-án, a nyári szünet záróakkordjaként 250 úszó merül alá a Duna-csatorna hűsítő vizében a 2025-ös városi Úszófesztivál alkalmából., hogy együtt vegyenek részt a 2025-ös városi Úszófesztiválon.

BÉT – Enyhe emelkedéssel indulhat a kereskedés a tőzsdén az elemző szerint

Iránykereséssel, enyhe emelkedéssel indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.

Nagy Márton: ülésezik a Gazdasági Kabinet

Minden erőnkkel dolgozunk a gazdaság felpörgetésén, hétfőn is ülésezik a Gazdasági Kabinet.
Hirdetés

Hírek

Kamatverseny kezdődött a személyi hiteleknél

Soha nem látott tempóban száguld a személyi kölcsönök piaca: fél év alatt annyi hitelt vettek fel a magyarok, mint korábban egy teljes évben.

BÉT – Enyhe emelkedéssel indulhat a kereskedés a tőzsdén az elemző szerint

Iránykereséssel, enyhe emelkedéssel indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.

Nagy Márton: ülésezik a Gazdasági Kabinet

Minden erőnkkel dolgozunk a gazdaság felpörgetésén, hétfőn is ülésezik a Gazdasági Kabinet.

Kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása – 4 hét türelem!

A négy hétig tartó felújítás ideje alatt az utasok közlekedését budapesti átszálló pontok segítségével szervezik meg, a változásokról és az alternatív eljutási lehetőségekről a MÁV-csoport hivatalos oldalán érdemes tájékozódni.

Csökkenő forgalomban növekedett a BUX a héten

Csökkenő forgalomban növekedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX-index 366,55 pontos, 0,35 százalékos emelkedéssel 105 513,1 ponton zárta a négy munkanapos kereskedési hetet.

KSH: 8,0 százalékkal visszaesett a beruházások teljesítménye

Az előző negyedévhez mérten a szezonálisan kiigazított adatok alapján a beruházások összértéke összehasonlító áron 1,1 százalékkal mérséklődött

Új helyszínen az ÖKO Expó Kiállítás

Idén immár 6. alkalommal várja az ökológiai gazdálkodás iránt érdeklődő termelőket, feldolgozókat, kereskedőket, szolgáltatókat és természetesen a fogyasztókat a debreceni 

Budapesti agglomeráció: egyre feljebb kúsznak az árak

gyre távolabb költöznek a fővárosból az ingatlanvásárlók
Hirdetés

Gazdaság

Az egészségpénztár is segítheti az iskolakezdést

A szolgáltatás mostantól az éven belül bármikor igényelhető, megszűnt az a szabály, hogy a vásárlási számlát csak a tanév kezdete előtt, illetve a vége után legfeljebb 15 nappal állíttathatták ki.

Bővül a Magyar Államkincstár online állampapír-értékesítése

Új, azonnali és biztonságos fizetési lehetőséggel bővül a Magyar Államkincstár online értékesítési rendszere: a WebKincstárban és a MobilKincstárban mostantól QVIK fizetéssel is vásárolhatnak állampapírt az ügyfelek.

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.